anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro nie zawiesza konta sprzedawcy oszustowi ?

beyond_eARTh
#8 Zapaleniec#

uszkodzenia_laptop_toshiba.jpg

Powód otwarcia dyskusji: otrzymałem zamówienie niezgodne z opisem
 
Laptop zawiera uszkodzenia obudowy dalece wykraczające poza wpisujące się w kategorię "powystawowy". Opis produktu mówiący: "posiada ryski w częściach roboczych obudowy" nie odnosi się do całkowicie wytartego lakieru czy wielu głębokich zadrapań a nawet dziurach świadczących o licznych upadkach i intensywnym używaniu niezgodnie z przeznaczeniem.
Przedmiot został odesłany po zapewnieniach sprzedawcy ze zostanie wymieniony na zgodny z opisem i kategorią aukcji. Gdy sprzedawca otrzymał go z powrotem stwierdził ze jest to najładniejszy egzemplarz jaki posiada. Skoro sprzedawca nie jest w stanie dostarczyć mi egzemplarza odpowiadającego opisowi oraz kategorii aukcji przysługuje mi prawo zwrotu zwrotu pieniędzy oraz FV korygującą.
Produkt powinien się znaleźć w kategorii "do renowacji - przedmiot wymaga odnowienia lub naprawy" oraz posiadać zdjęcia stanu faktycznego. Znalazł się natomiast w kategorii "powystawowy - produkt z wystawy, może nosić ślady użycia, bez uszkodzeń wpływających na jego działanie, np. sofa z wystawy sklepowej, lodówka z ekspozycji" oraz zawierał jedynie zdjęcia poglądowe i wprowadzający w błąd opis. Produkty z tej kategorii nie noszą śladów intensywnego używania ponieważ stoją na ekspozycji sklepowej. Działanie sprzedawcy ma na celu wprowadzanie w błąd i naciągniecie klienta do zakupu sprzętu za który nikt by nie zapłacił podanej kwoty. To psucie renomy Allegro i zwyczajne oszustwo.
 
Sprzedawca uparcie jedynie powtarza: "Sprzęt został zakupiony na firmę, sprzęt jest zgodny z opisem aukcji."
Allegro odpowiadało kilkakrotnie w stępujący sposób:
"Obowiązkiem sprzedającego jest precyzyjne opisywanie sprzedawanego towaru z uwzględnieniem ewentualnych wad, które towar posiada. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści umieszczone przez siebie w ofercie, w tym jest odpowiedzialny za wszelkie jej błędy lub nieścisłości. Dodam, że zdjęcia także stanowią integralną część opisu."
"Kupujący ma prawo do reklamacji, a obowiązkiem sprzedającego jest jej rozpatrzenie i poinformowanie o swojej decyzji, odpowiednio ją argumentując. Z toku korespondencji wynika, że towar jest niezgodny z opisem, a odstąpienie od umowy jest roszczeniem kupującego w ramach reklamacji z tytułu rękojmi. Proszę zatem sprzedającego o ustosunkowanie się do roszczeń kontrahenta oraz przedstawienie merytorycznie uargumentowanej decyzji reklamacyjnej."
oraz:
"W przypadku niezgodności towaru z opisem Kupujący może złożyć do Sprzedającego reklamację z tytułu rękojmi i zażądać jednego z czterech działań: - wymiany towaru na nowy; - naprawy towaru; - obniżenia ceny; - odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna. Wybór żądania zależy od Kupującego. Jeżeli Sprzedający nie zgadza się z tym wyborem, może pod pewnymi warunkami zaproponować inne rozwiązanie, ale musi się to odbywać w ramach przesłanek dozwolonych prawem. Proszę Kupującego o przedstawienie swoich roszczeń, a Sprzedającego o odniesienie się do nich. "
Fajnie powiedzieli ładnie przyznali mi oczywistą racje tylko co z tego ?
Sprzedawca cały czas wymijająco grając na zwłokę unikał jak tylko mógł odpowiedzi rzucając zdawkowe ochłapy aż w końcu zaproponował:
"Możemy się zgodzić na zwrot produktu, jednak pomniejszony o 10%."
"Urządzenie jest w kategorii powystawowy
i może posiadać rysy i otarcia stąd tak niska cena za urządzenie o takich parametrach i jest z roczną gwarancją
reklamacja została przez naszą firmę odrzucona ponieważ jest bezzasadna a towar w pełni sprawny i zgodny z zamówieniem
Prowizja 10% wartości zamówienia to prowizja którą pobieramy od przedsiębiorców za anulowanie zamówienia na FV VAT
jeśli nie odpowiada Państwu ta propozycja proszę o informację na jaki adres mamy odesłać Państwa własność?"

Laptopa który był zmasakrowany odesłałem od razu, u sprzedawcy jest już prawie miesiąc. 
Sprawę zgłaszam na Policję, bo Allegro nic nie robi w kwestii ograniczenia dalszego wprowadzania w błąd przez Sprzedawce który ma wiele tego typu aukcji oraz 40 negatywów wszystkie praktycznie dotyczą tego samego problemu. 

Ja rozumiem że Allegro zarabia na aukcjach sprzedawcy. Ale to jest jakaś kpina. Z jednej strony Allegro przyznaje mi racje że sprzęt jest niezgodny z opisem i mam prawo do odstąpienia od umowy, a z drugiej nie robi kompletnie NIC żeby skłonić sprzedawce ( np blokując mu konto ) aby przestrzegał prawa Konsumentów. 
Czy ktoś miał podobne sytuacje ? Jak się kończyły ?
oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@beyond_eARTh Blokada konta jest ostatnim działaniem, które możemy podjąć. I jedynym widocznym dla Ciebie, jeśli nie jesteś właścicielem konta, którego nasze działanie dotyczy. 

Zapewniam, że jesteśmy w stałym kontakcie ze sprzedającym, o którym piszesz i analizujemy na bieżąco jego działalność w Serwisie. Twój przypadek nie jest tu bez znaczenia. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

beyond_eARTh
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za odpowiedz.

Cieszę się że wszystko uważnie obserwujecie. Jedak samo bycie w kontakcie to takie ciche przyzwolenie na kontynuowanie machlojek sprzedawcy. Jakby zauważył zdecydowane działanie z Waszej strony to by się następnym razem zastanowił czy opłaca mu się manipulować opisem i lekceważyć prawa Konsumenta. Przyznam szczerze że do tej pory czułem się mega bezpiecznie na Allegro, niestety powoli się to zmienia.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@beyond_eARTh, dyskusjaaa, to jedyne co widzę, a POKolei wszystko będzie dobrze 😄
Szczerze, współczuję ci takiego sprzedawcy, ale wierzę, że uda się to załatwić tak, byś był zadowolony 🙂

oznacz moderatorów

beyond_eARTh
#8 Zapaleniec#

Dzięki 😉 dam znać jak to sie dalej potoczy

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

beyond_eARTh
#8 Zapaleniec#

Tak zrobię zaraz po zgłoszeniu. Dzięki za linki 😉

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@beyond_eARTh  Lakier nie jest wytarty od użytkowania tylko to są odpryski, zadrapania i ślady kleju po jakichś naklejkach. Nie możesz reklamować wady o której wiedziałeś. Jak rozumie nie wiedziałeś że są odpryski.

Puszka sprayu za 10 zł i butelka benzyny ekstrakcyjnej za 5 zł złatwiłaby sprawę renowacji.  

Jak dla mnie to jednak przegięcie, nie dawać realnego zdjęcia ale tak właśnie sprzedaje się komputery na allegro. Jeden opis do wielu używanych egzemplarzy. Mimo to sprzęty są testowane ( jak zapewniają sprzedawcy) i działają.

 

Brakuje jeszcze tu informacji ile zaoszczędziłeś kupując powystawowy w stosunku do nowego identycznego egzemplarza.

oznacz moderatorów

beyond_eARTh
#8 Zapaleniec#

Pewnie że gdybym chciał to bym wypicował ten komputer. Ale chce wiedzieć że będę musiał to zrobić PRZED dokonaniem zakupu.

Zawsze kupowałem sprzęty powystawowe i owszem czasem aukcje miały zdjęcia poglądowe. Ale ich stan był naprawdę powystawowy tzn były praktycznie bez śladów użytkowania a jeśli były jakieś istotne ślady to były zaznaczone na zdjęciu tego konkretnego przedmiotu. 

Mój obecny laptop ma prawie 5 lat. Nie ma na nim ani jednej wady podobnej do tego na załączonym zdjęciu. Sprzedający trzymał go chyba w chodzącej betoniarce, nie wiem jak można tak na "wystawie" zniszczyć towar. 

Ten pseudo powystawowy od sprzedawcy naciągacza -2350zł 
Nowego nigdzie nie widze o dokładnie takiej specyfikacji, ale inne podobne chodzą od2800 do 3500zł 
Toshiba TECRA Z50-A i7-4600U 16GB 512GB 730M FHD

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

"mam prawo do odstąpienia od umowy, a z drugiej nie robi kompletnie NIC żeby skłonić sprzedawce ( np blokując mu konto ) aby przestrzegał prawa Konsumentów."

 

Odstąpić od umowy nie możesz bo nie jesteś konsumentem. Sprzedawca pisze że otrzymałeś fakturę. Złożyłeś też reklamację, której nie uznał. Zostaje sąd. 

 

Możesz też opisać całą sytuację w komentarzu i wystawić negatywa a za zaoszczędzone pieniądze zlecić wydrukowanie jakiejś ładnej naklejki na klapę i będziesz do przodu. 

 

Owych 40ci negatywów Sprzedawcy zlekceważyłeś więc i inni pewnie nie przeczytają.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@beyond_eARTh ten sprzęt jest po prostu używany (pewnie służbowo), a nie powystawowy. Sprzedawcę nieźle poniosła bezczelność. No, ale gdyby pokazał takie zdjęcia uczciwie na aukcji to dostałby kilka stów mniej. Tak samo gdyby napisał, że to używka, a nie powystawowy...

Ja bym nie zapłacił 2350 jak piszesz, jeśli porównywalne nowe są po ok. 2800zł. Zbyt mała różnica, aby taki wymęczony sprzęt kupować. Ja miałem kiedyś służbowego lapka, którego woziłem chyba 3 lata w teren, będąc PH. Jak zdawałem sprzęt to wyglądał jak nowy...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@beyond_eARTh w tym przypadku zwrotów nie ma bo nie jesteś konsumentem 😞 reklamacja odrzucona, zostaje sąd, policja nie zajmuje się reklamacjami dal Ciebie używany a sprzedawca twierdzi że powystawowy, tylko sąd może rozstrzygnąć spór 😞 

Allegro to platforma nie są stroną transakcji 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Od 1 czerwca jednoosobowe działalności mają prawo do zwrotu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  A nie przesunęli tego w związku z pandemią na styczeń przyszłego roku ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kaliope_Brzeg właśnie to weryfikuję 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kaliope_Brzeg @xyz96 przełożone na kolejny rok 🙂 prawdopodobnie 1 stycznia.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Co z tego że od 1 czerwca skoro towar był zakupiony miesiąc temu. Nawet gdyby go jego działalność objęły nowe przepisy to na zwrot jest za późno.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@__RPM_ Tak, wiem. Ma sobie kupić farbę, pomalować i nie zawracać głowy sprzedawcy, a gdy kupi buty i będą dziurawe, to zakleić kawałkiem gumy z dętki rowerowej i też zostawić sprzedawcę w spokoju 🙂

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@xyz96  Kiedy kupujesz dziurawe byty to przerabiasz nożykiem na sandały. A tak w ogóle to modne są sandały hand made zdobione z kleju na gorąco. Lato idzie, zobacz jak zrobić coś pożytecznego. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@__RPM_ No tak, już lecę przerabiać moje dziurawe buty z Allegro na sandały 🙂 A może mi doradzisz co zrobić z przeterminowaną o 18 miesięcy herbatą kupioną na Allegro? Może jakieś skręty zrobić i wyjarać?

oznacz moderatorów