anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego MediaMarkt blokuje klientów, którzy dokonali zakupu kilku sztuk towaru ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

Witam,

zakupiłem kilka sztuk produktu na koncie "MediaMarktPolska" , po 3 tygodniach chciałem ponowić zamówienie, niestety przy próbie realizacji koszyka wyskakuje informacja "Nie możesz kupić w tej ofercie - sprzedający dodał Cię do czarnej listy."

na pytanie skierowane do sprzedawcy otrzymałem odpowiedź:

"Dzień dobry,
Szanowny kliencie,

Uprzejmie informuję, że profil został dodany na czarną listę z powodu zakupów w hurtowych ilościach.
W razie dodatkowych pytań zapraszam do ponownego kontaktu.

Pozdrawiam,
Zespół MediaMarkt"

pamiętacie slogan owego sprzedawcy "nie dla **piiip**ów" sprzed kilku lat?

MediaMarkt idzie z duchem czasu stosując blokady "nie dla zakupów powyżej 1 sztuki"Przechwytywanie.PNG

:D:D:D

oznacz moderatorów
170 ODPOWIEDZI 170
mwmonety
#21 Demiurg#

MM wyraźnie się stara na uzyskanie MVP dla najlepszego blokującego w handlu i dobrze im to idzie ,widzę tu duży potencjał .

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

Cóż wnioski z tej sytuacji mam takie:

Allegro rosło jako portal dla małych sprzedawców.

Od jakiegos czasu polityka allegro zmierza raczej do ich eliminacji. Mali sprzedawcy mają coraz trudniej sprostać wymaganiom allegro ale co gorsze mają coraz trudniej sprostać walce cenowej z dużymi marketami i sieciami. Produktyzacja to juz rozwalila wszystko.

Czym to sie skonczy ? Ano moim zdaniem tym że duże sieci bedą przekierowywać sprzedaz do swych własnych sklepów tak jak to widzimy w tym przykładzie. (Oczywiście MM nie jest to jedyna firma która stosuje takie pratkyki) Natomiast allegro tak naprawde nie bedzie mogło nic z tym zrobić bo gigantom sprzedaży na pewno nic nie zablokuje/nie usunie i nie założy sprawy sądowej.

Dokąd to prowadzi? 

Cóz odpowiem na własnym przykładzie: kiedys także skupiałem sie na wspołpracy z kilkoma dużymi odbiorcami. Do momentu kiedy jeden z nich oglosdił upadłość. Nieopłacone faktury z tej firmy  i straty z tego powodu musialem odrabiać kilka  lat. Od tamtej pory zupełnie zmieniłem strategie i jednym z kluczowych terminów stało sie słowo DYWERSYFIKACJA. 

Jeśli przestanie mi płacic dziesieciu z tysiąca małych odbiorców to nic sie nie stanie. Jełsi mi nie zapłaci jeden z trzech dużych to może mnie pociagnąc.

Podobnie z allegro jesli odejda mali sprzedawcy a pozostanie kilku dużych wówczas to nie allegro bedzie dyktowac warunki lecz właśnie Ci sprzedający. Niestety z OSA to sie allegro raczej nie utrzyma. Amerykańska konkurencja też ciągle szuka małych sprzedawców.

To moje zdanie.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@_Likos_ I tutaj powinien wjechać na białym koniu @msniezek i udowodnić nam że wcale tak nie jest że "duży może więcej" - czekamy 🙂

ps1. Przecież zdarza się że osoba prywatna kupuje czegoś więcej, chociażby przykład kapsułek z kawą do ekspresu, czy np prezentów na dzień dziecka dla całej klasy...

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@pinsplash  ohh akurat z tym sie zgodze. Duży może wiecej......

Ale może też zrobić większe kuku.....

A duże sieci handlowe maja też większe możliwości zdobywania rynku i nie są tak zalezne od allegro jak mniejsi sprzedawcy. Jak wiadomo kazdy bedzie dbal o własny interes.

Jak widzimy : zakupy na allegro są ograniczone do jednej sztuki i reklamy no ale szanowny kliencie jesli życzysz sobie wiecej  to zapraszrmy na WWW........

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ Specjalnie weszłam na stronę MM i usiłowałam włożyć do koszyka 10 sztuk tego samego towaru i psińco.

Teraz wiem, że stosują zagrywki rodem z PRLu, tylko wtedy reglamentacja towaru miała na celu, by cały towar nie trafił do rąk jednej osoby, a większej ilości osób.

Duzi, wiadomo mają siłę przebicia, dlatego wspieram tych małych przedsiębiorców 😊

 

Wiola
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Wioletta2701  no tak. Tylko jak juz napisal założyciel wątku. Na allegro został dodany do CL  natomiast na stronie MM dokonal zakupu 10 x 2 szt i otrzymal 10 przesyłek bez najmniejszego problemu. Wiec jednak da sie

Też zawsze wole kupowac u mniejszych sprzedawców niż u gigantów.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ Wiem, tylko gdzie w tym sens i logika, by wysyłać 10 odrębnych paczek 😒

Owszem, da się, ale szczerze, gdyby mnie ktoś tak potraktował, szukała bym u innego sprzedawcy. Lepiej z mądrym stracić, niż z głupim znaleźć.

Wbrew pozorom ci duzi wcale nie są tacy tani. Zeszłej jesieni szukałam smartfona i w Media-Expert telefon był o 100 zł droższy, a jego pamięć wewnętrzna wynosiła 64 GB, podczas, gdy na Allegro kupiłam od małej firmy z pamięcią 125 GB i darmową wysyłką SMART. Można? Można!

Wiola
oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@pinsplash Robiąc remont domu, mieszkania też kupujemy płytki, panele, podkład pod panele, farby kleje, fugę i inne rzeczy w hurtowej ilości. Dziwne, że w sklepach, marketach budowlanych i tutaj na Allegro nikt się nie rzuca, nie wytyka, że to za duża ilość i ochoczo sprzedaje, co klient zakupi. 

Wiola
oznacz moderatorów
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

ja już taki wniosek wyniosłem będąc kilkanaście lat na stanowisku handlowca, z miesiąca na miesiąc goniłem za planem, starałem się dopieszczać głównie dużych odbiorców, którzy generowali największe cyfry w co miesięcznym planie i wiesz co ci powiem 🙂 z miesiąca na miesiąc "na styk", wtedy człowiek zdaje sobie sprawę, że to ledwo garstka tych małych klientów pomogła zrobić 100-105% realizacji planu 🙂 wniosek, trzeba również dbać o tych mniejszych, bo są częścią tej układanki, jak się okazywało na koniec miesiąca, tą decydującą częścią, która dopinała plan do premii 🙂

oznacz moderatorów
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

zapewne FINAŁ TEMATU

MediaMarkt dosłownie "ignoruje" to o co prosi w dyskusji Allegro, brak odpowiedzi, dyskusje zostaną automatycznie zakończone za 6 dni.

Brak odpowiedzi na kilkukrotne prośby Allegro o wskazanie regulaminu. Jak widać duży może więcej. Zapewne mniejszy klient za takie działanie, czyli wskazywanie regulaminu dotyczącego wymyślonych przez siebie zasad "zakupów hurtowych" i związanych z tym konsekwencjami dla kupującego typu blokada z uzasadnieniem "zakup hurtowy" bez wskazania jakiegokolwiek zapisu w informacjach o sprzedawcy, warunkach dostawy itp. + brak rzeczowych odpowiedzi na prośby Allegro o wskazanie zablokowanemu kupującemu tego regulaminu ...miałby już zablokowaną sprzedaż z informacją "blokada sprzedaży do wyjaśnienia". W przypadku jak widać dużego, kluczowego klienta dla Allegro, zasady postępowania są inne, łagodnie, bez konsekwencji etc.

Pozostawię tylko poniżej ostatnie wpisy Allegro w 3 dyskusjach z MediaMarkt, w 3. ponieważ w jednej dyskusji Allegro już się wyłamało twierdząc, że sprzedawca ma prawo każdego dodawać do swojej listy i jest to wyłącznie użyteczność sprzedawcy co do której Allegro nie ma decyzji i koniec tematu, jakiś tam regulamin na który powołuje się sprzedawca, zakupy hurtowe, nie ważne, kupujący nie dyskutuj, dostałeś bana, sprzedawca ma jakieś swoje regulaminy, nic nam do tego.

obecne stanowiska Allegro w dyskusjach, zapewne zostaną już bez odpowiedzi aż do zamknięcia 3 dyskusji:

"Allegro 28 maja 2021 13:49
Proszę sprzedającego MM o ustosunkowanie się do prośby kupującego: "bardzo proszę aby sprzedający wskazał zapis w regulaminie uzasadniający, że zakup 10 sztuk produktu traktowany jest jako sprzedaż hurtowa. W dalszym ciągu sprzedawca nie udzielił mi informacji gdzie mogę zapoznać się z tym regulaminem."

"Allegro 28 maja 2021 13:43
Proszę sprzedającego o rzeczowe odniesienie się do zastrzeżeń klienta przedstawionych w w ostatniej wiadomości."

"Allegro 28 maja 2021 12:25
MM proszę o udzielenie kupującemu odpowiedzi dotyczącej Państwa regulaminu i wskazanego zapisu."

"Allegro 28 maja 2021 13:10
Proszę sprzedającego MM o udzielenie odpowiedzi na pytanie klienta: "proszę o wskazanie miejsca gdzie w ofercie sprzedającego widnieje zapis informujący, że zakup 10 sztuk produktu traktowany jest jako sprzedaż hurtowa. W dalszym ciągu sprzedawca nie udzielił mi informacji gdzie mogę zapoznać się z tym regulaminem."

pozdrawiam,

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nie wiem czy tak stricte związane, ale https://bezprawnik.pl/limit-zakupow-na-osobe/

Czyli co... w końcu mają jakąś podstawę do ograniczania zakupów, czy chodzi po prostu o pozyskanie jak największej ilości kupujących, którzy ewentualnie staną się  klientami powracającymi? To w końcu jest to dozwolone na Allegro? Zakładam, że gdyby to był zwykły sklep, to pewnie z miejsca by mu nałożono blokadę konta 😛

oznacz moderatorów
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

na ich stronie robiłem zamówienie w sobotę i faktycznie można było zrealizować maksymalnie 2 sztuki na paczkę, zakupiłem łącznie 20 sztuk produktu w 10 paczkach. Aby było śmieszniej to tydzień temu chciałem te 20 sztuk zakupić przez Allegro, anulowali zamówienie z informacją, że nie mają na stanie ale jakoś w ich sklepie ten brakujący towary odnalazł się co do sztuki. W efekcie, Allegro zrobiło za frajer, produkty znalazłem na Allegro, zamówienie zostało anulowane, Allegro nie otrzymało prowizji a ja następnie złożyłem zamówienie na ich stronie, sprzedawca zadowolony, prowizji Allegro płacić nie musiał.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

MM ma ten regulamin na własnej stronie, ale łamie tym podstawowe zasady konsumenckie. Każdy ma prawo zakupić tyle, ile chce. 

W Niemczech jest takie przysłowie "Kto grosza (feniga) nie ceni, nie jest wart talara".

Innymi słowy, nie cenisz klienta małego, nie jesteś wart dużego.

Jedyny słuszny wniosek - OMIJAĆ MM SZEROKIM ŁUKIEM 😜 ... i dać zarobić małym firmom ☺️

 

Wiola
oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Psychedelic99 W takim razie powinni dostać wielkiego bana od nas wszystkich = NIE KUPUJEMY W MEDIA-MARKT - DAJEMY ZAROBIĆ MAŁYM FIRMOM 🙂 

Przed laty robiłam z moją mamą duże zakupy w znanej nam sieć sklepów LIDEL. Miałyśmy kartony z mlekiem, zgrzewkę cukru - dużo ciężkich rzeczy. 

Na taśmę wyłożyliśmy lekkie rzeczy, a resztę mogła zeskanować kasjerka ręcznym skanerem, ale gdzie tam. Proszę wyłożyć wszystko na taśmę.

Dlaczego? Taki mamy nakaz. Poprosiłyśmy o rozmowę z kierownikiem, ale nie wezwała. Czy nie rozumie Pani, że te rzeczy są ciężkie? (nie rozumiała, albo nie chciała zrozumieć, że trzeba było wziąć zgrzewki z półki/ z palety do wózka, z wózka na taśmę, z taśmy z powrotem do wózka, z wózka do samochodu...) Dlaczego nie może ich Pani zeskanować ręcznie? Nie mogę, proszę wyłożyć towar na taśmę. Skoro nas tak potraktowano - wiem, nie była to wina kasjerki, ale głupota do entej potęgi, zostawiłyśmy wózek i poszłyśmy na zakupy gdzie indziej. Takich przypadków musiało być więcej, bo teraz się da i nikt nie zmusza, by cały towar wykładać na taśmę. Biorę zgrzewkę mleka, a pojedynczą sztukę ekstra daję do zeskanowania, a kasjerka nabija 13 sztuk. 

Innym razem w innym sklepie kasjerka wręcz zakazała wykładać ciężki towar na taśmę, bo się nie będzie przesuwała i miała rację 🙂 

Tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😉

Wiola
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Stare wiejskie przysłowie powiada: "My tu gadu, gadu, a dziad śliwki rwie".

Możemy sobie powarczeć, a wielcy wspólnie zrobią swoje, za naszymi plecami.

Oczywiście " pochylą się nad problemem", specjaliści będą się pocić aby rozwiązać.🤣🤣🤣

Może byłby to niezły kabaret, ale bilety za drogie.

 

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@DECO-MASTER Oczywiście, że my małe żuczki nie możemy nic zrobić i dziwi mnie brak konsekwencji ze strony Allegro względem MM, ale możemy zrobić JEDNO - OMIJAĆ MEDIA-MARKT SZEROKIM ŁUKIEM 😜 

Czasy PRLu minęły, niech się udławią tym swoim towarem. 

Ciekawe, czy zbanowaliby mnie, gdybym chciała sobie kupić wiele płyt Abby, czy innego znanego zespołu 🤔

Szkoda słów 😞

 

Wiola
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Wioletta2701 Zbanują, gdy spróbujesz podobnej sztuczki jak M-M.

Jedni będą ich omijać, inni nie, bo niewielu tutaj czyta.

Brak konsekwencji ze strony Allegro, to już wyżej napisałem:

"wspólnie zrobią swoje, za naszymi plecami"

oznacz moderatorów
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

"Allegro 4 czerwca 2021 11:48
Kupujący nie oczekuje usunięcia z czarnej listy, a odpowiedzi na pytanie, dlaczego został do niej dodany. Ponownie proszę sprzedającego o udzielenie klientowi odpowiedzi dotyczącej Państwa regulaminu i wskazanego zapisu."

 
"Allegro 7 czerwca 2021 17:25
Proszę sprzedającego o wypowiedz w dyskusji do problemu zgłoszonego przez kupującego i ostateczne wyjaśnienie sprawy."
 
"Allegro 28 maja 2021 13:49
Proszę sprzedającego o ustosunkowanie się do prośby kupującego: "bardzo proszę aby sprzedający wskazał zapis w regulaminie uzasadniający, że zakup 10 sztuk produktu traktowany jest jako sprzedaż hurtowa. W dalszym ciągu sprzedawca nie udzielił mi informacji gdzie mogę zapoznać się z tym regulaminem".
 
"Allegro 31 maja 2021 12:05
Ponownie proszę sprzedającego o wskazanie zapisu w regulaminie uzasadniającego, że zakup 10 sztuk produktu traktowany jest jako sprzedaż hurtowa."
 
Stanowisko sprzedawcy na kilkukrotne wezwania Allegro:
 
"Szanowny Kliencie,

Swoje stanowisko przedstawiliśmy wcześniej, konto nie zostanie usunięte z czarnej listy.

Z poważaniem,
sprzedawca"
 
dyskusje zostały zakończone z automatu, otrzymały status "nie rozwiązane"
 
bardzo słaby temat, prośby portalu w kierunku sprzedawcy z konkretnym wskazaniem regulaminu i zero konkretów ze strony sprzedawcy, kopiuj / wklej.
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

bardzo słabe to jest podejście w tym temacie allegro. Niestety kolejny raz kłania się podział na dużych i mniejszych sprzedawców. Allegro jako portal wprowadziło niesamowitą dyskryminację małych podmiotów. Ten post jest tego najlepszym przykładem. Mały gość już dawno miałby blokadę i pozamiatane ze sprzedażą. Dlaczego nikt moderatorów nie ma odwagi by zabrać głos w tej sprawie ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

 

@mikeza  Wiesz... status TOP = immunitet 😛

DarkStoorM_0-1623142860362.png

 

oznacz moderatorów