anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może wystawić towar "kup teraz" którego aktualnie nie posiada?

MAMY ROZWIĄZANIE!
dario381
#10 Popularyzator#

Czy sprzedający może wystawić towar "kup teraz" którego aktualnie nie posiada?

Po zakupionych przeze mnie przedmiotów, wszystko ładnie pięknie... Czas wysyłki 2 dni. Prawie po tych 48 godz sprzedający informuję, że aktualnie brak danego modelu, dostawę przewidują za ok. 7 dni, po czym niezwłocznie wyślą paczkę. Zaproponowali natomiast wymianę na inny model lub zwrot wpłaty.

Co najciekawsze nadal mają aktywną tę aukcje i dostępne sztuki w ilości prawie 100 tys sztuk.

Szukam i szukam po tym regulaminie nie mogę nic na ten temat znaleźć.

 

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
dario381
#10 Popularyzator#

W jego punkcie -

1.8. Dostawa Towaru, który znajduje się na stanie magazynowym sklepu allegro: **** , następuje w ciągu 2 dni roboczych od daty zapłaty za zamówienie.

Gość dobrze dobiera sobie słowa. Teraz zanim coś kupię na allegro, będę czytać setki regulaminów i zanim coś kupię, zapytam sprzedającego czy ma to, to, to, to...i dopiero dokonam zakupu!

Tak to jest jak się kupuję w pośpiechu a zawsze sprawdzałam negatywy! Tylko tu jest niby super sprzedawca🙄

Wczoraj czytałam niby ten regulamin allegro, ale tu od was więcej się dowiedziałam niż z tego regulaminu.

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@mikeza  

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@dario381  to jest ryzykowne działanie i sprzedający naraża się na komentarze negatywne. Allegro z pewnością stanęłoby po stronie kupującego, który wskazałby, że dokonał zakupu zakładając dostawę podaną w opisie aukcji i jesli taka dostawa nie nastapiła w tym terminie to może odstapić od umowy i ocenić subiektywnie podejście allegrowicza do biznesu - czyli wystawić komenatrz neagtywny, lub słabo ocenić obsługę klienta 🙂

Ja unikam takich sytuacji jak ognia, mało który kupujący jest aż tak wyrozumiały, że będzie czekał dwa tygodnie na przesyłkę, jak potrzbuje jej już teraz. W mojej branży to wręcz nierealne.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@dario381 Opis oferty nie może wprowadzać w błąd, nie może być niejednoznaczny. Wszystko co wyżej w moim poście sprzed 4 godzin jest zapisane w regulaminie Allegro, potwierdzą Ci to pracownicy Allegro, zapytaj przez formularz. Nie może być tak, że sprzedawca w parametrach oferty podaje czas wysyłki 24 godziny, a w innym miejscu informuje o wielu dniach - takie oferty są niezgodne z regulaminem. Nie kupuj w takich ofertach, tylko je zgłaszaj do Allegro.

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@xyz96 Nie wiem czym to jest związane, ale np. na aukcji której kupiłam wyświetla się czas wysyłki 24 godz, gdy wchodzę w szczegóły dostawy nie ma tego -

Czas wysyłki: zwykle w ciągu 24 godzin.

Wyliczamy na podstawie wcześniejszych wysyłek tego sprzedawcy. Podczas tworzenia tej oferty, sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar w ciągu 24 godzin

Podsumowując, Sprzedawca ma tylko obowiązek dostarczyć towar w zadeklarowanym terminie lub niezwłocznie zwrócić wpłatę. To by było na tyle?:):D 

 

 

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@xyz96  przepraszam wysłać nie dostarczyć

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@dario381 Ostatnio Allegro wylicza średni czas wysyłki na podstawie wcześniejszych działań sprzedawcy i podaje ten czas w ofercie. Dodatkowo sprzedawca deklaruje czas wysyłki do konkretnej oferty, dlatego są tam podane dwa czasy wysyłki, które w niektórych przypadkach mogą się różnić. Pomijam tu kwestię, że takim działaniem Allegro wprowadza zamieszanie - to oddzielny temat.

Sprzedawca ma obowiązek wywiązać się z czasów podanych w ofercie - czasu wysyłki i czasu dostawy, który też dopisuje Allegro, ale ten czas jest podany w ofercie - umowie pomiędzy kupującym a sprzedającym. Jeśli czas dostawy - termin realizacji, podany w zakładce Dostawa i płatność został przekroczony, można sprzedawcy wyznaczyć dodatkowy termin, a po jego upływie odstąpić od umowy. Określa to art. 5431 Kc. Przekroczenie jedynie czasu wysyłki nie upoważnia do odstąpienia.

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@xyz96 tak wiem że allegro wylicza, chodziło mi o to że NIE wyświetla się w szczegółach dostawy ....sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar w ciągu 24 godzin, a na aukcji jest czas wysyłki 24 godz

Taka ciekawostka.

Jak ja wystawiam oferty i zaznaczam że deklaruje czas wysyłki 24 godz, to u mnie w szczegółach dostawy właśnie jest to - sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar w ciągu 24 godzin, z różnicą na mojej aukcji  "Czas wysyłki zwykle w ciągu 24 godzin"

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@xyz96 Wystawiam przez dotychczasowy formularz, może dlatego. Ten nowy mi się nie podoba:D:)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W szczegółach dostawy, w ofercie, powinny być obydwa czasy wysyłki - szczegóły dostawy przenoszą do zakładki Dostawa i płatność. Po zakupie, w zakładce Kupione te parametry mogą się zmieniać - jeśli oferta istnieje, warto sprawdzić różnice. Na pewno są różnice w czasie dostawy, czas ten jest inaczej określony lub w ogóle nie jest określony w po kliknięciu w ofertę w zakładce Kupione.

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@xyz96 Tak masz rację, jak wchodzę droga przez kupione, to jest ta różnica. 🙂

Na to nie wpadłam:D:)

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@xyz96 Dzięki wielkie za ten art.5431, trafiłeś w PUNKT!!🙂 

Nie wiedziałam od czego zaczać:)

 

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@xyz96  Jeśli po tej wiadomości od nich tak jak w pierwszym poście moim, odpowiedziałam im, że nie mam zamiaru tyle czekać i poprosiłam o zwrot wpłaty, czy to oznacza że sprzedający się nie wywiązał z umowy??

Czas wysyłki na aukcji miał 24 godz. a wiadomość o braku towaru dostałam prawie po 48 godz.

Zakup 27.04. o 12:30 wiadomość od nich 29.04. 10:15 godz. Zwrot wpłaty nadal nie ma. 29.04 była środa więc miał czas na zwrot.

Czy coś powinnam zrobić w tej sprawie?

Jak chce dyskusje otworzyć, to nie ma opcji takie która by pasowała do mojego przypadku. Czy co mam tam zaznaczyć? 

Zapytałam tylko ich jak długo mam czekać na zwrot wpłaty

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@dario381  Twoja wiadomość do sprzedającego jest w sumie jednoznaczna z odstąpieniem od umowy kupna-sprzedaży. W takiej sytuacji czas na zwrot wpłaty według przepisów to 14dni.

Jeśli się będzie ociągał to dyskusję można rozpocząć w każdej chwili i powód jaki tam wpiszesz nie ma specjalnego znaczenia 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

To ja odstąpiłam tak?:D Głupieje już

Przecież to co on zadeklarował, to przecież nie spełnił? Tak? 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@dario381  to jest umowne rzecz jasna. Chodzi o to, żeby nie przysłał Ci czegoś za dwa tygodnie, bo takie sytuacje też się zdarzają. Skoro zasygnalizowałaś, że nie będziesz czekać, to oznacza, że rezygnujesz z zakupu i czekasz na zwrot wpłaty.

W skrócie odstapiłaś od umowy z powody niedotrzymania terminu wysyłki przez sprzedającego 🙂  czyli z winy sprzedającego, miałaś do tego prawo i z niego skorzystałaś.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

No to nie wiem gdzie widziałam ten niezwłoczny zwrot wpłaty.  W takim razie komu przysługuje niezwłoczny zwrot wpłaty?? Przecież do jasnej zmarnował mi czas

oznacz moderatorów
dario381
#10 Popularyzator#

@mikeza  xyz96 właśnie to napisał, znalazłam 🙂 :

Sprzedawca może wystawić coś, czego w danym momencie nie posiada, ale ma obowiązek dostarczyć tę rzecz kupującemu w czasie określonym w ofercie, a zwłaszcza wysłać w czasie określonym w ofercie. Sprzedawca podaje czas wysyłki, nie Allegro. Allegro dopisuje czas realizacji-dostawy i ten czas także jest elementem umowy. Nie jest tak, że sprzedawca ma 30 dni na dostawę, jeśli w ofercie podano krótszy termin. W zaistniałej sytuacji możesz zażądać bezzwłocznego zwrotu wpłaty i oczywiście wystaw tego negatywa.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@dario381  każdy szanujący się handlowiec powinien w takiej sytuacji bezzwłocznie zwrócić wpłatę, ale tak jak wspomniałem, w przypadku odstapienia od umowy termin zwrotu to 14dni, więc możliwe, że ktoś podciągnie to pod taką sytuację. Trudno powiedzieć.

Jeśli zależałoby mu na chociaż minimalnym zadowoleniu klienta to zwrot powinien być natychmiastowy, bo transkacja nie doszła do skutku z jego winy, a nie klienta.

Ale jak to kombinator, będzie przeciągał.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Sprawdź czas dostarczenia towaru (nie wysyłki) w zakładce Dostawa i płatność. Jeśli czas ten został przekroczony, wyznacz sprzedawcy dodatkowy termin wydania rzeczy, na przykład jeden dzień po czasie określonym w zakładce. Potem, jeśli nadal nie otrzymasz towaru, odstępujesz od umowy na podstawie art. 5431 Kc, a wtedy sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezwłocznie. To nie jest odstąpienie konsumenckie bez podania przyczyny. Rozpocznij Dyskusję z byle jakiego powodu, najbliższego zaistniałej sytuacji. W Dyskusji sprzedawca nie będzie Cię zwodził, w razie czego poprosisz o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów