anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego nie mogę ocenić opakowania produktu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
wredna_kocica
#9 Pomysłodawca#

W mojej ocenie produktu wyraziłam się negatywnie na temat jego opakowania ponieważ znacząco ono wpływa na użytkowanie samego produktu (brak wielokrotnego zamknięcia i kiepskiej jakości woreczek, który wpływa na świeżość zawartych w nim przypraw). Jest to opakowanie producenta, nie sprzedawcy i w moim mniemaniu stanowi ono część zakupionego produktu.  Jednakże moja opinia została usunięta bo rzekomo ocenianie opakowania jest częścią oceny transakcji a nie produktu (?) choć inni kupujący na innych aukcjach dostają produkt w takim samym opakowaniu co ja. Co ma piernik do wiatraka proszę niech mi to ktoś wyjaśni?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wredna_kocica Cześć 🙂 Poproszę Cię o numer zamówienia, którego dotyczy ta sprawa 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wredna_kocica
#9 Pomysłodawca#

e703a323-c63e-11ec-87ed-1140c67e2932

Choć nie wiem czy jaki to konkretnie był produkt ma jakieś znaczenie, po prostu zastanawiam się dlaczego w opinii nie mogę wspomnieć o opakowaniu? Uważam, że jeżeli wpływa ono na jakość i użytkowanie produktu to jest to ważna informacja dla innych kupujących. Kolejna sprawa - powiedziano mi, że moją opinią złamałam regulamin allegro... gdzie jest w nim napisane, że nie mogę w niej skrytykować opakowania producenta? 

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

Ocena produktu jak sama nazwa wskazuje dotyczy oceny produktu a nie tego jak został zapakowany

oznacz moderatorów
wredna_kocica
#9 Pomysłodawca#

Kupiłam produkt w opakowaniu a nie na wagę a więc opakowanie jest częścią produktu. Tym bardziej, że wpływa ono bezpośrednio na sam produkt. Nie rozumiem wyjaśnień allegro - dlaczego miałabym negatywnie ocenić sprzedawcę z winy producenta? poza tym jeśli ocenię sprzedawcę to inni kupujący ten sam produkt na innych aukcjach mojej opinii już nie zobaczą

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wredna_kocica Skonsultuję tę sprawę z odpowiednim zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wredna_kocica Twoja opinia produktowa została przywrócona. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

A co kupiłaś? Przyprawę czy przyprawę i opakowanie?

oznacz moderatorów
wredna_kocica
#9 Pomysłodawca#

Przyprawę w opakowaniu, ale jest ono tak fatalne, że wpływa na użytkowanie i jakość zawartości. Czy jakbym kupiła w opakowaniu w formie młynka to też nie mogłabym napisać jeśli okazałby się do kitu? albo w słoiczku, który np. ciężko by było odkręcić?

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

Jeśli opakowanie produktu nie jest częścią oferty to nie możesz go ocenić.

Zawsze możesz przesypać tę przyprawę do wygodniejszego pojemnika- gdzie problem?

oznacz moderatorów
wredna_kocica
#9 Pomysłodawca#

Problem w tym, że przyprawa jest przez to już zwietrzała i nieco wysypująca się. Lubię opakowania z wielokrotnym zamknięciem i takiego oczekiwałam, są one dobre do przechowywania i zajmują mało miejsca więc staram się wybierać aukcje gdzie w takiej właśnie formie są sprzedawane. Jeden sobie przesypie a dla drugiego to będzie wada więc pomyślałam, że warto o tym wspomnieć w opinii. Kupiłam produkt w opakowaniu a nie na wagę więc tak, opakowanie jest częścią zakupionego produktu

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

"Lubię opakowania z wielokrotnym zamknięciem i takiego oczekiwałam"

"Kupiłam produkt w opakowaniu a nie na wagę"

Eeee... trochę nie rozumiem. Po co kupiłaś produkt wiedząc, że opakowanie w którym jest sprzedawany ci nie odpowiada?

Bo rozumiem, że skoro opakowanie było częścią oferty to było ono wyszczególnione i opisane?

oznacz moderatorów
wredna_kocica
#9 Pomysłodawca#

Ujmę to tak - opakowanie w takim jakim je producent wyprodukował jest fatalne, gdzie Twoim zdaniem mogę o tym wspomnieć - w opinii produktu czy opinii o sprzedawcy? To nie sprzedawca za nie odpowiada tylko producent, ludzie na innych aukcjach dostają dokładnie to samo

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

Nigdzie. Kup sobie pojemnik w pepco za 2 zł i przesyp albo wykorzystaj słoik po majonezie zamiast ciągnąć temat tygodniami. Serio wolisz używać zwietrzałych przypraw niż rozwiązać problem w tak łatwy i szybki sposób?

oznacz moderatorów
wredna_kocica
#9 Pomysłodawca#

Mam prawo (a nawet jestem non stop zachęcana) żeby wystawić moją opinię o sprzedawcy i o produkcie. Przyprawa dotarła do mnie już zwietrzała więc to logiczne że kupno pojemnika nie pomoże. Mam prawo być średnio zadowolona i poinformować o tym przyszłych klientów. Allegro poinformowało mnie że mam moją opinię dać sprzedawcy (!) czego nie uważam ani za logiczne ani za uczciwe bo to nie jego wina. Nie rozumiem dlaczego masz z tym problem? Zadałam konkretne pytania - dlaczego nie można ocenić opakowania w ocenie produktu i gdzie jest o tym napisane w regulaminie, Twoje posty nijak mają się do tego. Mam prawo mieć opinię jaką mam a Ty próbujesz pokazać, że nie mam prawa mieć takiej opinii zamiast odnieść się do meritum sprawy. Proszę nie pisz już więcej bo to nic nie wnosi.

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

Jeśli przyprawa przyszła zwietrzała to trzeba było skorzystać z prawa do reklamacji/rękojmi.

Wyślij swoją opinię do producenta jeśli już musisz się nią z kimś podzielić.

oznacz moderatorów
wredna_kocica
#9 Pomysłodawca#

Do producenta? co to da? Opinia na allegro ma pomóc kupującym w wyborze. Reklamacja nic tu nie da, każdy produkt jest taki sam. Poza tym reklamacja obciąży kosztami sprzedającego a jak już pisałam - to nie jego wina. Allegro z jakiegoś powodu poleciło mi dać tę moją opinię sprzedawcy (!) - nie zgadzam się z tym i mniemam, że Ty również, i to jest właśnie powód mojego posta tutaj a nie problem z samą przyprawą. Przyprawa była tania i w ogóle nie dbałabym o wystawienie opinii gdybym nie była nagabywana o to non stop przez allegro więc poświęciłam trochę czasu i powystawiałam opinie zgodnie z moim odczuciem, jednakże allegro tę opinię usunęło polecając mi jednocześnie dać ją sprzedawcy i TO jest powód dlaczego piszę tu na forum bo ani to logiczne ani uczciwe

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

No to jesteś zadowolona z tej przyprawy czy przyszła zwietrzała? Nie dbasz o to jaka była przyprawa którą zakupiłaś ale masz problem z jej opakowaniem które nie było częścią oferty? Sama nie wiesz o co Ci chodzi.

Reklamację składa się do sprzedawcy, później on może ze swojej strony złożyć reklamację do producenta.

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

Poszę, fragmenty z regulaminu (które z powodzeniem mogłaś w tym czasie znaleźć)

TOWAR

rzecz, usługa lub prawo będące przedmiotem Oferty

OFERTA

propozycja zawarcia umowy sprzedaży Towaru na warunkach określonych przez Sprzedającego, w szczególności zawierających cenę i opis oferowanego Towaru, przy wykorzystaniu i za pomocą funkcjonalności dostępnych w ramach Allegro

 

Użytkownicy mają możliwość zamieszczania w Allegro opinii odnoszących się do Towaru, w tym jego wad i zalet. Są one prezentowane w ramach Ofert, w zakładce „Opinia o produkcie”.

oznacz moderatorów
wredna_kocica
#9 Pomysłodawca#

Przedmiotem aukcji jest przyprawa w opakowaniu jako całość i tak jest oferowana nie jako produkt luzem, oceniłam więc towar jaki otrzymałam. W czym więc problem? Dlaczego miałabym moją opinię dotyczącą jedynie otrzymanego towaru dać zamiast tego sprzedawcy?

Chciałabym Cię zablokować w tej dyskusji bo Twoje posty nic nie wnoszą ale nie znalazłam takiej opcji 😞 PROSZĘ nie pisz już skoro nie masz nic do powiedzenia w konkretnym temacie o jaki pytałam.

oznacz moderatorów