anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzedajacy ma prawo wymyślać zarysowania produktu przedstawiając zdjecia innego takiego samego

tosem
#7 Wielbiciel#

jak w opisie sprzedawca otrzymał niezarysowany produkt ze zwrotu a przedstawił zdjęcia mocno zmęczonego egzemplarzu który posiadał na stanie. Nie wykonałem zdjęcia przed wysyłką ale co to zmienia jak kupujący i tak przedstawił by swoje zdjęcie co otrzymał niby ode mnie. allegro trzyma stronę sprzedawcy i uważa że może pomnijszyć koszt zwrotu o zaistniałe uszkodzenia w tym problem że przedstawiane zdjęcie zarysowań produktu nie przedstawia mojego egzemplarza. W takiej sytuacji co powinienem zrobić lub gdzie się udać by to wyjaśnić i potwierdzić dowody przesłane przez sprzedawce który 100 % manipuluje zdjęciami 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

tosem
#7 Wielbiciel#

Ale nie kosztem oszustwa że zarysowany skatowany towar oddałem jakbwiem co pakowałem 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dlatego musisz wszystko co zwracasz dokumentować, zdjęcia.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@tosem  napisał(a):

Tak było do 40 mim a ma 3 biegi z czego dopiero na  3 biegu który mógł działać mac przez minute po czym się wyłączał automatycznie coś się zaczynało dziać i płyną więc czas podany przez producenta jest pewnie prawdą ale na pierwszym biegu który uniemożliwia całkowicie porusznie  wlasciwie plyniecie dorosłego  mężczyzny


To już nie 5 minut testowania, a 40 minut... rośnie 😉

1. Skoro skuter był w wodzie, to po wyjęciu na brzeg mogły pozostać zabrudzenia, wystarczyło je pozostawić lub użyć szmatki i zarysowania gotowe. Wystarczyło żeby trochę piachu czy innego syfu dostało się pod stretch.

2. Czyta się opis i specyfikację prze zakupem, a nie sugeruje reklamą producenta.

3. Test wykraczał poza ramy ustawowe, więc niestety obniżenie ceny zasadne.

4. Jeśli coś nie działało jak powinno, składa się reklamację na niezgodność towaru z umową. Zrobiłeś zwrot - czyli miałeś oddać pełnowartościowy towar. A teraz jak widać takie ślady użytkowania, to masz szanse załapać się na pokrycie kosztu usterek.

Zawsze możesz założyć dyskusję i próbować swoich sił z wnioskiem do Allegro Protect.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

tosem
#7 Wielbiciel#

Towar czysty wysuszony i przetarte mikrofibrą że nawet mini plamki i jak i mikro zarysowania nie było sprzedającemu się nie spodobały woreczki rozdarte a dopiero po złożeniu dyskusji dodał zdjecia zarysowań. W pierwszym mailu pamiętał by odmówić zwrotu za woreczki z klejem nie doodklejenia a gdy założyłem dyskusje już była mowa o otarciach. Jawne oszustwo i manipulacja I mogę przed sądem udowodnić to jeśli policji zabezpieczy całą sprawę i ten sklep lichwiarski napewno wyjdzie czyj to egzemplarz że zdjecia z uszkodzeniami. Dban o sprzęt mam go dużo i po wielu latach nawet użytkowania nie am takich rys jak na zdjęciu co najwyżej mikroeysy które powstają przy dłużej eksploatacji 

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@tosem  napisał(a):

Towar czysty wysuszony i przetarte mikrofibrą że nawet mini plamki i jak i mikro zarysowania nie było sprzedającemu się nie spodobały woreczki rozdarte a dopiero po złożeniu dyskusji dodał zdjecia zarysowań. W pierwszym mailu pamiętał by odmówić zwrotu za woreczki z klejem nie doodklejenia a gdy założyłem dyskusje już była mowa o otarciach. Jawne oszustwo i manipulacja I mogę przed sądem udowodnić to jeśli policji zabezpieczy całą sprawę i ten sklep lichwiarski napewno wyjdzie czyj to egzemplarz że zdjecia z uszkodzeniami. Dban o sprzęt mam go dużo i po wielu latach nawet użytkowania nie am takich rys jak na zdjęciu co najwyżej mikroeysy które powstają przy dłużej eksploatacji 


Jak ci wypłaci ten zwrot, to załóż mu dyskusje i niech tam się tłumaczy. Opisz swoje stanowisko, na koniec poproś pracownika allegro o pomoc, a później wypełnij wniosek do Allegro Protect o różnicę między zakupem a zwrotem. Pamiętaj że ciut przegiąłeś z testami, ale może uznają ci wniosek. Próbuj. Ale opisz sytuację w sposób jasny, prosty i rzeczowy. Jak napiszesz że używałeś skutera 5 minut, a jakaś usterka wystąpiła w 40 minucie, to wiesz nooo..... 😄

Co do reklamy, no wiesz, szczupła modelka...., no wiesz...., a Ty chłop 90 kg 😄 Zerknąłeś chociaż w specyfikację techniczną? 

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

tosem
#7 Wielbiciel#

Wiem dałem się zrobić z tym skuterem jak młody człowiek całe życie się uczy a i tak umrze glupi

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@tosem  napisał(a):

Wiem dałem się zrobić z tym skuterem jak młody człowiek całe życie się uczy a i tak umrze glupi


My to nazywamy metodą na "cyca". Niby prymitywna a działa 😄 Skuter to pikuś, mieliśmy przykład chemii basenowej gdzie rządziła modelka 🙂 Ale o to chodzi, żeby skupić uwagę na tym, na czym zależy producentowi, a odwrócić uwagę od rzeczy istotnych.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@tosem Na skuter wodny mogłeś sobie popatrzeć, bo taki test mógłbyś zrobić w sklepie stacjonarnym. A teraz to już sprzęt używany, a bajeczka o 5 minutach przejażdżki to wiesz, opowiadaj dzieciom. A co do baterii, jak padła to robi się najpierw reklamację, bo zwraca się działający,  pełnowartościowy towar.

Nastepnym razem kup w chińskim sklepie, zobaczymy co zrobisz jak coś nie będzie działało 😉

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

tosem
#7 Wielbiciel#

Już kupowałem i niedzialalo zwroty błyskawiczne przy małych wartościach bez odsyłania samo foto przy większym odsyłałem i 14  dni był zwrot z allegro do tej pory też nie miałem problemu ale sparzyłem się maksymalnie 

oznacz moderatorów