anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy prostownica to produkt higieniczny

kogutu83
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

zakupiłem dla żony prostownice na urodziny, ale ona w między czasie kupiła sobie inną prostownicę. Pudełko jednak zostało przez nią otwarte. Jednak prostownica nie została nigdy użyta.

Sprzedawca nie chce przyjąć takiego towaru, który był zapakowany w opieczętowanym pudełku. 

Czy jest to zgodne z prawem konsumenta ?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

mas24-pl
#9 Pomysłodawca#

Jest na ten temat artykuł - https://poradnikpracownika.pl/-zwrot-towaru-czy-sprzedawca-moze-odmowic

Jako sprzedający mogę powiedzieć, że w takich sytuacjach informuję klienta o ubytku wartości towaru o 10 czy 15 zł i zwracam im mniej o taką kwotę. Z reguły godzą się na takie rozwiązanie. Sam przedmiot trafia później na outlet.

oznacz moderatorów

banitos_2006
#11 Animator#
oznacz moderatorów

mas24-pl
#9 Pomysłodawca#

To chyba miało być do założyciela tematu, a nie do mnie.

oznacz moderatorów

banitos_2006
#11 Animator#
oznacz moderatorów

mas24-pl
#9 Pomysłodawca#

A co to ma wspólnego z moją odpowiedzią do założyciela tematu ?

oznacz moderatorów

REHFIT
#8 Zapaleniec#

Pytanie czy miał ograniczony zwrot w aukcji ?

jeśli tak nie musi przyjmować.

My np mamy produkty które po uzyciu nie nadają sie do dalszej odsprzedaży, dlatego tez mam ograniczony zwrot. jednak gdy pudełko zostało tylko otwarte a produkt nie użyty to zwracamy wtedy środki.
Dodatkowo wydaje mi się że nie ma żadnych regulacji które nakładałyby obowiązek na klienta odesłania w oryginalnym opakowaniu.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@REHFIT  A po czym poznać czy produkt był użyty czy nie? Swoją drogą sama jestem ciekawa czy prostownica łapie się pod produkt higieniczny czy nie - niemniej ja osobiście nie chciałabym kupić ani używać prostownicy, której używał ktoś inny. 

@kogutu83  skoro kupiła sobie inną to po otwierała tę, która dostała w prezencie? 

oznacz moderatorów

kogutu83
#7 Wielbiciel#

Kobieca ciekawość 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

@Health___Beauty Zapętliłaś się!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kogutu83 Daj link do oferty, ale moim zdaniem nie może odmówić.

oznacz moderatorów

kogutu83
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

banitos_2006
#11 Animator#

Ograniczył zwrot w opisie, możesz zgłosić to do UOKIK, bo prostownica nie jest produktem higienicznym, więc jest to zwykłe nadużycie, możesz też założyć dyskusje i czekać na wątpliwą pomoc pracowników allegro. Na przyszłość, unikaj takich aukcji i takich sprzedawców...

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@banitos_2006  Skąd ta pewność? Tak sobie popatrzyłam na inne oferty prostownic i zdecydowana większość z nich ma ograniczone prawo zwrotu. Chyba znalazłam jedną, która takiego ograniczenia nie ma. Nie chce mi się wierzyć, że wszyscy sprzedawcy naginają prawo, jestem pewna, ze mają jakąś interpretację UOKiK potwierdzającą, że prostownica jest produktem higienicznym. Zresztą jak sobie to przemyślałam to nie jest to trudne do udowodnienia - nasza skóra głowy to siedlisko przeróżnych mikroorganizmów (nie tylko patologicznych ale też) - jak coś jest na skórze głowy to przenosi się też na włosy. Prostownica oczywiście działa w wysokiej temperaturze ale sama temperatura nie zabija wszystkich mikrobów więc używanie prostownicy po innej osobie jest niehigieniczne i może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

oznacz moderatorów

banitos_2006
#11 Animator#

Przejrzyj wcześniejsze linki które zamieściłem, zwłaszcza ten z UOKIK.

Przykładowo pilot do telewizora również ma bezpośredni kontakt ze skórą rąk, największym siedliskiem bakterii....

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@banitos_2006  jeśli nie widzisz różnicy między pilotem do telewizora a prostownicą to chyba nie mamy o czym rozmawiać 🙂 Na tej zasadzie to nic by nie można zwrócić, bo wszystkiego dotykamy rękami 🙂

oznacz moderatorów

Client:87296636
#9 Pomysłodawca#

Zagrozeniem dla zdrowia to sa chyba takie odpowiedzi :))) Na tej zasadzie to nie wolno zwrocic czajnika elektrycznego-ktos dotykal raczki  bo wyjal z kartonu i wlozyl z powrotem  , nie wiadamo jak wode gotowal bo stwierdzil, ze czajnik jest za glosny , zelazka bo cholera wie co prasowal, a co tam prasowal? -wystarczy , ze spojrzal i juz jest zagrozenie baktriologiczne  itd itd , a co jesli faktycznie byla tylko otwarty i komus sie np uchwyt nie spodobal czy jakis detal ? Przeciez i tak ten produkt jest przez fizycznych ludzi gdzies tam w Chinach , Indiach pakowany przez ludzi ktorzy nie wiadomo gdzie sobie przed chwila np grzebali...prawda??:)))

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@Client:87296636  nie, nieprawda. To co piszesz to nadinterpretacja. Ale nadal uważam, że używanie lokówki czy prostownicy po innej osobie nie jest higieniczne i bezpieczne. Użyłbyś szczotki do włosów po innej osobie? Bo to analogiczna sytuacja. I to, że prostownica ma wysoką temperaturę wbrew pozorom nie stanowi tak dużej różnicy. I to, i to ma bezpośredni kontakt z włosami i wydzielinami skóry głowy. 

oznacz moderatorów

Client:87296636
#9 Pomysłodawca#

LOL co ma szczotka do tego tematu i  jaka analogiczna ???Najbardziej do bani prownanie - dobra szkoda naszego czasu --poznac widze musisz tez budowe szczotki :)))) W sklepie kupujac szczotke skad wiesz ze pracownik lub klient przed chwila sobie nie poprawial fryzury a tym bardziej przez internet ???, kupujac prostownice skad wiesz ze ta prostownica i tak nie jest ze zwrotu  z nowa niby  fabryczna plomba?? I dlatego np prostownica jest wlasnie tak a nie inaczej wymyslona i wyprodukowana . OK tak juz na serio zasadne i wlasciwe, i bezdyskusyjne sa braki zwrotow np aparatow sluchowych (niestety tylko tych uznanych za wyrob  medyczny) 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@Client:87296636  Analogiczna w tym sensie, że ten i ten produkt ma bezpośredni kontakt z włosami i skórą głowy lub jej wydzielinami. Chociaż tak na logikę to szczotkę dałoby się zdezynfekować, bo ją można włożyć do autoklawu. Prostownicy już nie. Ta dyskusja jest bez sensu, ja wiem swoje, Ty swoje. Ja w życiu bym nie chciała nawet za darmo prostownicy, której używał ktoś inny. Jeśli dla Ciebie to nie problem to tylko super dla tych wszystkich sprzedawców, którzy sprzedają używane produkty o 10% taniej niż nowe fabrycznie zaplombowane i nieużywane przez nikogo.

I tak dla Twojej informacji - porządne szczotki do włosów też są sprzedawane w zaplombowanych opakowaniach.

oznacz moderatorów