anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
234 ODPOWIEDZI 234
MlodyGracz
#9 Pomysłodawca#

Jakiś czas temu katalogowanie tych samych ofert można było ominąć wklejając dopisek "&description=1" do linku URL co przywracało poprzedni widok, niestety jakiś kuтafon z administracji allegro się o tym dowiedział i po cichu załatał "problem". Czy ktoś ma jakiś nowy sposób ? 

CH.W.D.Allegro 🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

czyli mamy potwierdzenie ataku platformy na drobnych sprzedawców 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@MlodyGracz   Zostało nie logowanie.

oznacz moderatorów
felgi-express
#8 Zapaleniec#

To też nie działa

oznacz moderatorów
MlodyGracz
#9 Pomysłodawca#

Nie-zalogowanie nie-działało jeszcze przed tym obejściem 😕

oznacz moderatorów
mich41x
#10 Popularyzator#

No, ogólnie plan tutaj na forum jest taki, że wstrzymujemy się z zakupami, czekamy aż firma zbankrutuje, robimy zrzutkę by ją kupić i wymieniamy zarząd.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@MlodyGracz nie stało się to po cichu - tutaj jest informacja na ten temat.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Czah-nik
#12 Orędownik#

@msniezek a może w końcu ktoś nam wyjaśni, dlaczego klient nie może wybierać jak chce szukać? Dla sporej części ludzi, szczególnie szukających używanych rzeczy (sprzętu, gier, części samochodowych, kolekcji, gazet, znaczków, itp, itd), Wasze decyzje to albo koniec zakupów, albo sporo dodatkowych problemów w wyszukiwaniu. Już nie mówiąc, że sprzedający też narzekają, że im sprzedaż z dnia na dzień po prostu padła. 

oznacz moderatorów
MlodyGracz
#9 Pomysłodawca#

Ale masz to wyjaśnione w co drugiej odpowiedzi do tego wątku, nawet na logikę nie trzeba daleko szukać. Dłuższe przeglądanie - więcej reklam, więcej nabitego czasu spędzonego w serwisie, więcej KASY, co po konsumencie jak taki obszczymurek jak ty i ja to tylko liczby w ich statystykach, wywęszyli kasę bo jednak XXI wiek i trzeba cisnąć zielone ile się da to zabrali się za zmiany. Może wreszcie jakaś konkurencja wejdzie na rynek i skończy się monopol, wtedy poczują ból z tyłu

Nie łudź się że dostaniesz jakieś wyjaśnienie od nich, o nich w kółko będą kłamać o "optymalizacji" serwisu i jakiś tego typu **piiip**ołach, co jest bzdurą.

oznacz moderatorów
adi_tychy
#7 Wielbiciel#

Drogi Panie Macieju.

 

Likwidacja check boxa "szukaj w opisie" dojechała mikrosprzedawców. Udowodniłem to w innym miejscu, gdzie drobny sprzedawca starych gazet w opisie przy ośmiu wystawionych gazetach umieścił kluczowe, wyszukiwane następnie przeze  mnie słowo. Obecnie nie wyświetla się ani jedna jego oferta. 

Zakładam, że spowoduje to spadek  przychodów tychże.

Tytułuje się pan dumnie "menadżer", więc puste hasło, którym się pan podpisuje "że jakoby razem możemy więcej" - proszę  zamienić w czyn ten badziewny frazes  i zadziałać, informując tych zjechanych "tfurcuf" ostatnich zmian o szkodliwości ich poczynań. A dalej naprawić to co zostało zjechane.

JA JUŻ DO ODWOŁANIA ZAPRZESTAŁEM ZAKUPÓW NA ALLEGRO. DANE I ADRESY FIRM SKATALOGOWAŁEM I SKŁADAM ZAMÓWIENIA Z POMINIĘCIEM ALLEGRO

oznacz moderatorów
resistdj
#10 Popularyzator#

Może jako od administratora (bo u moderatorów nastąpiła jakaś "epidemia" nierozumienia pytań użytkowników i obracania kota ogonem zamiast odpowiedzieć wprost), doczekamy się wyjaśnień, dlaczego wmawiacie ludziom że nowa "wyszukiwarka" skraca czas potrzebny do znalezienia tego czego się szuka, skoro WSZYSCY wokół twierdzą że znacząco wydłużyła i utrudniła ten proces, a wielu wręcz zaprzestaje zakupów widząc jak bardzo zepsuliście coś co działało dobrze? 

Mogę jako przykład pierwszy z brzegu podać słowa mojej mamy odnośnie waszych rewolucyjnych zmian (osoba która wcześniej potrafiła najdrobniejsze rzeczy wyszukiwać na allegro): teraz to już wolę iść na targ coś kupić niż tu szukać, zrobię zakupy, spacerkiem wrócę do domu, porozmawiam z sąsiadką a i tak zajmie mi to mniej czasu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To uzasadnienie tylko pokazuje jak chcecie mieć wszystko pod kontrolą, a nie pomyśleliście że wasza działania mogą was zgubić, a z pewnością nie są pomocne dla nas.

oznacz moderatorów
matdb
#7 Wielbiciel#

"chcecie mieć wszystko pod kontrolą"  - w punkt i dodałbym jeszcze, chcecie mieć jak najwięcej władzy a wolność wyboru jak kto chce szukać - zabieracie użytkownikom. Czego chce każdy władca? Więcej władzy!

Najgorsze jest to, że jeszcze bezczelnie kłamiecie w żywe oczy, że to niby dla naszego dobra...

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@msniezek treść oferty to nie tylko parametry obowiązkowe,

chyba że to opcja na przyszłość by usunąć treściwe opisy

oznacz moderatorów
MlodyGracz
#9 Pomysłodawca#

Żadnego powiadomienia nie było :))) BARDZO CIEKAWE. Na dodatek, usuwanie tego było bez sensu, bo na nic nie wpływało ALE jakimś ciekawym zbiegiem okoliczności gdy ludzie zaczęli używać dopisku do URL z tej funkcji aby ominąć wasz upośledzony nakaz łączenia ofert to akurat jakoś takoś dzień/dwa usuwacie też tą funkcję. ALE, przynajmniej nie było zaprzeczenia, to już dużo wyjaśnia :)))

oznacz moderatorów
161bd
#7 Wielbiciel#

I JA TEŻ MAM CIĘ W DU-PIE

oznacz moderatorów
matdb
#7 Wielbiciel#

Panie Administratorze, w tym wyjaśnieniu jest, że wyszukiwarka "uwzględnia opisy" ale jakie opisy?  Jak tu ludzie informują, ona jest ślepa na OPISY OFERT. Czy mógłby Pan to wyjaśnić?

oznacz moderatorów
natty_91
#8 Zapaleniec#

Pan Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Menadżer Społeczności... brzmi jak HR u mnie w firmie, który mówi, że jest dla ludzi i dla naszego dobra likwiduje Home Office, co byśmy się integrowali.

Szczerze mówiąc, szkoda słów. Nic się nie da znaleźć teraz, szukanie części do auta czy telefonu to KOSZMAR. KOSZMAR. Proszę samemu poszukać zderzaka albo jakiegoś samsunga - 40 ofert na ten sam telefon podlinkowanych pod różne EANy. Śmietnik jak był, jest większy.

oznacz moderatorów
ameld
#7 Wielbiciel#

Problem jest złożony ponieważ - jak widać z dyskusji, oraz z niektórych wypowiedzi że są już długo na allegro  - wynika że z tej opcji korzystali głównie ludzie myślący i doświadczeni a niestety ich zapewne jest mniejszość więc jedyny ratunek że ktoś wymyśli jak przeszukiwać allegro poza allegro lub przenieść się z zakupami i sprzedażą gdzie indziej. Raczej klienci myślący na allegro nie są potrzebni i dlatego na powrót tej funkcjonalności widzę małe szanse.  Na allegro - zresztą jak wszędzie - króluje ciemnota i rację mają Ci co nie myślą i dają się robić w jajo.  Ginie opcja bez której nic nie można znaleźć, jest kilka tysięcy czy milionów użytkowników allegro i co - zaledwie kilka osób wypowiada się w tym miejscu ??? to o czymś świadczy ,

  • o tym że inni nie używali tej opcji ?
  • a może uznali że allegro - przecież tam mądrzy ludzie pracują - wie lepiej a więc zapewne opcja ta jest nie potrzebna ??
  • a może interesuje ich tylko zgrubne przeszukanie a i tak kupują pierwszy lepszy chłam który im wpadnie w oko - idealny klient dla allegro? 

w każdym razie 99,....% użytkowników tu nie ma i nie mamy żadnej siły przebicia (jak zwykle myślenie nie jest w cenie ) 

aa, jeszcze jedno;: Brak opcji szukania w opisie był bezpośrednią przyczyną szukania pomocy i trafienia w to miejsce a to zauważam że najbardziej  żenujące w tym wątku są wypowiedzi  moderatorów i pracowników allegro - najzwyczajniej nas obrażają głupimi nie spójnymi wypowiedziami nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistymi motywami tego działania. Jeśli taki jest poziom wypowiedzi allegro także w innych wątkach to - ech szkoda pisać

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ameld dlaczego uważasz, że chcemy ukrywać "rzeczywiste motywy" naszego działania? One są zawsze niezmiennie takie same, co więcej - są takie same, jak w przypadku każdej firmy działającej na rynku. Jeżeli istnieje funkcja, która jest technologicznie kosztowna, a korzysta z niej niewielki odsetek kupujących, a przy tym nie ma znaczących różnic między wynikami wyszukiwania (a przede wszystkim zakupami) u osób korzystających z niej i niekorzystających - prawdopodobnie ją zlikwidujemy. W każdej takiej sytuacji wprowadzamy zmiany stopniowo, aby dodatkowo sprawdzić ich efekt. Dopiero gdy upewnimy się, że wskaźniki są na zbliżonym poziomie, wprowadzamy zmianę u wszystkich. Tak było i tym razem.

Ta zmiana z pewnością nie jest neutralna dla wszystkich. Z Waszych wpisów wynika, że są nisze, w których wyszukiwanie w opisach nadal miało znaczenie. Jednak to znaczenie malało od lat i w skali całego Allegro (a taką skalę siłą rzeczy musimy przyjmować) było ostatnio praktycznie pomijalne. A zdecydowana większość opisów ofert to w tej chwili powtórzone parametry plus marketing (a część sprzedawców w ogóle z nich zrezygnowała).

Nie mam nadziei na to, że kogokolwiek z Was przekonam do tych argumentów - w tym wątku jest obecna ta część kupujących, którzy mają silne poczucie straty. To tylko próba wyjaśnienia naszej perspektywy. Natomiast nie zgadzam się zupełnie ze stwierdzeniem, jakoby definicją "klienta myślącego" było wyszukiwanie w opisach, a bez niego w Allegro "króluje ciemnota". Takie podejście jest nie tylko protekcjonalne dla kilkudziesięciu milionów klientów, ale też zwyczajnie nieprawdziwe.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów