anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy moge dostać FV jesli już dostałam paragon

MAMY ROZWIĄZANIE!
desire32
#9 Pomysłodawca#

Czy mogę prosić sprzedajacego o wystawienie faktury?Kupiłam produkt zapomniałam o FV czy teraz mogę o to prosić?po 5 dniach od zakupu?Dostałam paragon.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

@desire32 Jeśli to paragon bez NIP, będzie trudno, ale próbuj. Możesz też dokonać zwrotu towaru (odstąpienia od umowy), sprzedawca odda Ci pieniądze, potem kupisz ponownie na fakturę. 

oznacz moderatorów
desire32
#9 Pomysłodawca#

kropnie mi nie zależy jednak chcę na przyszłość wiedzieć.Oczywiście że mogę  odesłać  ale nie o to tu chodzi.Jak to działa według prawa.Odpowiedział że według prawa nie mogę juz prosic o FV. Odmówił. Czy to nie wynika z dobrej woli? Czy rzeczywiście prawo jest jednoznaczne i NIE  nie ma szans?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@desire32 Tak, ma rację sprzedający. Przy zwykłym paragonie nie może już wystawić faktury. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

desire32 prosić oczywiście możesz , ale sprzedawca ma związane ręce ustawą o podatku od towarów i usług / VAT/ jedyna zgodna z prawem droga została wskazana przez xyz96

oznacz moderatorów
desire32
#9 Pomysłodawca#

Ok   .rozumiem Takie prawo.Dałam ciała hahha.Dziękuję serdecznie.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@desire32  

Art. 106b. ust 5 ustawy o VAT:
„W przypadku sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej potwierdzonej paragonem fiskalnym fakturę na rzecz podatnika podatku lub podatku od wartości dodanej wystawia się wyłącznie, jeżeli paragon potwierdzający dokonanie tej sprzedaży zawiera numer, za pomocą którego nabywca towarów lub usług jest zidentyfikowany na potrzeby podatku lub podatku od wartości dodanej”.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-do-paragonu-w-jpk

Sprzedawca wystawiający fakturę do paragonu, na którym nie został wskazany numer NIP nabywcy, zostanie ukarany 100% sankcją w wysokości 100% podatku VAT wykazanego na fakturze, co finalnie spowoduje podwójne opodatkowanie transakcji przez nabywcę i konieczność odprowadzenia podatku z tego tytułu.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-do-paragonu-w-jpk

 

Dla sprzedającego to bedzie podwójne opodatkowanie.

Jeśłi faktura jest Ci niezbedna chyba leiej zrobić zwrot i kupic ponownie 

oznacz moderatorów