anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może odmówić wysłania wylicytowanego przedmiotu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Norolim
#8 Zapaleniec#

Znalazłem interesujący mnie przedmiot na Allegro i zadałem sprzedawcy pytanie z prośbą o dodatkowe informacje. Nie było jednak odpowiedzi, więc zaryzykowałem i wziąłem udział w licytacji. Moja oferta okazała się najwyższa. Następnie, około 6-7 godzin później sprzedawca, jakby nieświadomy zakończenia aukcji, odpowiedział na moje pytanie. Gdy wyraziłem zdziwienie, że odpowiada tak długo po zakończeniu licytacji, napisał, że zwrócił mi pieniądze. Nie prosiłem o to, ani nie wyrażałem chęci rezygnacji z zakupu w jakikolwiek sposób.

Czy sprzedawca może się w ten sposób zachować, tzn. odmówić wysłania wylicytowanego przedmiotu i zwrócić pieniądze? Jaki sens miałyby wtedy licytacje, jeśli sprzedawca mógłby według własnego uznania odmawiać realizacji transakcji, na przykład gdy stwierdzi, że wylicytowana cena jest dla niego niesatysfakcjonująca?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#

@Norolim Nie może odmówić, została zawarta prawnie wiążąca umowa. Allegro to nie zabawa. Możesz domagać się wydania rzeczy nawet sądownie. Na początek otwórz spór i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro.

Spór na Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Spór na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Norolim jak się uprze, to olej sprawę szkoda czasu, chyba że masz czas na sprawy sądowe 😞 Nikt ani allegro ani dzielnicowy go do tego nie zmusi jak się uprze, spróbuj napisać przez dyskusję ale się nie łudź 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Norolim Czy sprzedawca przedstawił ci powód dlaczego ci tego produktu nie wyśle? Są sytuacje że może ale musi mieć mocne argumenty np.(kradzież ,zniszczenie ) zgłoszone wcześniej do odpowiednich organów .Sam powód że mu się cena końcowa z licytacji nie podobała nie wystarcza .

oznacz moderatorów
Norolim
#8 Zapaleniec#

Nie podał żadnego powodu. Po prostu napisał, że zwrócił już pieniądze.

Regulamin Allegro i prawo znam w tym zakresie, ale wolałem się upewnić, czy sprzedawca nie ma jakiej furtki, o której mi nie wiadomo. Dzięki za odpowiedzi.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

No to masz odpowiedź widocznie cena końcowa go rozczarowała ,pozostaje ci z nim walczyć sądownie albo sobie odpuścić i go odpowiednio ocenić w komentarzu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Norolim Nie ma żadnej furtki, ma obowiązek wysłać rzecz. Żadne jego rozczarowanie nie ma tu nic do rzeczy i nie jest żadną furtką.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Nie którym brak furtki nie jest problemem wchodzą przez płot .

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Norolim Twój upór powinien zależeć od pytania na jakie nie otrzymałeś odpowiedzi. O co pytałaś?

Przykład: zapytałeś czy rzecz jest oryginalna, nie podróbka. Wygrałeś licytację, a sprzedawca nie chce wysłać. Dziękuj Bogu, że nie chce, bo kupisz falsa 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dzięki Bogu, że sprzedawca nie wywiązuje się z zawartej umowy. Gdy kupi falsa, sprzedawca ma w zębach przynieść pieniądze i tymi samymi zębami odebrać swojego falsa.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  Jasne. Dobrze i fajnie jest dobrowolnie włazić w kłopoty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 A ilu sprzedawców już tak ci aportowało ? tak spytam z ciekawości.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

Macie racje wszyscy, jednak @Norolim  największą karą nie jest straszenie sądem i szwendaniem się jeśli transakcja nie ma wartości kilkuset złotych (ponad 500 najlepiej) tylko doprowadzeniem do całkowitego zablokowania użytkownika lub firmy, uwierz mi jak firma i myśli o rozwijaniu się i świetlanej przyszłości, raczej szybko się zreflektuje i zmieni zdanie. Gorzej jak cwaniak użytkownik szukający okazji by kogoś oszukać. No cóż, powyżej 500 możesz złożyć zawiadomienie do prokuratury a AL będzie musiało podać jego dane itp. Może nie będziesz pierwszy i jedyny a może brakuje im kogoś takiego jak Ty, który pozwoli go w końcu zamknąć jeśli to recydywa cwaniak użytkownik 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Norolim
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jestem w kontakcie ze sprzedawcą, który twierdzi, że doszło do nieporozumienia. Jeśli tak rzeczywiście było, sprawa powinna znaleźć szczęśliwe rozwiązanie na początku tego tygodnia. Czas pokaże.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Norolim Jak widzisz najlepsza i najskuteczniejsza jest mediacja z klientem a nie od razu narzucanie czynności regulaminowych w celu ukarania sprzedawcy.

oznacz moderatorów
Norolim
#8 Zapaleniec#

Zawsze najpierw podejmuję rozmowę. Miałem już kilka sporów w ciągu 12 lat na Allegro i chyba tylko jednego nie udało się rozwiązać bez udziału przedstawiciela platformy.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Norolim "Noro lim, Asfaloth, noro lim."😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów