anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może wyznaczyć czas krótszy, niż 30 dni na opłacenie licytacji?

Client:118109221
#9 Pomysłodawca#

Złożyłem ofertę w licytacji na allegro pl ,po złożeniu oferty sprawdziłem zakładkę "o sprzedajacym  " sprzedawca napisał że będzie czekał na zapłatę 7 dni .  

 

Oczywiście sprzedawca nie może podać informacji że oczekuje na zapłatę 7 lub 10 dni. Kupujący ma na opłacenie licytacji na allegro zwyklym 30 dni i to się nie zmieniło nadal tak jest. 

 

Oczywiście pisałem z doradca na ten temat, doradca zgłosił tą ofertę do działu który się tym zajmuje, po około 5 minut allegro zakończyło aukcje i usunęło moja złożoną oferte . 

 

Sprzedawcy nie mogą podawać informacji że mamy opłacić zakup w ciągu xdni mamy na to 30 dni i nie będą nas sprzedawcy zmuszali że mamy  opłacić licytacje w ciągu x dni . 

Drodzy kupujący gdy licytujecie na pl sprawdzajcie zakładkę i sprzedającym  i jeśli sprzedawca podał krótszy okres zapłaty zgłaszacie takie oferty ,allegro je usunie tak jak było w moim przypadku zgłosiłem tą ofertę .   

Proszę sprzedawców żeby nie pisali że sprzedawca może podać krótszy termin zapłaty bo nie może tego zrobić . 

Jeśli tak by było to allegro by nie zakończyło aukcji, sprzedawca podał informację że będzie czekał na zapłatę 7 dni po moim zgłoszeniu allegro usunęlo aukcje.  

 

Nr oferty 14937064534bjedt zakończone przez allegro 

 

Brawo dla allegro . 

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_   

To nie jest moje podstawowe konto proszę nie podawać loginu mojego.  

la-nika  ostatnio mi odpisywałś , dziękuję za miłe słowa, jednak zostałem teraz mam inny login na nowym koncie 

 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @Client:118109221!
Już wyjaśniam, co się wydarzyło, sprzedający może wyznaczyć krótszy, niż 30 dni czas na opłacenie wygranej licytacji. Zgodnie z naszym Regulaminem pkt 7.5:

" W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji, Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar:

a. w ciągu 7 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz,

b. w ciągu 14 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz dla której Kupujący wybrał wpłatę przelewem tradycyjnym,

c. w ciągu 30 dni w przypadku Licytacji".

Nasz termin 30 dni jest terminem ogólnym, który jest respektowany w przypadku braku innych ustaleń Sprzedającego lub w drodze porozumienia między Sprzedającym a Kupującym.
Sprzedający może umieścić informację, że na wpłatę czeka 7 dni, a wskazana przez Ciebie oferta została usunięta ze względu na zapis w jej opisie, który był niezgodny z regulaminem, nie za to, że sprzedający wyznaczył krótszy czas na opłacenie licytacji.

Miłego Świątecznego dnia!  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:118109221
#9 Pomysłodawca#

@la-nika  czy ta oferta wróci  

Ponad polk miesiąca temu była podobna sytuacja, odpowiedź doradcy . Nazwisko zamazalem 

Screenshot_20231225-124114~2.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:118109221 sprzedający może ją wznowić, jeśli poprawi opis oferty, nie zostanie usunięta. Doradca, który odpowiedział w listopadzie najprawdopodobniej się pomylił, przepraszam w jego imieniu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Po pierwsze do tej pory allegro na to pozwalało, to sprawa sprzedawcy ile czeka. Widocznie trafiłeś na jakiegoś "innego" pracownika. Po 2gie postaw się w sytuacji sprzedawcy. Licytowanie z zamiarem zapłacenia za miesiąc - poważnie? A potem pewnie nie zapłacisz wcale. On ma prowizje, zusy, podatki itp. Na lokalnym ludzie co chwilę piszą wściekłe posty, że muszą aż 5 dni czekać, a tu 30... Ja naprawdę rozumiem, że można zaczekać ale to gdy klient o tym najpierw poinformuje. A nie kolejny licytujący 10 podobnych produktów, żeby po miesięcu łaskawie zapłacić za 1 lub nie. To nie poważne. Wystarczy krótka informacja " zapłacę tego wtedy i wtedy" lub rezygnuję i jest ok. Miałam klientów co po kilku dniach dzwonili poinformować, że jeszcze licytują, zapłacą gdy skończy się ostatnia oferta i jest ok. Miałam takich co płacą po 28- 30 dniach. Jednak przeważnie gdy nie zapłacił w ciągu tygodnia to znaczy, że mu się nudziło i sobie kpiny robił... Trochę szacunku dla pracy drugiego człowieka czasem nie zaszkodzi... Jak będziesz w ten sposób postępował to pewnie każdy którego to spotka zwyczajnie wrzuci Cię na czarną listę i takie to będą kolejne zakupy...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Oczywiście że może a czas 30 dni jest czasem ustawionym przez allegro . Zawsze jak chcesz opłacić później niż deklaruje sprzedawca poinformuj go o tym i spytaj czy wyraża na to zgodę . 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:118109221 Bzdura. Może wyznaczyć. Chcesz płacić z opóźnieniem? PayPo albo kredyt w banku sugeruję.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Oczywiście tu, oczywiście tam, a oczywiste jest to że nie masz racji. Może zrobić krótszy termin i jest to zgodne z regulaminem. Allegro nie będie niczego usuwać, a jesli usunie, to nie za to, a za dopatrzenie sie innych uchybień.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Mogli usunąć, są święta. Pewnie tam jakichś dorywczych pracowników zatrudnili. To tak samo jak z projectem od piątku najdziwniejsze rzeczy przechodzą, bo ludzie z łapanki pracują... 

Mnie kilka miesięcy temu pracownik przeglądał profil, czepnął się zapisu reklamacyjnego ale ten o czekaniu na wpłatę przez 10 dni pozostawił w spokoju. W sumie sama z tego zrezygnowałam, bo nie opłacone mam może ze 3 w miesiącu i szkoda zachodu. Ale to zaleta kategorii, zwrotów też nie mam. Staroci szukają rozsądni, przeważnie starsi ludzie. I z nimi takich kłopotów nie ma... Przy nowych rzeczach i tym co wyprawiają to pewnie na czarnej liście by się nie mieścili. Jak sprzedają na lokalsach to płacz bo 5 dni muszą czekać ale jak kupują to krzywda bo tylko 7-10 dni...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:118109221 allegro nie jest stroną w transakcji , wszystkie zapisy w ofercie są wiążące tak dla sprzedawcy jak i kupującego , jeśli warunki oferty nie są dla Ciebie atrakcyjne nie zawieraj umowy .  

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Ale masz zamiar opłacać licytacje po miesiącu, czy kłócisz się tak tylko dla zasady? 😉 Co stoi na przeszkodzie, aby zapłacić od razu?

Nie rozumiem dlaczego allegro ustaliło taki termin na wpłatę, chyba aby zniechęcić sprzedajacyh do wystawiania licytacji.

oznacz moderatorów

Client:118109221
#9 Pomysłodawca#

Mam zamiar opłacić licytacje, opłacam wszystkie licytacje, ale w pewnym stopniu sprzedawca zmusza kupującego  do opłacenia zakupu w krótszym czasie, skoro tak jest w reguraminie 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Może i opłacasz ale zrozum, że wiele osób nie. Tu sobie ludzie żarty z tego robią. A uziemienie towaru na miesiąc bezsensownie boli. Sprzedawca do niczego Cię nie zmusza, masz obowiązek zapoznać się z ofertą. Umowę zawierasz ze sprzedawcą nie z allegro. jedyne o co możesz się złościć i my też się złościmy to to, że allegro zabroniło wpisywać takich zapisów w opisie. Kiedyś było tam wszystko, a teraz pochowane po dziuplach. Większość firm skraca ten termin, wiesz ze płatność dłużej potrwa to sprawdzaj wcześniej lub zwyczajnie spytaj. Inaczej się podchodzi do klienta który pisze "jestem zdecydowany ale wypłatę mam za 20 dni", a inaczej do takiego co zalicytuje i 20 dni cisza...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Regulamin to nie ustawa ma być zgodny z prawem a ty kupując teraz lub licytując zawierasz umowę zgodnie z ofertą a tam czas na opłacenie jest jawnie wskazany czyli godzisz się na taki jaki tam podano a nie na regulaminowy. Regulaminowy obowiązuje gdy nie ma innych ustaleń.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:118109221 Oczywiście, że może zgodnie z regulaminem podać inny termin do wpłaty za licytację.


Sprzedający może wyznaczyć krótszy, niż 30 dni czas na opłacenie wygranej licytacji. Zgodnie z Regulaminem Allegro pkt 7.5:

" W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji, Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar:

a. w ciągu 7 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz,

b. w ciągu 14 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz dla której Kupujący wybrał wpłatę przelewem tradycyjnym,

c. w ciągu 30 dni w przypadku Licytacji".

Termin 30 dni jest terminem ogólnym, który jest respektowany w przypadku braku innych ustaleń Sprzedającego lub w drodze porozumienia między Sprzedającym a Kupującym.
Sprzedający może umieścić informację, że na wpłatę czeka 7 dni.

Wg @la_nika .usunięcie tej oferty wynikło z innych błędów sprzedawcy > więc ją wznowi z powrotem łącznie z zapisem o 7 dniach oczekiwania na wpłatę

oznacz moderatorów