anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający może odmówić zwrotu na anulowany zakup prz

MAMY ROZWIĄZANIE!
Meggy621
#2 Obserwator#

Anulowałam zakup, chwilę po zaplacie. Nie rozpoczęła się jeszcze transakcja. Zakup formalnie został anulowany. Dostałam komunikat, że w ciągu dwóch dni roboczych otrzymam zwrot na konto. Po czy w prywatnej wiadomości sprzedający prosi o podanie rachunku. Nie chciałam tego robić. Rozpoczęłam dyskusję. Potem poprosiłam o pomoc Allegro. Doradca potwierdził, że jeśli sprzedający nie mo możliwości zwrotu przez Allegro to mam podać nr konta. W dalszej wymianie zdań Doradca wskazał, że sprzedający na 14 dni za zwrot za anulowany zakup na moje konto bankowe ! 

Czy to jest prawidłowe? Nigdzie w regulaminie Allegro nie znalazłam takiej możliwości. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
komis-bell
#21 Demiurg#

@Meggy621 Tak, sprzedający ma 14 dni na wykonanie zwrotu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak prawidłowe, podaj mu nr konta bankowego, wg regulaminu Allegro po anulowaniu ma 2dni na zwrot, wg prawa 14dni max ale powinien zrobić to niezwłocznie.

oznacz moderatorów
Meggy621
#2 Obserwator#

Jeszcze raz zapytam, to jak zamknie tą operację?

oznacz moderatorów
Meggy621
#2 Obserwator#

Nie do końca rozumiem. I sprzedający i kupujący musieli zaakceptować regulamin. Jeśli transakcja odbyła się na portalu Allegro to chyba zgodnie z regulaminem powinno nastąpić odstąpienie od umowy czyli anulowanie. 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Meggy621 Podaj mu numer konta i czekaj na zwrot. Nie rozumiem w czym jest problem?

oznacz moderatorów
Meggy621
#2 Obserwator#

W wydłużeniu czasu na zwrot. Przez Allegro ma dwa dni robocze.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Meggy621 Regulamin allegro nie stoi ponad przepisami prawa a zgodnie z przepisami ma 14 dni na zwrot.

oznacz moderatorów
Meggy621
#2 Obserwator#

Wygląda na to, ze jako kupująca jestem przez Allegro wprowadzana w błąd.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Meggy621  no cóż jeśłi sprzedajacy wypłacil już srodki które wpłacilaś to chyba nie ma innego wyboru jak podać konto ? On nie ma innego sposoby aby Ci zwrócić tą wpłate.

I tak zgodnie z prawem zwrot środkow ma nastąpić niezwłocznie nie później niż w terminie 14 dniowym

oznacz moderatorów
Meggy621
#2 Obserwator#

Ale jak zamknie tę operację na Allegro? I skąd ten 14 dniowy przy anulowniu transakcji. termin ( wiem, że przy zwrocie zakupionego towaru tak jest) , jak mógł wypłacić środki nie doszło do zakupu?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Meggy621 W przepisach nie ma czegoś takiego jak 'anulowanie' - jest odstąpienie od umowy a 'anulowanie' to tylko wewnętrzny mechanizm allegro.
Przepisy mówią, że sprzedający powinien zwrócić wpłatę w ciągu 14 dni.

oznacz moderatorów
Meggy621
#2 Obserwator#

Dziękuję 

oznacz moderatorów