anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
158 ODPOWIEDZI 158
kudlatyg
#2 Obserwator#

TAK 
Oddajcie szukaj w opisach. Nie jest prawdą, że jest nieużyteczne.

W aliekspress też nie ma. Czy to z tego g...a czerpał ktoś inspirację? 

oznacz moderatorów
rafciop007
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  Jak można było usunąć opcję przeszukiwania opisów? Poprzez filtrowanie 90% moich zapytań wyświetla się nieprawidłowo. Jest ktoś myślący w tym allegro? Przecież wiele ofert ma pozaznaczane fałszywe kategorie aby więcej osób klikało... Ja teraz nie jestem w staznie wyszukać prawidłowej części w aucie bo allegro wskazuje na nieprawidłowe po kategoriach. Po prostu bedę kupowął o te 10zł więcej ale w sklepie...

oznacz moderatorów
Ksawcio-Kot
#1 Nowicjusz#

Dołączam sie do apelu o przywrócenie opcji "szukaj w opisach". Jest ona niezbędna do właściwego korzystania z portalu. Bez tej opcji nie będę mógł niczego znaleźć, a w związku z tym przestanę korzystać z allegro.

oznacz moderatorów
wojtkow
#9 Pomysłodawca#

Ale bzdura, wyłączyliście to z jednego ale konkretnego powodu: użycie tego parametru pozwalało wyłączyć (ominąć) grupowanie, a my mamy być jak posłuszne barany, które kupują to co Allegro nam łaskawie wyświetli a nie to co poszukujemy.

Katalog jest kulawy i kulawy będzie zawsze, z definicji nie jest w stanie objąć ani produktów nowych ani nietypowych, do tego używa się pola opisu. Bez możliwości wyszukiwania po nim Allegro zamienia się w bezużyteczną porównywarkę ofert.

oznacz moderatorów
Jaco_al_Hakim
#8 Zapaleniec#

Opcja ta jest potrzebna.

Ostatnio mam trudności z wyszukaniem tego co dokładnie chcę i przez to nie kupuje już tyle co poprzednio na Allegro.

W opisach są na przykład numery serwisowe części, których teraz ciężko znaleźć - czyli nie kupuje ich na Allegro. Głupie posunięcie Allegro, utrudnianie zakupów.

oznacz moderatorów
przemo83telefon
#7 Wielbiciel#

Co za bzdury! opcja byla jak najbardziej przydatna, jak mam teraz szukać np. części samochodowych po numerze OE?!!!! 

 

Do niedawna szukając jakaś cześć samochodową np. przegub do danego modelu auta załóżmy że będzie to część o numerze OE: 3B0498099D wpisując ten numer w wyszukiwarce i zaznaczając "szukaj w opisach" wyświetlało mi sie ofert np. na 30-40stron a teraz wyswietla mi sie dosłownie kilka ofert! I proszę nie pisać że mam możliwość szukania części po modelu auta bo katalog tecdoc którym sie posługuje allegro to jakaś kpina! A każdy normalny mechanik części szuka po numerze VIN auta i numerze OE danej części!!!

 

Kiedyś w 20lat temu mógłbym zrozumieć taki zabieg bo zdaje sobie z tego sprawę, ze wyszukiwanie po opisie bardziej obciąża serwery itd. ale teraz w XXIw?!

 

KPINA Z LUDZI!

oznacz moderatorów
Przemeq07
#7 Wielbiciel#

Już piszę dlaczego to zły pomysł. Możliwe, że większość nie korzystała z tej opcji ale proszę mi powiedzieć jak znaleźć filtr do odkurzacza BBH3K2800? Obecnie chyba tylko i wyłącznie przez google.. które pokieruje mnie do odpowiedniej aukcji, bez sensu. W opisach aukcji są modele odkurzacza i elegancko i zawsze to wyszukiwało. Tak samo z częściami do samochodu, mam jakiś numer części który nie jest zawarty w tytule tylko w opisie. Lekka masakra z tym jest.

oznacz moderatorów
Bogdanka3
#7 Wielbiciel#

TO NIEPRAWDA, SPEŁNIA BARDZO DOBRZE SWOJĄ FUNKCJĘ ZWŁASZCZA DLA POSZUKIWACZY KSIĄŻEK I OFERTY KULTURALNEJ. Są książki o innych tytułach niż zagadnienia, które poruszają. Łatwiej je namierzyć po wyszukaniu na podstawie opisu. Często nie wie się dokładnie, czego się szuka (w sensie konkretnego produktu) albo jest się otwartym na zakupy różnych znalezisk, chodzi o typ, zagadnienie, wtedy opisy i wyszukiwanie na ich podstawie są bezcenne. Przy książkach: np. szukam prac o Mironie Białoszewskim (albo o balladzie, skandalu, fotografii w XIX wieku, o śmieciach w kulturze itp.), nie tylko książek Białoszewskiego (czy o tych kwestiach bezpośrednio), nawet tych prac, które tego pisarza (lub te zagadnienia ) tylko wzmiankują, bez funkcji: "szukaj w opisie" nic się nie zdziała. 

Ponadto wielu sprzedawców nie zawsze szczegółowo daje nazwę czy producenta, także podtyp towaru w nagłówku. Przed chwilą sprawdzałam pojemniki na żywność, u sprzedawcy figuruje w opisie (tylko w opisie!), że ma więcej pojemników o innych wymiarach, w innych kolorach itp. tego typu w ofercie, ale gdy klikam nazwę tego typu, nic u niego nie wyskakuje, bo nie mam funkcji; "**piiip** w opisie". Mogę oczywiście przeglądać 15 stron ze wszystkimi pojemnikami, ale po co? Szukam np. z pokrywką, plastikowych, z jakąś już znalezioną nazwą. Przeglądanie wszystkiego jest nieefektywne.   

Oferenci operują różnymi nazwami towarów, czasem robią błędy w nagłówkach (choćby literówkowe) szukanie w opisach też to weryfikuje.

Jeszcze jedno: nawet gdyby tylko 1 klient korzystał z danej funkcji, lepiej ją zostawić niż likwidować - decydując za kogoś o użyteczności. Statystyka nie jest niezawodnym narzędziem przy badaniu użyteczności czegoś. 

BARDZO PROSZĘ O PRZEMYŚLENIE DECYZJI O WYCOFANIU I PRZYWRÓCENIE POŻYTECZNEJ FUNKCJI!

Proszę sprawdzić empirycznie, jak brak tej funkcji zawęża wyskakujące oferty. 

oznacz moderatorów
Client:43912730
#2 Obserwator#

Szanowna moderatorko,

Z tej opcji korzysta niewielki procent użytkowników gdyż sami użytkownicy stanową mały procent ruchu na stronie, znaczna większość to zwyczajne boty pozycjonujące i crawlery wyszukiwarek internetowych.

A żeby nadal korzystać z funkcji wyszukiwania w opisie na po wyszukaniu na końcu linku należy dopisać &description=1

oznacz moderatorów
datapc_pl
#8 Zapaleniec#

Fajne bzdury, a wyszukiwarka wyszukuje uzupełnione parametry. W walce z głupotą allegro pozostaje Google i site:allegro.pl

oznacz moderatorów
Oskar2024
#1 Nowicjusz#

Nic nie mogę znaleźć bez tej opcji. Ani części, ani przedmiotów z konkretnym opisem, numerem seryjnym. Nikt tego nie wpisze w tytuł tylko w treść aukcji !!!!!!!!!! Teraz szukam godzinami i tracę przez Waszą durną "Dobrą Zmianę" czas! Gratulacje!

oznacz moderatorów
adi_tychy
#1 Nowicjusz#

głąby z allegro !

wytłumaczę wam ręcznie dlaczego funkcja "szukaj w opisie" była istotna...

 Między innymi w dziale "antykwariat" sprzedaje się stare gazety, książki itp. Sprzedawca na głównym panelu nie jest w stanie zawrzeć opisu wszystkich artykułów, zawartych w gazecie czy książce. Robił to własnie  w opisie, gdzie pisał, iż gazeta zawiera np. artykuł o budowie dzielnicy JASZOWIEC.

 

Kupujący zainteresowany budową dzielnicy JASZOWIEC dzięki funkcji "szukaj w opisie" znalazł pożądaną gazetę i artykuł. Dziś geniusze z allegro skasowali tą opcję, pozbawiając sprzedawców zysków ze sprzedaży, a kupujących możliwości szybkiego dotarcia do poszukiwanego towaru.

Przepraszam za ostre słowa, ale debilizm osób odpowiedzialnych za nowe sposoby wyszukiwania poraża...

 

 

 

 

oznacz moderatorów
adi_tychy
#1 Nowicjusz#

Moderatorze – kłamiesz….

Proponuję szybki test, który to kłamstwo wykaże. Wrzuć słowo, klucz: JASZOWIEC.

Od sprzedawcy Andrzej_Kuzi wygeneruje się zaledwie  jeden produkt o nazwie:

światowid MT 5/1969 Spała Lędyczek Jaszowiec Sanok

 

tenże sprzedawca, sprzedaje natomiast  wiele starych gazet, gdzie w opisie zawarł on poszukiwane słowo (towar) JASZOWIEC. Sprzedaje zatem wiele innych gazet, w których znajdziemy artykuły o Jaszowcu. Przy obecnym systemie wyszukiwania i likwidacji opcji „szukaj w opisie” zamiast siedmiu/ośmiu gazet faktycznie oferowanych przez tegoż sprzedawcę, wyszukiwarka allegro odnajduje zaledwie jedną taką gazetę i to tylko dlatego, że w tytule sprzedawca zawarł słowo kluczowe.

Allegro zatem  zabija sprzedawców,  pozbawiając ich potencjalnych przychodów, a kupującym  utrudnia  dostęp do poszukiwanych towarów.

Zatem piszesz kobieto bzdury….

oznacz moderatorów
morgwai
#7 Wielbiciel#

w kategorii elektronika większość przedmiotów ma błędnie wypełnione parametry, albo w ogóle jest powiązana ze złym produktem, wyszukanie konkretnego podzespołu zajmuje teraz często ponad godzinę zamiast kilku minut... Np życzę powodzenia w szukaniu ddr5 z ecc... czy wy tam w allegro w ogóle używacie mózgów??

oznacz moderatorów
jarekhe
#8 Zapaleniec#

Spełniało swoją funkcję bardzo dobrze.

Przykład szukam zamiennika filtra M16R-FLP-GL wklejając w wyszukiwarkę dostaję tylko dwa wyniki:

jarekhe_0-1728138023041.png

 

Natomiast wszystkie wyniki które w opisie mają informację:

jarekhe_1-1728138113238.png

 

 

Są pominięte. Proszę o przywrócenie tej funkcjonalności. Chyba że allegro bardzo chce oddać polski rynek konkurencji!!!

oznacz moderatorów
Raule
#8 Zapaleniec#

A co jeść trzeba dawać tej funkcji?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi.

oznacz moderatorów
LaZNag
#1 Nowicjusz#

Po wypowiedzi zakładam, że nie wyszukuje w opisach aukcji więc zwyczajnie zrobiliście regresje.

oznacz moderatorów
Enzo_86
#1 Nowicjusz#

I będę teraz w stanie łatwo, i bez niezliczonych aukcji nieodpowidających moim kryteriom, znaleźć np. spodnie dresowe, które mają w składzie bawełnę i elastan?

Sprzedawcy podają drugi materiał w opisie.

oznacz moderatorów
boismortier
#9 Pomysłodawca#

niech się wypowie jakiś inny moderator i uzasadni to jakoś sensownie, bo ta moderatorka nie kuma

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@boismortier nie otrzymasz sensownej odpowiedzi , zwykle zasłaniają się owianą tajemnicą

,, decyzją biznesową ,,

oznacz moderatorów