anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający mógł anulować moje zamówienie?

damienm89
#7 Wielbiciel#

Kupiłam przedmiot i po dwóch dwóch dniach Allegrowicz Sprzedający anulował mój zakup. Czy tak moze zrobić? Twierdzi ze przedmiot miał za niską cenę i to ich błąd się wkradł, dlatego anulują mój zakup.

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający nie może anulować zakupu, może zwrócić Ci środki wówczas pozostaje sąd a piszesz że powołuje się na rażącą pomyłkę ceny tzn jaką?

oznacz moderatorów

arkadius69
#11 Animator#

Sprzedający może anulować zakup ponieważ allegro dało taką możliwość 

oznacz moderatorów

damienm89
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za odpowiedz, ale wydaje mi sie ze jest to nie wporządku dla kupującego. 

oznacz moderatorów

damienm89
#7 Wielbiciel#

6B68BB02-CD22-4C87-A574-566F9E476EE9.jpeg

24AD3392-04AA-4D7A-8921-8CD7C6A6C2FD.jpeg

 kupiłam przedmiot za 125 zł a zazwyczaj kosztują one 400 zł i w górę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie może anulować zakupu, ale w tym przypadku nie wygrasz skoro jest taką różnica w cenie, wygra ...nawet w sądzie.

oznacz moderatorów

arkadius69
#11 Animator#

Skoro jest możliwość anulowania to można anulowaćSkoro jest możliwość anulowania to można anulować

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@arkadius69 To co pokazałeś na zrzucie jest tylko informacją dla sprzedającego > to po to, aby wiedział w razie czego co z transakcją ( jakby chciał kiedyś sprawdzić) > zaznaczenie tego w zamówieniach nic nie daje. Teoretycznie sprzedający nie może anulować transakcji > ale jak odda kasę to Allegro nie będzie interweniowało > dodatkowo powołał się na błąd w cenie > Tylko ten się nie myli, co nic nie robi.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@damienm89 to jest błąd na który się powołał sprzedawca, i sama zauważyłaś że cena jest niska 🙂 reguluje to KC i nic z tym nie zrobisz o ile odda Ci kasę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

damienm89
#7 Wielbiciel#

Tak kaskę oddał, ale szkoda ze taka sytuacja mi sie zdarzyła. Tak sie cieszyłam ze udało mi sie kupić w tak dobrej cenie 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czasem tak się uda bo sprzedajacy się "wyzbywa" towaru ale tu jak nie chce wysłać to nic nie zdziałasz.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@damienm89 A czy tak ładnie się cieszyć z czyjejś pomyłki która mogła by przynieść mu dużą stratę?

oznacz moderatorów

damienm89
#7 Wielbiciel#

Ty tak na serio? To Sprzedający jest mało uważny, to ja sie czuje tu oszukana.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, oni na serio bo to są sprzedajacy.🤗

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@LEW433  napisał(a):

Tak, oni na serio bo to są sprzedajacy.🤗


Dla elementarnej uczciwości nie ma znaczenia czy ktoś jest kupującym czy sprzedającym.

Pomylić się każdy może chyba warto to brać pod uwagę ..a może się mylę?

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@damienm89  napisał(a):

Ty tak na serio? To Sprzedający jest mało uważny, to ja sie czuje tu oszukana.



Ludzie popełniają pomyłki i chyba nie trzeba na tym żerować.

Jak ktoś zgubi portfel z wypłatą a Ty go znajdziesz to też będziesz się cieszyć z darmowej "trzynastki" argumentując że właściciel portfela był "mało uważny"  czy postarasz się zwrócić właścicielowi.

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Sprzedający to też CZŁOWIEK ,może się pomylić, szybko naprawił pomyłkę i oddal pieniądze a Pani chce zyskać na stracie sprzedającego. To nieładnie, ale to pokazuje jakich kupujących "wychowało" sobie allegro poprzez absolutnie prokonsumencką politykę i system szantażujących przez kupującego komentarzy (negatywnych) , których nie można usunąć i często z powodu tylko jednego takiego negatywa Sprzedający tracą status Super Sprzedawcy. Właśnie dzięki takim osobom, które nie mają zrozumienia nawet dla najmniejszej pomyłki. 

oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

Czyli, że jak kupujący może anulować zamówienie to jest ok a sprzedawca to już jest be?
Czujesz się oszukana? A to nie jest tak ze chcesz wyłudzić towar po zaniżonej cenie?
Typowy kupujący 2022

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@damienm89 Tak z ciekawości zapytam. Wyobraź sobie sytuację, że chcesz wystawić na Allegro telefon za 1000 zł. Przy wystawianiu popełniasz błąd, pomijasz jedno 0 i dajesz cenę 100 zł. 
Ktoś kupuje, płaci i oczekuje wysyłki. 
Co robisz?

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Dzwonię na kolanach, proponuje rabat, przepraszam 10 razy i modlę się o brak negatywa…a tak poważnie:

„Nie oznacza to oczywiście, że przy pomyłce handlowca uda nam się kupić lodówkę o wartości 3 tys. zł. za 300 zł. Ochrona praw konsumenta nie może odbywać się poprzez rażące naruszenie praw przedsiębiorcy. Jeśli klient złożył zamówienie, a różnica pomiędzy ceną oferowanego towaru a jego faktyczną wartością jest bardzo duża, to poddaje w wątpliwość zgodność oferty z rzeczywistymi intencjami sprzedawcy. Kupujący mógł z łatwością zauważyć, porównując oferty, że cena niższa o kilka rzędów jest pomyłką i żądanie wydania towaru będzie wtedy nadużyciem prawa”

oznacz moderatorów