anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może wystawić towar "kup teraz" którego aktualnie nie posiada?

MAMY ROZWIĄZANIE!
dario381
#10 Popularyzator#

Czy sprzedający może wystawić towar "kup teraz" którego aktualnie nie posiada?

Po zakupionych przeze mnie przedmiotów, wszystko ładnie pięknie... Czas wysyłki 2 dni. Prawie po tych 48 godz sprzedający informuję, że aktualnie brak danego modelu, dostawę przewidują za ok. 7 dni, po czym niezwłocznie wyślą paczkę. Zaproponowali natomiast wymianę na inny model lub zwrot wpłaty.

Co najciekawsze nadal mają aktywną tę aukcje i dostępne sztuki w ilości prawie 100 tys sztuk.

Szukam i szukam po tym regulaminie nie mogę nic na ten temat znaleźć.

 

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
pinsplash
#21 Demiurg#

@dario381 Może, a ty możesz wystawić mu ocenę za to.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

Ocenę to on dostanie ode mnie! To będzie pierwszy mój negatywny komentarz odkąd tu jestem. Marnuje czas ludzi. Jak by każdy tak trafiał jak ja, to tylko kupować bawić się w zwroty...

Przecież kupuję, bo potrzebuję pilnie a nie jak on" przewiduje" dostawe... Potem się okaże jeszcze coś...

oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

Zgodnie z prawem tak, to jest tak zwany dropshiping tzn. oferuje towar który sprowadza od dostawcy

Jeśli chodzi o ilości, to niestety Allegro wyświetla "wyżej" oferty które mają dużo sztuk, dodatkowo nie trzeba się bawić w sprawdzanie dokładnie czy wszystko jest wprowadzone poprawnie, jak czegoś nie ma to można usunąć z aukcji te 100000 sztuk

Tak więc sprzedawcy aby coś sprzedawać, teoretycznie są delikatnie zmuszani do wstawiania dużych ilości, gdyby wszyscy wstawiali to co mają tylko na stanie, to by ceny nie były konkurencyjne, mało kogo stać żeby zaopatrzyć magazyn za kilkadziesiąt tysięcy z ryzykiem braku sprzedaży, nawet gigantów 😊

Również czas wysyłki ustala Allegro, Sprzedawca w ciągu 30 dni sprzedał dany produkt i zawsze wysyłał w ciągu 2 dni, a teraz zmienił czas dostawy na 30 dni, to i tak pojawi się informacja o dostawie w ciągu 2 dni

 

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

Bardzo pomocna odpowiedź🙂 Dziękuję wszystkim

Czy to znaczy że, np. jeśli wystawie 50 szt i załóżmy że ktoś kupi te 50 szt, to mam czas na wysyłkę 30 dni? Dobrze rozumiem? Pomimo że deklaruję czas np 2 dni?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@dario381  ja bym nie liczył na to, że kupujący będzie aż tak cierpliwy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

Chodzi mi właśnie o prawo sprzedającego 🙂, jako kupujący to chyba oczywiste:)

oznacz moderatorów
Piotr13546
#7 Wielbiciel#

Czyli rozumiem że mogę sprzedawać produkty których nie posiadam fizycznie ale mam osobę u której kupuję dany produkt i zlecam wysyłkę do kupującego. A co jeśli allegro będzie chciało zdjęcie aby zweryfikować że posiadam produkt fizycznie?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Piotr13546  allegro nic to nie interesuje, nie ma nawet prawa wymagać od Ciebie takiej weryfikacji. Mamy wolność prowadzenia działalności gospodarczej i to jaki format sprzedazy sobie wymyślisz to Twoja wola. Możesz mieć towar u siebie w garażu, albo w odległej o setki km hurtowni, możesz go sprzedawać i fizycznie nawet na oczy nie widzieć i nigdy w ręku nie mieć, a zdjęcia masz np. udostepnione przez dystrybutora, czy imnportera 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Piotr13546
#7 Wielbiciel#

Czyli nie mają prawa podtrzymywać mi zawieszenia konta jeżeli nie mogę udowodnić fizycznie posiadania produktu?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Piotr13546  według mnie nie, nie masz obowiązku posiadać wszystkiego na magazynie, możesz być przecież pośrednikiem, albo zamawiasz towar pod klienta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Maku202
#7 Wielbiciel#

I tu się mylisz..Ale to.nie temat na forum 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@dario381  może, nie jest to zabronione. A czy etyczne, to już inna sprawa. Ja zawsze staram się mieć na stanie to co mam w ofercie. Oczywiście liczba pozycji na aukcji jest zawsze trochę zawyżona, ale nie mam obaw, że ktoś mi wykupi całość, bo często to niszowe produkty 🙂

Duże zatowarowanie ma swoje plusy, przynajmniej w mojej branży. U mnie klient musi mieć towar na już i nie będzie czekał 2-3 dni, czy tydzień. Jakbym nie miał towaru od ręki to nic nie sprzedam, bo kupujący pójdzie do konkurecji. A jak wie, że u mnie to jest na stanie to wróci i kupi ponownie, nie będzie tracił czasu na szukanie w innych źródłach. Teraz czas to pieniądz.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

No i tak powinno być. Ja parę rzeczy wystawiłam i liczę co do sztuki😁 😄 a tu proszę, można inaczej 🙂

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

mam plan i wykonam go sam

wystawię ofertę z towarem, którego nie mam, ktoś to kupi, allegro

weźmie prowizję, potem oddam pieniądze i wystąpię o zwrot prowizji

ale będzie sie działo

 

ale na poważnie  @dario381

żaden Sprzedawca nie wystawia towaru w ofertach Kup teraz, którego nie posiada

oferty Kup Teraz mogą wisieć na Allegro kilkanaście lat, aż szanowny @dario381 

zechce się nimi zainteresować - ba ilośc towaru w ofertach jak piszą Sprzedawcy w innych postach może się zmieniać niezależnie od woli Sprzedawcy

 

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

To nie chodzi o to, różnica polega na tym,że towar posiadał a teraz aktualnie go nie posiada. Zatrzymuje klienta tylko..

To co? Ja mogę też setki modeli wystawić w tysiącach szt, jeden telefon i kurier za parę dni jest z towarem:D Hmmm dobry pomysł 😄 Tylko gorzej jak w hurtowni zabraknie któregoś modelu, to wtedy klientowi odpiszę, że "aktualnie brak tego modelu. Spodziewamy się dostawy za ok 7 dni" 

W moim przypadku jak braknie któregoś modelu, to mogę sobie poczekać.. 🙂

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

Jak może się zmieniać ilość towaru niezależnie od woli Sprzedawcy? Nie rozumiem

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@dario381 Sprzedawca może wystawić coś, czego w danym momencie nie posiada, ale ma obowiązek dostarczyć tę rzecz kupującemu w czasie określonym w ofercie, a zwłaszcza wysłać w czasie określonym w ofercie. Sprzedawca podaje czas wysyłki, nie Allegro. Allegro dopisuje czas realizacji-dostawy i ten czas także jest elementem umowy. Nie jest tak, że sprzedawca ma 30 dni na dostawę, jeśli w ofercie podano krótszy termin. W zaistniałej sytuacji możesz zażądać bezzwłocznego zwrotu wpłaty i oczywiście wystaw tego negatywa.

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@xyz96 O super! Dzięki:)

Tylko później doczytałam na karcie o sprzedającym w warunkach korzystania z jego sklepu i składania zamówień kilka takich punków:

"1.4. sklepu allegro: ****, zastrzega możliwość czasowej niedostępności Towarów w żądanej przez Klienta kolorystyce, rozmiarze, ilości itp.

1.8. Dostawa Towaru, który znajduje się na stanie magazynowym sklepu allegro: **** , następuje w ciągu 2 dni roboczych od daty zapłaty za zamówienie.

2.5. W przypadku, gdy Towar jest niedostępny ze względu na prowadzoną przez użytkownika **** sprzedaży różnymi kanałami (brak Towaru w magazynie) i brak jest możliwości realizacji zamówienia Klienta w terminie 15 dni kalendarzowych od daty zawarcia Umowy sklepu allegro: ****,  ma prawo do odstąpienia od realizacji Umowy. W takim wypadku sklepu allegro: **** najpóźniej w terminie 15 dni kalendarzowych od daty zawarcia Umowy, zawiadamia Nabywcę o braku możliwości spełnienia świadczenia oraz zwraca całą otrzymaną od Klienta sumę pieniężną.

2.6. W przypadku niedostępności części Towarów objętych zamówieniem i braku możliwości realizacji zamówienia w tej części w terminie 15 dni kalendarzowych, Klient jest informowany przez obsługę sklepu allegro: ****, o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja lub anulowanie całości zamówienia).

Nie wiem jak to się w takiej sytuacji do tego, ale na aukcji wysyłka deklarowana była przez niego w ciągu 24 godz. (źle napisałam w pierwszym poście 2 dni, pomyliłam się, bo poinformowali mnie dopiero prawie po 48 godz)? Jego regulamin trochę niespójny z z opisem aukcji..🙄

Byłabym wdzięczna gdybyś mi podał jakąś podstawę do tego co mówisz, bo jeden mówi tak drugi inaczej a ja lubię mieć 100% pewności, przyda mi się jako sprzedającej 🙂

 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@dario381  moim zdaniem nie może być tak, żeby jego indywidualne ustalenia warunków wysyłki kłóciły się z informacją na aukcji o terminie realizacji. Nie wiem, co na to regulamin allegro ?

Zakładam, że allegro w to nie wnika, ale ja jako kupujący czuję się związany informacją na aukcji, a nie jakimiś wewnętrznymi zapiskami kupującego. Tak się może bawić w swoim własnym sklepie internetowym, bo może ustalić takie reguły jakiemu pasują, na allegro nie powinno mieć to miejsca.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów