anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego ilość wyszukiwanych ofert, nie ma odzwierciedlenia w ilości wyświetlanych ?

agent_x007
#7 Wielbiciel#

Witam

Prosta sprawa, szukam sobie części komputerowych, a tu mały problem :

wj3AMWZ

Licznik szukania znalazł 98 ofert (po lewej). Suma liczników porównań wynosi 93 + 3 + 16 = 112, a do tego dochodzi allegro lokalnie (które pokazuje niby jedną ofertę, ale po kliknięciu w "zobacz podobne" wyszukuje więcej niż jedną).

Co się stało z zagubionymi ofertami których licznik "nie wykrył" ?
Pomijam fakt, że mam do kliknięcia w dwa niezależne porównania, komplikujące szukanie najlepszej oferty, a które to muszą być sprawdzone ręcznie przeze mnie i porównane do siebie, oraz ofert z allegro lokalnie.
Mam nadzieję, że nie powoduje to spadku sprzedaży dla tych którzy są pomijani przez wyszukiwarkę (albo znajdują się na dolnych "gorszych" listach porównań).

Pozdrawiam.

PS. Jeżeli macie problem z wieloma produktami o podobnej nazwie, może moglibyście dać filtr lokalizacji wysyłki i/lub terminu dostawy do wszystkich produktów ?
Przynajmniej dałoby to użytkownikom możliwość zmniejszenia ilość podobnych ofert o te z Chin.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @agent_x007. Skonsultuję to i niedługo wrócę do Ciebie z dalszymi informacjami.  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

agent_x007
#7 Wielbiciel#

OK... mam tylko nadzieję, że ogarnięcie to przed Black Friday (29.11.2024).

Tutaj kolejny raz ten sam problem :Matrix.png

oznacz moderatorów

mich41x
#10 Popularyzator#

Kilkanaście ofert tych produktów może jest po prostu w innych kategoriach, stąd nie ma ich tutaj.

Po wejściu w "porównaj oferty" kategorie przestają się chyba liczyć oraz filtry i sortowanie resetują się do domyślnych, a bieganie pomiędzy kilkoma "produktami" by porównać ich oferty między sobą to od niedawna "nowa normalność".

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

Są oczywiście pomijani a ich oferty niewidoczne, ludzie tutaj piszą że mają np. promowane ogłoszenie i 0 wyświetleń po kilku dniach, jak znaleźć taką ofertę? Tego nie wie nikt ale czasami przez Goo-gle da się coś znaleźć. To jest problem grupowania ofert które  wcisnęli nam na siłę bez możliwości wyboru i które najzwyczajniej nie działa. Twierdzą też że przeglądanie x ofert jest wygodne, nie dodali tylko że w każdym z grup jest albo to samo albo nie wiadomo co tam znajdziesz i sytuacja kończy się na przeglądaniu jednej rzeczy w 5 zakładkach i każdą z nich musisz sobie jeszcze raz posortować wg ceny bo sortuje z automatu od "najtrafniejszej". Wszystko dla Twojej wygody rzecz jasna.

oznacz moderatorów

ben1018
#7 Wielbiciel#

Niestety  są pomijani !!!! ,  to jakieś kpiny co się tera wyprawia biorą pieniądze za promowanie a ogłoszenie jest gdzieś na szarym koncie . zrobiłem porównanie  bez promowania miałem 2 wyświetlenia a z promowaniem 3 ha ha ha . Swojego ogłoszenia to nawet cięzko znalesc ........ a nie mam siły na nich

oznacz moderatorów

agent_x007
#7 Wielbiciel#

Według mnie, szukajka po prostu ogranicza się do sprawdzenia szukanej frazy w tytule ogłoszenia i wymusza pokazanie ofert jako zgrupowań do "jednego produktu".
W momencie gdy szukasz czegoś bardziej poprzez jego opis (w moim przypadku z drugiego screena - kartę graficzną z nazwą "Matrix" od firmy ASUS) - wyszukiwarka gubi się w zeznaniach i próbuje mi na siłę kartę rozszerzeń (nie będącą nawet kartą graficzną :D), tylko dlatego że zawiera słowo "Matrix" w tytule (i ma 30+ "porównań"). Najgorsze jest to, że karty z napisem "Matrix" są gdzie znajdywane (co widać w wynikach), ale część po prostu nie jest wyświetlana (filtr "złego tytułu"/"braku wystarczającego standardowego opisu" ?
A może bycia "prywaciarzem" zamiast firmą [bo "do osób indywidualnych jest allegro lokalnie, a nie główny portal"] <= to są 100% spekulacje z mojej strony).

Swoją drogą, nie wiem jak allegro planuje sprzedawać u siebie rzeczy używane, które po prostu nie mogą mieć ustandaryzowanej "karty produktu" w sklepach.
Czy każdy użytkownik może dodać taką rzecz byle jak (opis), generując przy tym dodatkowe "produkty", które są zbliżone do pierwowzoru ALE liczone "osobo" przez szukajkę (w osobnych listach porównań) - tylko z powodu różnic w opisach/tytułach ?

Poprawki do szukania powinny być robione raz na jakiś czas, ale MUSZĄ być robione "z głową".
Jak dla mnie najważniejszym elementem allegro.pl jest wyszukiwarka produktów.
Jak ona zawiedzie - żadna ilość kliknięć/promocji nie pomoże w znalezieniu ogłoszenia przez kupującego. Arbitralne podejście zmian w tak ważnej kwestii, jest bardzo niebezpieczne z punktu widzenia przyszłości firmy. Mam nadzieję że uda się odkręcić cały ten chaos, bo inaczej allegro może "klęknąć" od odpływu użytkowników sfrustrowanych brakiem możliwości sprzedaży na portalu głównym oraz "allegro lokalnie".

oznacz moderatorów