anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może anulować opłacony zakup

si3niu
#7 Wielbiciel#

Jak w temacie. Czy sprzedawca może anulować zakup (innymi słowy odmówić wysłania towaru bo na przykład finalna kwota go nie satysfakcjonuje) i zwrócić wpłatę? Czy poniesie w związku z tym jakieś konsekwencje?

Zakup dokonany przez Allegro Lokalnie, opcja Kup teraz. Sprzedający unika odpowiedzi na moje pytanie o wysyłkę, ostatnia wiadomość sprzed kilku dni że "towar zostanie jutro odebrany przez kuriera". Do dzisiaj nie mam ani potwierdzenia, ani numeru wysyłki. Podejrzewam że sprzedający chce się wykręcić ponieważ sprzedał towar poniżej jego średniej ceny na allegro.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@si3niu a zwrócił Ci kasę czy kolejny oszust 🙂

Jak nie wyśle to nie zmusisz go, konsekwencje poniesie jak pozwiesz go do sądu o wywiązanie się z umowy a tak odpuść szkoda czasu o ile dostaniesz kasę 😞

Rozpocznij dyskusję i szykuj się na POK 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

si3niu
#7 Wielbiciel#

Nie zwrócił, cały czas czekam na wysyłkę 🙂 w międzyczasie spamuję z pytaniami czy zostało wysłane i jaki jest numer przesyłki. Może czeka aż sam stracę cierpliwość i anuluję transakcję żeby nie musiał ponosić konsekwencji żadnych 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

żadnych konsekwencji nie będzie miał bo to umowa między Wami 🙂

Rozpocznij dyskusję

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Poczekaj do poniedziałku z dyskusją wg mnie 🙂

oznacz moderatorów

si3niu
#7 Wielbiciel#

Taki mam zamiar, i tak przez weekend nic się nie rozwinie. Wiem że mam możliwość rozpoczęcia dyskusji i ewentualnie skorzystania z POK, ale czekam cierpliwie. Byłem po prostu ciekaw potencjalnych konsekwencji anulowania transakcji przez sprzedającego 🙂

oznacz moderatorów

w19c
#10 Popularyzator#

A sprzedający to firma czy osb fizyczna?

oznacz moderatorów

si3niu
#7 Wielbiciel#

Osoba

oznacz moderatorów

w19c
#10 Popularyzator#

'' Podejrzewam że sprzedający chce się wykręcić''

Musisz poczekać.

Co do pytania czy sprzedający może anulować transakcje to jest kilka tylko powodów skrajnych powodów których nie ma sensu w tym konkretnym przypadku wymieniać.

W praktyce towar musi wysłać, nawet gdy zwroci pieniądze bez informacji jakiejkolwiek to dalej masz prawo domagać się wysyłki towaru bo obowiązuje was umowa.

 

oznacz moderatorów

si3niu
#7 Wielbiciel#

Sprawa okazała się wręcz niewiarygodna. Sprzedający na allegro był tylko pośrednikiem. Kontakt z właścicielem towaru urwał się i przesyłka do mnie nie dotarła. Sprzedający (pośrednik) zobowiązał się zwrócić poniesione koszta i będzie wytaczał sprawę "właścicielowi".

 

Nawet nie próbuję zrozumieć jak to niby miało funkcjonować i czemu sprzedający będąc pośrednikiem nie odebrał towaru od właściciela i nie obsługiwał całej transakcji. Co więcej przesłał pieniądze za towar bez upewnienia się że został on wysłany. ¯\_(ツ)_/¯

 

Kasy jeszcze nie otrzymałem ale ma wysłać jeszcze dzisiaj. Jak nie będzie do wieczora to otwieram dyskusję 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

¯\_(ツ)_/¯

oznacz moderatorów