anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
408 ODPOWIEDZI 408
AlexPopilevych
#10 Popularyzator#

@msniezek w takim razie dodajcie parametr "Oferta dodana" i do wyboru 24h temu, 2 dni temu, 3 itd. Ja, jako użytkownik przejrzę górę śmieci w kategorii, która mnie interesuje, i żebym następnego dnia znowu nie musiał grzebać w tych wszystkich "Porównaj X ofert" zaznaczam "Dodana max 24h temu" i przejrzę tylko nowe oferty. Według mnie był by to jakiś kompromis. 

oznacz moderatorów
maciek4477
#9 Pomysłodawca#

Z tym, że to jest w stylu komunizmu - naprawianie problemów które zostały sztucznie stworzone. Uprzednio nie było najmniejszego problemu z wyszukaniem i przesortowaniem, obecnie graniczy to z cudem.

oznacz moderatorów
pantopoda
#7 Wielbiciel#

dzień dobry, na allegro kupuję głównie kolekcjonersko stare płyty CD, korzystałem często z szukania w opisie (szukam po nazwie wytwórni, której nie ma nawet na liście 6500 wytwórni płytowych w atrybutach przedmiotu, a czasem ktoś doda ją w opisie aukcji - Brawo Records). Dodatkowo korzystałem z sortowania po popularności aukcji - im więcej licytujących, tym ciekawszy przedmiot. Obecnie sortowanie po liczbie licytujących też nie działa. Nie działa też sortowanie po ostatnio dodanych przedmiotach - wyświetlają się właściwie przypadkowe kolejności przedmiotów.

Dodatkowo, proponuję w ogóle wyrzucić możliwość sprzedawania płyt CD w zestawach - opis przedmiotu to jedyne miejsce, gdzie można wypisać tytuły płyt w zestawie, a jeżeli nie da się tego wyszukać, straciło to najmniejszy sens.

Jestem za przywróceniem możliwości szukania w opisach i możliwości rozłączenia tych samych ofert, jako opcji.

oznacz moderatorów
tomekj_3
#9 Pomysłodawca#

Co za bzdury. Dobrze wiesz ze zarowno brak wyszukiwania w opisie jak i brak mozliwosci rozgrupowywania ofert to stumilowy krok w tyl i robicie teraz tylko dobra mine do zlej gry bo taki macie odgorny przykaz - by czarne nazywac bialym a zmiany na gorsze nazywac lepszymi. Wyszukiwarka aktualnie nie dziala. Oferty istnieja w serwisie ale wpisujac fraze w wyszukiwarce nie jest ona wyszukiwana w opisie oferty wiec tak jakby ich nie bylo. Z drugiej strony grupowanie powoduje, ze w wynikach wyszukiwania wyskakuja oferty kompletnie nie majace zwiazku z wyszukiwaniem. Jestem na allegro od ponad 23 lat i pierwszy raz zastanawiam sie nad rezygnacja z korzystania.

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

Parafrazując pewien klasyk: "Nie cofniemy zmian i co Pan nam zrobi?".

oznacz moderatorów
PresidentJackson
#9 Pomysłodawca#

Cała ta wypowiedź przypomina "żałosny bełkot" rzecznika prasowego jakiejkolwiek instytucji państwowej. Wypowiedź mającej na celu wytłumaczenie "plebsowi", że zmiany, decyzje, prawo które stanowimy jest tylko i wyłącznie dla dobra "gawiedzi" i tylko na początku - uwaga, słowo-klucz: WYDAJE SIĘ, że to są zmiany na negatywne. A później... No później najpierw jakoś to będzie, następnie część się do tego przyzwyczai. A ci którzy zostaną - będą płacili więcej za korzystanie z serwisu, by zbilansować to, co się złego zadziało z chwilą odejścia pewnej części Użytkowników.

Brawo, więcej takich tłumaczeń "rzeczników prasowych", a Gucio będzie prezydentem.

 

P.S.

Kiedy skończycie nękać mnie niepoważnymi ankietami - przecież i tak ich nie czytacie, nie analizujecie. Więc po co to? Zrobić zasłonę dymną? A może stworzyć pozory zainteresowania?

oznacz moderatorów
JanSkl
#9 Pomysłodawca#

Kiedyś dawno temu (pewnie nie było Cię jeszcze na świecie) było takie hasło "Miliony much nie mogą się mylić. Jedzmy **piiip**a". Czy Wam to coś mówi??

oznacz moderatorów
JanSkl
#9 Pomysłodawca#

Te wypiipowane coś to miały być odchody inaczej.  🙂

oznacz moderatorów
jb_filip
#8 Zapaleniec#

tragedia...wyszukanie Producenta, po numerze alternatywnym, itd. Portal schodzi na psy...

 

oznacz moderatorów
DjKabix
#7 Wielbiciel#

Wróćcie przycisk szukaj w opisie😠🤔 usunięcie go było błędem.

Jeśli nie umiecie jako ALLEGRO się do tego przyznać to...

Chyba trzeba przerzucić się na inną platformę bardziej światową i ogarniającą... jak a.m.a.z... tem i inne

oznacz moderatorów
matdb
#8 Zapaleniec#

Administratorze @msniezek

przyczepiłeś się do jednego zwrotu "ale pojechałeś" i twierdzisz, że wszyscy tak piszą na wasze światłe argumenty. Wmawiasz nam, że to my jesteśmy jak "grochem o ścianę" a tymczasem jest dokładnie na odwrót. Proszę odnieś się do dziesiątek słusznych tu argumentów anie strzelaj focha z powodu jednego zwrotu.  Tu widać wsze nastawienie - obrażanie się z byle powodu.

oznacz moderatorów
adi_tychy
#8 Zapaleniec#

przecież za to udogodnienie spece od allegro skasowali grube miliony.

Kto dziś przyzna się do błędu i zapłaty podejrzewam setek tysięcy złotych za takie "udogodnienie" ?

 

będą brnąć - odwrotu nie ma;  będą tłumaczyć i uzasadniać setkami bzdurnych pseudoargumentów. Słowo  "przepraszamy"  nie leży w naturze korporacji.

oznacz moderatorów
Pafnuc
#8 Zapaleniec#

kolejny przykład z życia

szukam oczyszczacza powietrza, takiego który bym mógł obsługiwać apką Tuya na którą mam już sporo urządzeń. Wyszukiwanie "oczyszczacz tuya" zwraca mi kilka wyników

ale np tego https://allegro.pl/oferta/oczyszczacz-powietrza-duzy-mocny-cichy-smart-wifi-filtr-hepa-uv-jonizacja-... już nie zwróci, bo "tuya" jest tyko w (długim) opisie. Trafiłem przypadkiem klikając powiązane.

Dla mnie akurat jest to ważna informacja, dla innych może nie. Więc czy można oczekiwać że każdy sprzedawca wpakuje to do tytułu aukcji który ma ograniczoną ilość znaków? 
Więc w efekcie znaleść to czego szukam znacznie trudniej, pewnie powinienem wpisać "oczyszczacz wifi" i klikać każdy.


oznacz moderatorów
wojtkow
#9 Pomysłodawca#

Żeby było zabawnie j to mechanizm grupowania zastępuje tytuł sprzedawcy tym z katalogu.

Poza tym (jak Katon Starszy) uważam, że wyszukiwanie po opisach i rozgrupowywanie ofert trzeba przywrócić

oznacz moderatorów
obiwan-bartek
#7 Wielbiciel#

ZWŁASZCZA rozgrupowywanie, które wydaje się być bardzo prostym rozwiązaniem i nie "drogim technologicznie", jak to ten manager wyżej opisał. Szukanie w opisach rzeczywiście może być kosztowne technologicznie, ale to raczej nie coś, na co taka spółka nie może sobie pozwolić. Póki co, Allegro jest CAŁKOWICIE nieużywalne... Nie różni się niczym, niż pierwsze 5 wyników wyszukiwania w google, które są reklamą albo scamem...

oznacz moderatorów
elfisher
#3 Debiutant#

Ja również często korzystałem z tego żeby wyszukać przedmioty których parametry podane były tylko w opisie. Szkoda że Allegro obniża użytkownikom funkcjonalność zamiast ją podnosić. 

oznacz moderatorów
Krexon8
#2 Obserwator#

Po prostu oddajcie nam ten przycisk. Jakby to był nie wiem jaki problem...

oznacz moderatorów
Krexon8
#2 Obserwator#

 

Drogie Allegro!

W dobie cyfryzacji, gdy dostęp do informacji staje się kluczowy dla każdego użytkownika, możliwość precyzyjnego wyszukiwania staje się nie tylko luksusem, ale wręcz koniecznością. Usunięcie funkcji "szukaj też w opisie ofert" z serwisu Allegro to krok w złym kierunku, który negatywnie wpłynie na doświadczenia zakupowe użytkowników oraz na współpracę z sprzedawcami. Chciałbym przekonać władze Allegro, że ta funkcjonalność wciąż jest niezbędna, a jej usunięcie może przynieść więcej szkód niż korzyści.

Wzbogacenie procesu wyszukiwania

Wielu użytkowników wyrażało swoje niezadowolenie po usunięciu opcji wyszukiwania w opisach, wskazując, że to było dla nich kluczowe narzędzie. Opis aukcji często zawiera szczegóły, które nie mogą być zawarte w tytule ani w parametrach produktów. Na przykład, miłośnicy książek szukają nie tylko tytułów, ale również konkretnych tematów, autora, a nawet konkretnego wydania. Wiele sprzedawanych przedmiotów, zwłaszcza tych unikatowych, wymaga szerszego opisu, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców. Usunięcie tej opcji ogranicza możliwości precyzyjnego wyszukiwania i sprawia, że klienci mogą tracić interesujące ich oferty.

Reakcja społeczności

Opinie użytkowników wyraźnie wskazują, że funkcjonalność ta była używana przez znaczną część z nich. Jak pokazuje wiele komentarzy, klienci czuli, że "szukaj też w opisie ofert" to podstawowa opcja, która ułatwiała im codzienne zakupy. Klientela, która od lat korzysta z tego narzędzia, nie rozumie, dlaczego ich potrzeby nie są uwzględniane. Warto zatem wsłuchać się w głos społeczności, a nie ignorować ich opinie w imię automatyzacji, która, jak pokazuje praktyka, nie zawsze działa w sposób zadowalający.

Zwiększenie sprzedaży

To, co leży w interesie Allegro, to maksymalizacja liczby transakcji. Jeżeli klienci są w stanie łatwiej i szybciej znaleźć produkty, które ich interesują, są bardziej skłonni do zakupu. Dlatego im więcej funkcji ułatwiających wyszukiwanie, tym większe szanse na zwiększenie sprzedaży i, co za tym idzie, zysków dla Allegro. Usunięcie opcji wyszukiwania w opisach może zniechęcać potencjalnych nabywców, ponieważ nie są w stanie dotrzeć do ofert, które mogłyby ich zainteresować.

Niemożność zastąpienia

Argument administracji, że automatyczna wyszukiwarka uwzględnia parametry, tytuły i kategorie, jest mylący. Wiele przedmiotów, szczególnie tych używanych, nie spełnia ustalonych kategorii ani parametrów. Używanie tytułów w sposób izolowany nie oddaje ich wieloaspektowego charakteru. Opis jest kluczowym źródłem informacji, a jego pominięcie może prowadzić do nieporozumień oraz frustracji zarówno kupujących, jak i sprzedających.

Wizerunek serwisu

Na koniec ważnym aspektem jest wizerunek Allegro jako platformy, która dba o swoich użytkowników. Ograniczenie funkcjonalności serwisu wbrew potrzebom klientów może rodzić negatywne odczucia i wpłynąć na długotrwałe efekty, łącznie z obniżeniem liczby użytkowników. Klienci, którzy czują się ignorowani, mogą szukać alternatywnych platform do zakupów, co w przyszłości odbije się na dochodach serwisu.

Podsumowując

Usunięcie opcji "szukaj też w opisie ofert" z serwisu Allegro to decyzja, która wymaga rewizji. Kluczowe jest zrozumienie, że coraz bardziej rozwijający się rynek e-commerce wymaga, aby platformy były elastyczne i dostosowane do potrzeb swoich użytkowników. Wprowadzenie tej opcji z powrotem na stronę Allegro to inwestycja w satysfakcję klientów, wzrost sprzedaży oraz budowanie pozytywnego wizerunku serwisu. Warto zatem wsłuchać się w głos społeczności, wprowadzić zmiany i przywrócić tę kluczową funkcjonalność, która służyła użytkownikom przez wiele lat.

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

Pełna zgoda z powyższym. Niestety wątpię czy to coś da. Jedyne co może przekonać zarządzających Allegro to słupki. Ktoś wspomniał, że z analiz Allegro wynika, że zyskają 6 mln więcej transakcji. Jak im się uda to zostanie tak jak jest, a jak będą daleko od celu to będą się zastanawiali co poszło nie tak.

Także pisanie nic nie da. Tylko słupki się liczą. Do dzieła!

oznacz moderatorów
matdb
#8 Zapaleniec#

@Olek41982  skąd masz takie konkretne dane o 6mln, ten Twój wpis po to jest abyśmy odpuścili? Czyżby jesteś jakimś ukrytym przedstawicielem allegro?

oznacz moderatorów