anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może grozić mi sądem za negatywna opinię ?

Client:38795651
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam mam problem wystawiłam negatywna opinię, sprzedający grozi mi sądem jeżeli jej nie usunę co robic?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:38795651 Teraz wielu sprzedawców zastrasza i grozi, bo inaczej nie potrafią zadbać o swoją jakość sprzedaży. Wysyłają kupującym pisma z nieistniejących kancelarii prawnych, podpisane przez nieistniejących prawników, aby tylko zastraszyć. Liczą na to, że kupujący usunie mu negatywny komentarz.

Jeśli Twój komentarz jest zgodny z prawdą, absolutnie nic Ci nie grozi, a sprzedawca do sądu nie pójdzie bo wie, że tylko straci pieniądze w postaci kosztów sądowych i dojazdów na rozprawy. Nie obawiaj się tego, to tylko zastraszanie. Zgodnie z regulaminem Allegro masz prawo do subiektywnej oceny transakcji. Nie usuwaj komentarza. One są po to, aby ostrzegać innych kupujących przed problemami z tym sprzedawcą. 

To forum istnieje od około 2 lat i jak dotąd żaden sprzedawca nie pokazał tu wyroku sądu, w którym wygrał z kupującym sprawę o komentarz. Wszyscy sprzedawcy w tym miejscu potrafią tylko straszyć. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

w jaki sposób grozi?

pisze że Cię poobija, zniszczy ci mienie, biznes?

czy podaje przepisy prawa, których nie rozumiesz

ignorantia legis neminem excusat

 

sprzedawca ci nie grozi

tylko korzysta ze swoich praw

art 24 Kodeksu Cywilnego znasz?

za ten post ja także mogę Ci wytoczyć sprawę w sądzie

stosowanie przepisów prawa to nie grożenie

Ty odpowiadasz za treść komentarza, w Sądzie będziesz musiał udowodnić jego prawdziwość

w tym wszystkie epitety (o ile były) pod kątem sprzedawcy

@xyz96  Wysyłają kupującym pisma z nieistniejących kancelarii prawnych, podpisane przez nieistniejących prawników

Takie działania są niezgodne z prawem, jeżeli masz wiedzę o takich przestępstwach to należy to zgłosić, tym bardziej, że sugerujesz że to zmasowana akcja

oznacz moderatorów

AndrejBabjak
#7 Wielbiciel#

Wygląda na to że to jednak ty nie znasz kodeksu cywilnego, wiec lepiej się nie odzywaj.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

To zależy od treści komentarza. Zazwyczaj sprzedawcy tylko straszą, bo nic ich to nie kosztuje i mogą tylko zyskać (usunięcie opinii). Legenda głosi, że sprzedawca potrafi wygrać taką sprawę w sądzie ale najstarsi górale nie potrafią sobie takiej wygranej sprawy przypomnieć 😉

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:38795651 no pewnie ,że może , każdy może ..... tylko jedno pytanie mi się nasuwa ,, w jakim celu ?,, . Nie usuwaj .

oznacz moderatorów

KubaltenB
#8 Zapaleniec#

Powiedz, jaki to jest sprzedający.

oznacz moderatorów