anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może podnieść cenę po moim zapytaniu o przedmiot?

Agent555
#17 Koryfeusz#

Pytanko 

Wysłałem wiadomość sprzedawcy odnośnie przedmiotu bo byłem zainteresowany kupnem. 

 

Sprzedawca nie wiem dlaczego podniósł cenę o 70 zl.

Czy może sprzedawca podnieść cenę , po moim zapytaniu o przedmiot.

Raczej to jest trochę nieporządku wobec kupującego

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@Agent555 a było kupić a potem pytać, wiesz dobrze że może bo do żadnej umowy nie doszło 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że może a Ty masz prawo nie kupić, tak działa rynek. Moim zdaniem sprzedajacy zaczynają znowu być "aroganccy".

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Agent555 Może , a ty mu w tym pomogłeś pokazując że jesteś zainteresowany . Po takim pytaniu to raczej normalne że sprawdził dokładnie jakie są ceny tego produktu na innych aukcjach i podniósł cenę . On się cieszy .allegro się cieszy a ty gapowe płacisz.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Agent555 Sprzedawca ma prawo zmieniać cenę co 15 minut jak ma taki kaprys > a to czy sprzeda po takiej podwyżce to inna sprawa.

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Pewnie, że może. Można było kupić w starej cene a nie pytać 🙂

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Było kupować, a nie pytać.

Zapewne sprzedawca miał wystawiony przedmiot w "starej cenie". Sprawdził i zorientował się, że kolejny zakupi w cenie wyższej niż go sprzedał. 

Gdybyś kupił - może przeszłoby po tej cenie.

Sprzedawca oczywiście może dźwignąć cenę - nie może sprzedawać na Allegro ze stratą. Musi zarobić.

Ty równie za pewne gdzieś pracujesz i pobierasz wypłatę. Nie pracujesz za darmo. Tak samo jak i ten sprzedawca - też nie chce pracować za darmo lub być jeszcze stratny. Jeśli uważasz, że cena jest u niego za wysoka - poszukaj innego sprzedawcy na Allegro. Sugeruję wcześniejsze zapytanie odnośnie aktualnej ceny.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie przejmuj się tym co piszą inni, tutaj wypowiadają się sami sprzedawcy, którzy nigdy nie będą po twojej stronie. 

Jak na razie to sprzedawca może zmienić cenę w ofercie bo umożliwia mu to Allegro, ale czy to jest ferplay wobec klienta? 

Zastanów się dobrze, czy chcesz coś kupować u takiego sprzedającego? 

Jeśli już, na etapie przedtransakcyjnym robię pod górę, to co będzie później, może nie warto.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Halfrunt

"Jak na razie to sprzedawca może zmienić cenę w ofercie bo umożliwia mu to Allegro" - poza Allegro sprzedawcy oczywiście nie mogą zmieniać cen i nie robią tego, "ale czy to jest ferplay wobec klienta? " pytanie było "czy może?" a nie, czy postępek sprzedającego był niemoralny lub nieetyczny.

Wpływ niedzielnego poranka czy odklejenie od rzeczywistości?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Halfrunt Idealną sytuacją dla kupującego było by ; patrzy na cenę, np. 100 zł > pisze do sprzedawcy > dam 50 > na to sprzedawca > tak jest jaśnie panie, życzy pan sobie z buziakiem czy bez. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Może Cię to dziwi ale na innym portalu gdzie sprzedaję proponowanie przez klientów cen jest regulaminowe i jest do tego formularz . Sprzedawca chcąc coś sprzedać wystawia z ceną zaznaczając możliwość jej negocjowania (nikt na tym nie traci ) . 

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@mwmonety Ciekawi mnie co to za portal. Sam też wystawiam na 3 innych > owszem jest opcja "cena do negocjacji", ale nie jest obowiązkowa tylko do ew. wyboru.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@smerfujemy To portal tematyczny tylko dla kategorii numizmatyka w jakiej wystawiam i są tam oferty większości znanych sklepów w kraju i nie tylko w tej kategorii. 

oznacz moderatorów

Client:65300220
#10 Popularyzator#

Ciekawe czy idąc do Lidla też negocjujesz cenę sera i mleka?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:65300220 Nie porównuj sklepów stacjonarnych z handlem w internecie, a swoją drogą to w Lidlu jeszcze w życiu nic nie kupowałem bo wolę kupować tam gdzie jest świeże i zdrowe .

oznacz moderatorów

Client:65300220
#10 Popularyzator#

Dobrze, to w sklepie U Krystyny idziesz i negocjujesz cenę mleka? Chyba nie, więc dlaczego uważasz, że w sklepie internetowym to całkiem inna sytuacja?

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@Halfrunt Ja akurat też jestem kupującym i jak czytam niektórych innych "kupujących" to się wszystko we mnie przewraca. Same żądania, pretensje. że za drogo, że za wolna wysyłka, bo PAN chce mieć na wczoraj. Jeżeli mi nie odpowiadają zakupy u jednego sprzedawcy, to szukam innego (są ich tysiące). A jeżeli nie to idę do marketu, wcale nie jest drożej wbrew pozorom, a nawet bardzo często taniej (odpadają prowizje, wyróżnienia, koszty przesyłe itp.) A nie piszę i płaczę na AG :zły sprzedawca podniósł cenę, sprzedaje strasznie drogo, wysyłka 3 dni i inne takie bzdety. Ten kupujący zapomina, że nie jest w Indiach i nie jest "świętą krową" To Allegro rozpuściło kupujących, pozwalając im na wszystko, mogą bezkarnie kombinować jak tu naciągnąć sprzedawcę, a może się uda jeszcze wyrwać POK ?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@smerfujemy 

"A jeżeli nie to idę do marketu, wcale nie jest drożej wbrew pozorom, a nawet bardzo często taniej"

W pełni się z tobą zgadzam, era tanio w internecie, już dawno się zdewaluowało, a jeśli chodzi o Allegro to jest wybitnie drogo.

Nawet zacząłem już kupować okazje w sklepach stacjonarne by wielokrotnie drożej sprzedać na Allegro - do czego to doszło!

oznacz moderatorów