anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może zmienić adres dostarczenia przesyłki już po jej wysłaniu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Udwin
#8 Zapaleniec#

Przy zakupie zostawiłem w danych doręczenia omyłkowo nieaktualny już adres. Sprzedawcę od razu poinformowałem mailem, że jest on błędny, jako że w danych sprzedaży nie dało się nic edytować. Paczka i tak została nadana na stary adres, a allegrowicz wybronił się tym, że etykieta z danymi wysyłki jest automatycznie drukowana już wypełniona(korzystam ze smart) i nie ma szansy zmienić adresu dostarczenia. Pytanie czy w takim razie sprzedający może przekierować już wysłaną paczkę pod inny adres?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

Wszystko zależy od umowy jaka ma sprzedawca i jakiego przewoźnika, niektórzy mają taką opcję dodatkowo płatną.

Nie podałeś co do za przewoźnik, czy to adres w obrębie miasta, dzielnicy itp. jak jak tu radzić nie mając informacji ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Udwin
#8 Zapaleniec#

To był Pocztex Kurier 48(darmowy w związku z abonamentem smart, nie wiem może ma to jakieś znaczenie w tej sytuacji), a adresy są w różnych miastach, więc spacerek na pocztę po awizowaną przesyłkę odpada, tym bardziej w tej sytuacji :((

Na pocztę dzwoniłem, w informacji powiedzieli mi, że to nadawca może zmienić adres przesyłki, ale nie wiem jak to się ma w tej konkretnej sytuacji

Sprzedawca chce współpracować na zasadzie, że odeśle mi tę paczkę po zwrocie z poczty, ale mam nadzieję na jakieś prostsze rozwiązanie, bo to dodatkowe koszty i dla Pani, od której kupiłem przedmioty i dla mnie. No i z tego co wiem znacznie wydłużone będą czasy oczekiwania przesyłek w magazynach w związku z kwarantanną, więc równie dobrze mógłbym dostać ją za miesiąc, jak nie więcej.

I dzięki za odpowiedź oczywiście!

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Mam umowę z pocztą i pierwsze słyszę o takiej opcji, najprościej to odstąp od umowy i zakup ponownie, najszybciej i bez kosztów dla żadnej ze stron. Oczywiście poinformuj wcześniej sprzedawcę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Udwin
#8 Zapaleniec#

A jeszcze dla pewności, to, że przesyłka leży już na poczcie, nie będzie stanowiło żadnej trudności w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Problem będzie jak ktoś pod starym adresem ją odbierze 😞  A jak nie to wróci do sprzedawcy 7-14 dniach i Ci odda kasę. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Udwin
#8 Zapaleniec#

Dzięki bardzo jeszcze raz!

oznacz moderatorów