anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego by dostać zwrot za nie dostarczony towar z Allegro protect muszę wysłać zdjęcie dow. osobis

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:112224542
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika

W dniu 19 lipca dokonałem na Allegro zakupu towaru którego do dziś nie otrzymałem.Zgłosiłem to do Allegro.

Ponieważ nie otrzymałem ani towaru ani gotówki od sprzedającego zaproponowano mi zwrot gotówki z

Allegro protect. Warunkiem zwrotu jest wysłanie zdjęcia mojego dowodu osobistego ( dwustronne). Dlaczego ?

Są to dane wrażliwe na które można brać dowolny kredyt. Moja tożsamość jest podana przy rejestracji do Allegro.Numer konta z któregoopłaciłem zakup też jest znany.             Zbigniew D @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
LEW433
#21 Demiurg#

Tak sobie wymyślili, możliwe że znaleźli sposób na zaoszczędzenie kasy. Nie wszyscy prześlą.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:112224542 konsultuję to, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:112224542   To znaczy że  wymagają weryfikacji konta. Prawdopodobnie dotychczas byłeś tylko kupującym więc tylko płaciłeś.  Żeby otrzymać pieniądze musisz mieć sprawdzone, zweryfikowane konto Allegro,  takie są  wymagania prawne, takie są przepisy.

O konieczności pokazania dowodu pisałem już raz  dzisiaj w tym temacie:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/allegro-przy-weryfikacji-konta-firma-do-w...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:112224542 wypowiedzieliśmy się w prowadzonej dyskusji. Możesz odpisać na naszą wiadomość, a jeśli oczekujesz odpowiedzi to skorzystaj proszę z przycisku "poproś o pomoc Allegro". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:112224542
#8 Zapaleniec#

Pani Moniko chciałbym odzyskać mój bon Allegro o wartości 100 zł który otrzymałem od Santander Banku ( a zostatał wykorzystany do zakupu towaru na witrynie Allegro  towaru którego nie otrzymałem) .Witryna Allegro podsunęła mi majla z njtańszym sprzedawcą.

Nie chcę w tym celu posyłać fotografi dow odu osobistego. Zbigniew D.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:112224542 podaj mi proszę numer zamówienia lub oferty, w której wykorzystałeś ten kod. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:112224542
#8 Zapaleniec#

Pani Olu : Zamówienie 13928405257 od sprzedającego wetyteam .Zakup 19 lipca 18:45

2 x 49,75 = 99zł 50 gr. Z kuponu potrącono 98zł 50 gr. Dodatkowo BLIKIEM zapłaciłem 1 zł

Zbigniew D.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:112224542 dziękuję, ale skan dowodu jest niezbędny do weryfikacji tożsamości i jest jest warunkiem, abyśmy mogli wypłacić rekompensatę w ramach Allegro Protect. Tak jak poinformował Pana nasz pracownik w dyskusji, może zasłonić Pan dane wrażliwe.  Ważne jest, aby widoczne było imię, nazwisko oraz data ważności dokumentu.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:112224542
#8 Zapaleniec#

Nareszcie moderatorka z sercem ! Dziękuje Pani Olu !!

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:112224542 bardzo proszę i cieszę się, że mogłam pomóc. Może być Pan spokojny i nie ma się czego obawiać, gdy tylko przedstawi nam Pan te skany, będziemy mogli potwierdzić Pana dane, a same skany dowodu zostaną natychmiast usunięte. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:112224542
#8 Zapaleniec#

Do dziś nie rozwiązano mojego problemu w całości : by dostać zwrot wysłałem skan dow.osobistego. Następnie otrzymałem decyzję że otrzymam zwrot kwoty 99 zł 50 gr.

Moja płatność składała się z kodu do Allegro który dostałem od Santader Banku o wart 100 zł i

płatnosci Blik o wartości 1 zł którą seris transakcyjny prosił. Zwrot 1 zł otrzymałem. Natomiast 

100 zł z kodu Allegro przepadło. Oddajcie mi kod o wartości 100 zł. Zbigniew D.

 

Allegro pisało :

Cześć Zbigniew,

mamy dla Ciebie dobre wieści! Przyznaliśmy Ci rekompensatę z Allegro Protect.

Kwotę w wysokości 99,5 PLN zwrócimy w ciągu 2 dni roboczych na konto, z którego zostały opłacone zakupy. Numer rachunku bankowego mamy w szczegółach płatności. W przypadku gdy nie będzie to możliwe, skorzystamy z numeru konta podanego przez Ciebie w trakcie składania wniosku.

Cieszymy się, że mogliśmy Ci pomóc odzyskać Twoje pieniądze.

Na podstawie umowy, o której mowa w Załączniku nr 9. do regulaminu Allegro, cz. IV pkt 9 po stronie Allegro pozostaje kwestia odzyskania od Sprzedającego kwoty, którą Tobie wypłaciliśmy.

Pozdrawiamy
Allegro

Twój wniosek dotyczył

zakupu z dnia 19.07.2023 18:07

Powód zgłoszenia

Nie otrzymałem produktu

Numer Twojego wniosku

702427-1691409779

 

 KIJKI DO CHODZENIA NORDIC WALKING KIJE KORKOWE 2x

(13928405257)

99,50 zł
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:112224542 dzień dobry Panie Zbigniewie! Sprawdziłam to i karta podarunkowa także wróciła tylko w formie kolejnej karty podarunkowej.
Zobaczy ją Pan na formularzu płatności i dostawy, po wybraniu płatności z góry, w części "Twoje zniżki". 
Tutaj dokładnie: 

la_nika_0-1691578986328.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:112224542
#8 Zapaleniec#

Pani Moniko  !!

Dziękuję za pomoc i cierpliwość

Zbigniew D.

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:112224542 żaden problem Panie Zbigniewie! Jeśli będzie Pan miał jeszcze jakieś pytania, może Pan na nas liczyć 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów