anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mimo zapewnień nie jestem jako klient chroniona ? Koszt zwrotu do CHIN przekracza wartośc t

MS-AS
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Client:44052296
#21 Demiurg#

@MS-AS reklamacja (rękojmia) czy zwrot? Koszt zwrotu pokrywa kupujący, za reklamacje powinien zwrócić sprzedawca. Jednak w przypadku Chin ciężko będzie Ci to wyegzekwować.

Opisz dokładniej problem bo tak to tylko wróżenie z fusów.

oznacz moderatorów

MS-AS
#7 Wielbiciel#

Przyznaje mój bład nie zauważyłam ,że jest to chiński sprzedawca , nie przyszło mi jednak do głowy , ze jestem  w zasadzie pozbawiona mozliwości zwrotu ponieważ koszt zwrotu ( zwrot na koszt kupujacego )  jest wyższy od ceny otrzymanego towaru . jak zatem portal allegro weryfikuje sprzedawców , czyżby weryfikował tylko wpływ prowizji ?  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MS-AS Każdy sprzedający na Allegro jest weryfikowany. Sprzedający spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego również mogą założyć konto firmowe na Allegro i aktywować sprzedaż. 

Nie był to zakup w ramach Smart! i zwrot nie jest darmowy. Wszystkie te informacje znajdują się w zakładce Zwroty na stronie z ofertą:

ko_alka_0-1651751133962.png

Jeśli jednak produkt nie jest zgodny z opisem - możesz go reklamować z tytułu rękojmi. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MS-AS
#7 Wielbiciel#

Świetna weryfikacja sprzedającego, chyba pod kontem skasowania prowizji , może należy  wymagać informacji , że koszt zwrotu ma własny koszt kurierem wynosi około 200 zł , tylko pytanie ilu kupujących zdecyduje sie wtedy na zakup . Nie jest dla mnie problemem nieumiejetność czytania ze zrozumieniem  bo to zrozumiałam że nie jest darmowy , tylko koszt takiego zwrotu , a takiej informacji to tam nie ma . 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MS-AS aaaaa.....nie widziałaś co i gdzie kupujesz i jakie są warunki ew. zwrotu ??

oznacz moderatorów

MS-AS
#7 Wielbiciel#

Kupiłam dwie pary butów jedna na wyższym obcasie drugą na niższym , buty były identyczne , pech tylko ,ze te jedne szły z Chin , Generalnie chodzi mi o to ,ze cała reklama portalu Allegro to bezpieczne zakupy , a to to zwyczajne  oficjalne naciaganie kupujacego . 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MS-AS naciąganie ? czy nieczytanie regulaminu i zakładki zwroty 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MS-AS
#7 Wielbiciel#

W zakładce zwroty jest napisane zwrot na własny koszt , tylko nie ma ostrzeżenia , ze koszt zwrotu jest wyzszy od ceny zakupionego towaru i oscyluje w granicach 200 zł. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MS-AS Cześć. 🙂 Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. Z chęcią Ci pomogę, ale musisz podać więcej szczegółów tej sprawy. 

Czy w ofercie, w której dokonałaś zakupu, adres do zwrotu jest w Chinach? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MS-AS
#7 Wielbiciel#

Owszem jest w Chinach tyle tylko ,że nie musze znać cennika wysyłek do CHIN  licząc na " bezpieczne zakupy "  w tym przypadku cena butów 188,00  a zwrot przeliczony przez firme kurierską  201,40  . Sadziłam w naiwności ,ze sprzedawcy podając warunki są w jakiś sposób weryfikowani  .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MS-AS owszem nie musisz znać cenników  , ale kupijąc u sprzedawcy z Chin warto dla własnego bezpieczeństwa zapoznać się z nimi .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MS-AS Co ma być weryfikowane? Koszt ewentualnego zwrotu? W jaki sposób i przez kogo?
W zakładce ZWROTY można przed zakupem zapoznać się z warunkami. Koszt zwrotu pokrywa KUPUJĄCY - koszt wysyłki do Chin jest wysoki co jest jakby oczywiste chyba dla każdego. Matematyka jest bardzo prosta w tym wypadku - nie zapoznałaś się do końca z ofertą i warunkami zwrotów - koszty ponosisz Ty. Niestety.

oznacz moderatorów

MS-AS
#7 Wielbiciel#

Tak sądze , skoro koszt zwrotu przekracza wartośc towaru to w takim razie jesteś pozbawiona(y) prawa do 14 dniowego zwrotu towaru . Czysta matematyka naciągaczy sprzedawca ma marże , allegro prowizje , a Ty bubla i komentarze paru mądrych ze trzeba było czytać 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MS-AS Przecież to oczywiste, że wysyłka pojedynczej paczki z Polski do Chin będzie bardzo kosztowna...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@MS-AS  wybacz ale nie moge sie z Tobą zgodzić.

Informacja - zwrot na wlasny koszt jest jedyna możliwa w tym momencie ( oczywiscie oprócz sytuacji keidy to jest smart lub sprzedajacy pokrywa koszt zwrotu) . Zaden ze sprzedających NIE MA PRAWA narzucać kupującemu w jaki sposób czy jaką firmą i za ile ma być odeśłany zwracany produkt. Wiec żaden ze sprzedających nie ma mozliwości przewidzenia i podawania kosztów zwrotu niezależnie czy sa one wysokie czy niskie.

Sprzedawca , w Chinach czy innym kraju nie wie czy kupujacy mu buty odeśle Pocztą za 200zł , DHLem za 250 czy też poprosi znajomego który akurat leci do Chin na delegacje aby te buty wyslał już z Chin z kosztem 5 zł.

Jedyna możliwościa wyliczenia jest sprawdzenie kosztów ewentualnego zwrotu przez kupujacego przed dokonaniem zakupu. 

Obarczanie teraz winą sprzedających czy allegro dla mnie jest nie do konca zrozumiale

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Standardy chińskich produktów są znane od lat i trzeba się dobrze zastanowić czy warto "oszczędzać" .Zaczynając zakupy warto poczytać reguły ,to pomaga w podjęciu decyzji .

oznacz moderatorów

MS-AS
#7 Wielbiciel#

To nawet nie była tzw. oszczędność  tylko srebrne buty z cekinami kyóre miały pasowaź do sukienki córki , na zdjeciu ładne w praktyce badziewie , moja wina nie zauwazyłam przy zakupie , ze to dostawa z CHIN 😁 co nie zmienia faktu ze spokojnie sprzedadzą bez prawa do reklamacji i zwrotu  😀  bo pewnie nieliczni sie zdecyduja na tak droga wysyłke. 

oznacz moderatorów

NipponShorty
#11 Animator#

@MS-AS Nikt nie odebrał Tobie prawa reklamacji produktu z tytułu rękojmi oraz prawa 14 dniowego zwrotu towaru. W przypadku reklamacji z tytułu rękojmi i uznanej reklamacji sprzedawca zobowiązany jest do zwrotu kosztu wysyłki towaru. Inną kwestią jest nie czytanie informacji zawartych na aukcji i teraz szukać na siłę punktu zaczepnego. 
" Generalnie chodzi mi o to ,ze cała reklama portalu Allegro to bezpieczne zakupy , a to to zwyczajne  oficjalne naciąganie kupującego" - jedynym niebezpieczeństwem w tym przypadku jest kupowanie czegokolwiek nie zapoznając się do końca z ofertą/warunkami zwrotu. Potem tacy kupujący tylko potrafią uprzykrzyć życie sprzedającym.

oznacz moderatorów

MS-AS
#7 Wielbiciel#

Dokładnie kupujacy to samo zło , nie dość że coś dostaną przesyłka do domu to jeszcze śmia mieć jakieś pretensje . Niech sie cieszą ze mogli zapłacic i coś otrzymać

oznacz moderatorów