anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy otrzymam zwrot pieniędzy za przesylke?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:46888147
#3 Debiutant#

Witam. Mam pytanie. Kupowany przeze mnie produkt został praktycznie od razu anulowany po dokonaniu płatności, gdyż wystąpił problem z dokładną informacją w opisie produktu. Czy zostaną mi zwrócone koszta tylko produktu, czy również przesyłki, która nawet nie została rozpoczętą? 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
LEW433
#21 Demiurg#

Zostanie ci zwrócone tyle ile zapłaciłaś, koszt zakupu + koszty wysyłki, może sprzyjający zwrócić najniższy koszt wysyłki w tej ofercie.

oznacz moderatorów
Client:46888147
#3 Debiutant#

Dzięki za informację, bo w informacji o zwrocie była zawarta tylko kwota produktu bez kosztów przesyłki. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A w jakiej informacji, od kogo?

oznacz moderatorów
Client:46888147
#3 Debiutant#

Gdy wejdę na zamówienia i otworze zamówienie, które anulowałem jest i formacja " razem do zwrotu" w której jest podana tylko kwota produktu bez przesyłki. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający ma obowiązek zwrócić całość. Koszt towaru+ najtańsza przesyłka w danej ofercie.😁

oznacz moderatorów
pendrajwy_pl
#9 Pomysłodawca#

no NIE całośc tylko - całość za produkt + najtansza wysyłka którą oferuje (jesli zaplacilas 15zl za kuriera ale w ofercie byla wysylka listem poleconym za 6,5 - to sprzedajacy ma prawo zwrocic Ci 6,5 za wysylke, nei 15).
Obowiązek wynika z prawa unijnego (a nastepnie polskiego) i nie jest to wymysl Allegro. To Twoje prawo jako konsumenta i dotyczy kazdej sprzedazy przez Internet.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jakbyś przeczytał moją pierwszą odpowiedź to tak napisałem.😁

oznacz moderatorów
pendrajwy_pl
#9 Pomysłodawca#

a druga poleciała dla zmylenia przeciwnika? sprytnie.

oznacz moderatorów
Client:46888147
#3 Debiutant#

A już rozumiem. Czyli od razu nie będzie zawartej całej kwoty zwrotu w informacji, tylko będę ją wtedy, gdy zwrot dostanę. Dzięki jeszcze raz, już jasne. 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Ale dlaczego ma oddawać najniższy koszt dostawy skoro przesyłka nie została nadana ?

Powinien oddać całość wpłaty.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@Kaliope_Brzeg  Ano dlatego, że gdzieś to napisano (prawo unijne), zapamiętano i cytuje się, nie wziąwszy pod uwagę szczególnych okoliczności (przesyłka nie nadana).
Mój dziadek, kiedyś spacerując po parku, ujrzał na płocie napisane słowo: du**pip**pip**pa (naturalnie bez gwiazdek i pipków). Uwierzył i... pogłaskał 🙂. I poranił sobie dłoń drzazgami.

Wniosek: nie zawsze trzeba wierzyć w to, co napisane, zwłaszcza jeśli występują szczególne okoliczności (co słusznie zauważasz) 😊.

oznacz moderatorów
natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

widze kolega spod znaku "nie znam się to się wypowiem". "Szczególne okoliczności" to twój wymysł, twoje twierdzenia nie mają podstawy prawnej.

I właściwie to wystarczy, choć oczywiscie wiem ze za chwile bedziesz tupał i udowadniał ze ciebie prawo nie dotyczy bo ty jestes wyjątkowym platkiem sniegu. nie jestes.

A jak kupujący uzna ze tez jest wyjątkowym płatkiem śniegu i on ma być potraktowany inaczej niż mówią przepisy - to zawsze może iśc do sądu, sądzić się o swoje 6zł róznicy w cenie wysyłki.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@natalia_z_wasem  

Kolega taki mądry a nie umie oznaczyć komu odpowiada. Do którego kolegi ta przemowa o płatkach śniegu? 😂

Sprzedaję już dłuuugo i nigdy nie przyszłoby mi do głowy pomniejszać w tych szczególnych okolicznościach zwrotu wpłaty do wysokości najniższej dostawy w ofercie. Pewnie się nie znam 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

No popatrz. Nie przyszlo Ci do glowy a ustawodawcy przyszlo. Ale na pewno Ty jestes madrzejszy :))))

oznacz moderatorów
natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

az mnie korci sprawdzic, kupic od ciebie kurierem, a potem odeslac :))))) jak mi ladnie pieniazki oddasz :)))

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@natalia_z_wasem  

Tylko chociaż przeczytaj kilka stron przed odesłaniem 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

jak sobie zyczysz 🙂 (i jestes 11 zł w plecy). jeszcze jakies dobre rady? moge kupic pare razy 🙂

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@natalia_z_wasem  

Na bzdurne wpisy nie mam zwyczaju odpowiadać. Ale nadziwić się nie mogę, że taki niby biznesmen a taką dziecinadę publicznie odwala.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

no jak nie masz to idz spac. po co zaczepiasz ludzi, trafisz kiedys na debila ktory faktycznie zacznie ci zwroty robic po złosci za zaczepki, potrzbene ci to ? dobranoc.

oznacz moderatorów