anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić towar używany?

pbondaruk
#1 Nowicjusz#

Witam. Czy mogę zwrócić używany niecałe 14dni oczyszacz powietrza? Otworzyłam dyskusję ponieważ czujnik wilgoci względem stacji pogodowej(jest używana razem z innym oczyszczaczem, więc raczej nie przełamuje pomiaru) pokazuje różnice 6% A po całej nocy użytkowania nawet 10%. Zglaszalam to do sprzedającego, ale prosi żebym usterkę zgłosiła do serwisu Sharp. Na zwrot zostało mi jeszcze 5dni, ale nie wiem, czy używany sprzęt z filtrami mogę zwrócić?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Tak możesz zwrócić ale sprzedajacy ma prawo potracić zwrot środków o tyle o ile się zmniejszyła wartość przedmiotu, zwrot musi przyjąć. Tu powinno się reklamować towar z tytułu rękojmi i za towar odpowiada sprzedajacy i ma 14dni na rozpatrzenie>naprawa, wymiana, inna propozycja.

oznacz moderatorów

pbondaruk
#1 Nowicjusz#

Dzięki za odpowiedź. Póki co po ciężkich dyskusjach przysla kuriera po towar i oddadzą do serwisu w moim regionie żeby sprawdzić ten Czujnik, czy dobrze działa. Zobaczymy, jak się sprawa rozwiąże. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@pbondaruk Weź pod uwagę, że błąd pomiarowy higrometru może wynosić nawet kilka % więc jeśli jeno urządzenie zawyża pomiar a drugie zaniża to różnica może być znaczna a wcale nie oznacza to, że sprzęt jest wadliwy.

oznacz moderatorów