anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę kupić od pewnego sprzedawcy?

jarasnet
#8 Zapaleniec#

Nie mogę kupić towarów z koszyka od pewnego kupującego. Wyskakuje komunikat że sprzedający ograniczył mi zakupy. Sprzedający jednak twierdzi ze nic takiego nie robił i nie ma "czarnej listy". W zeszłym roku od niego kupowałem a teraz nie mogę. Sprzedający twierdzi ze skontaktuje się z Allegro w tej sprawie to wg niego to jakiś błąd. Ja oczywiście nie mogę się z Allegro skontaktować bo jestem tylko kupującym od 20 lat i musiał bym przekopać się przez wszystkie przeszkody dla chcących zadać pytanie...

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

majster_man
#14 Krzewiciel#

Na pewno robisz dużo zwrotów, allegro nie lubi takich klientów i czasem blokuje możliwość zakupów. Ja od kilku osób również nie mogę kupić bo robiłem głównie zwroty zamiast zakupów aż straciłem rachubę ile tego było.

oznacz moderatorów

jarasnet
#8 Zapaleniec#

 Nie pamiętam kiedy zrobiłem zwrot

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@jarasnet 
Nie mogę kupić towarów z koszyka od pewnego kupującego.

Zakupy najczęściej robi się u sprzedawców.


nie mogę się z Allegro skontaktować bo jestem tylko kupującym od 20 lat ...

20-letni staż na Allegro nie ma tu najmniejszego znaczenia (a dla niektórych bywa przeszkodą w zrozumieniu logiki obecnej postaci Allegro, która ma niewiele wspólnego z tą sprzed kilku czy kilkunastu lat.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

jarasnet
#8 Zapaleniec#

Oczywiście od sprzedającego.

No niestety nie ma dlatego 14 lat temu przeniosłem sprzedaż na **piiip**

Twór allegropodobny tylko do kupowania i to nie często. Czasem się zastanawiam dlaczego ta nazwa nie została zmieniona bo obecna forma to profanacja...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Może sprzedający zapomniał, że dodał Cię na czarną listę, która teraz nazywa się listą nieaktywnych kupujących 🙂 Może mu wystawiłeś pozytywa z mniejszą liczbą gwiazdek niż 5? 😉

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jarasnet Abym mogła sprawdzić tę sytuację, podaj mi proszę login tego sprzedającego lub numer zamówienia bądź oferty, z której u niego skorzystałeś. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jarasnet
#8 Zapaleniec#

[edycja]

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jarasnet, przepraszam Cię za czas oczekiwania na odpowiedź. Mogę Cię jedynie zapewnić, że sytuacja nie jest żadnym błędem po naszej stronie. 

Czarna lista zmieniła się w listę Moi nieaktywni kupujący. Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Czarna lista zmieniła się w listę Moi nieaktywni kupujący.

Sama się zmieniła ?
Została zmieniona, zmieniliśmy, etc.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

jarasnet
#8 Zapaleniec#

Moi nieaktywni kupujący... to brzmi naprawdę tragicznie i jak 90% pomysłów osób decyzyjnych w Allegro jest koszmarkiem jakich wiele. W sumie to już nie istotne bo sprzedający nie interesuje się zgłoszonym problemem. Kupie u innego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Podpadłeś sprzedającemu, nieodpowiedni komentarz?🤔

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

Może podpadł nie konkretnie temu, ale opinia o nim poszła w świat.
Ludzie ludziom zgotowali ten los.

oznacz moderatorów

jarasnet
#8 Zapaleniec#

Twoja ścieżka dedukcji napawa mnie obawą.

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

Mnie obawą napawa to co widzę.

Wystarczy przejrzeć forum i aż włos się na głowie jeży jacy to sprzedający są beee a kupujący cacy.
Uważam że są nie uczciwi sprzedający ale w obecnej sytuacji jest chyba więcej takich kupujących. Kiedyś można było ocenić kupującego wtedy było wszystko jasne i każdy widział z kim ma do czynienia.

Ale w sumie każdy sprzedający ma w garażu mercedesa i ferrari. Allegro sprzedającym płaci za to że wystawiają swoje oferty w ich serwisie, a na dodatek dostarcza im kartony i inne potrzebne do spakowania rzeczy. Wszystkie paczki są odbierane przez przewoźników w ciągu 1-2godzin i dziękują oni za to że to ich firmę wybraliśmy na dodatek do każdej paczki dają dotację od wagi/wymiarów. ZUS i US to już w ogóle odpuszcza, sprzedajesz na Allegro nie musisz nic robić masz od tego doradcę. W sumie sprzedając na Allegro możesz siedzieć ciągle na wakacjach, wylegiwać się na plaży popijając drinki z palemkami. A wtedy się budzisz dyskusją rozpoczętą o 1 w nocy, bo odcień nie jest taki jak na zdjęciu. Pozdrawiam wszystkich ciężko pracujących!

oznacz moderatorów

jarasnet
#8 Zapaleniec#

Jest taka stara zasada. Jak cię nie stać na firmę to ją zamknij. A dyskusje i spory z kupującymi o **piiip**oły to wymysł obecnej wersji Allegro. Pozdrawiam wszystkich allegrowiczów z pierwszych 10 lat działalności serwisu.

p.s. w związku z negatywnym odbiorem mojego wpisu nie będę już więcej korzystał z Allegro Gadane.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jarasnet Brawo. Nareszczie męska decyzja. Masz 100% poparcia.

Jeszcze jak byś napisał " Przestaję korzystać z Allegro" to była by pełnia szczęścia.

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

Ale ja nie odbieram Twojego wpisu negatywnie tylko mówię jak teraz jest, a kij ma dwa końce.

"Uderz w stół a odezwą się nożyce"


@jarasnet  napisał(a):

A dyskusje i spory z kupującymi o **piiip**oły to wymysł obecnej wersji Allegro. 



Dyskusja to normalna rzecz nikt nie mówi że to złe tylko też trzeba mieć do siebie szacunek. W sklepie stacjonarnym gdzie często jest białe światło kolor też wygląda inaczej niż w domu gdzie jest światło żółte albo światło dzienne. Tylko że sklep stacjonarny nie musi przyjąć zwrotu bo "zakup przez pomyłkę".

Sprzedawca musi być jak góra nic go nie rusza, a kupujący to nieraz wulkan. Nie generalizuję różni są ludzie.

JEST ZAŁAPAŁEM SIĘ NA PIERWSZE 10 LAT DZIAŁALNOŚCI SERWISU!!!🤗 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@lwowl CL jest przydatna choćby z tego względu, że dzięki niej mogę odsiać kupujących "nie wiadomo po co" Nie dwno miałem taka sytuację, że klient kupił obiektyw ( to był całkiem spory zestaw z dodatkami), ledwo odebrał i zgłosił zwrot. Napisałem OK, proszę odesłać. A le pytam się o godz 12 czy coś nie działa, zepsuty, dlaczego zwraca ? Otrzymałem odpowiedż " bo mogę" To po co mi taki klient, który kupi potem po raz drugi i zwróci, ja ponoszę dodatkowe koszty przesyłki zwrotnej. Drugi dał za opis 3 gw, bo kamera Panasonic, a przewód AV TDK. Niech mi ktoś logicznie wytłumaczy jakie to ma znaczenie. Chyba ważne, żeby spełniał swoja funkcję i działał. (nawet nie wiem skąd wziął to TDK bo na przewodach rzadko są oznaczenia firm) 

oznacz moderatorów