anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego sprzedawca wysyła puste paczki?

hile
#7 Wielbiciel#

Proszę o wyjaśnienie takiej sytuacji. Kupiliśmy 4 szt. pewnego towaru, według zamówienia powinniśmy dostać 4 paczki. Okazało się, że sprzedawca zapakował towar w dwa kartony po 2 sztuki, dodatkowo wysłał dwie małe paczki tylko z naklejonym listem przewozowym. Zakup przy użyciu Smart. Wszystko z zamówieniem się zgadza, ciekawi nas tylko dlaczego tak zrobił? Mógł wysłać tylko dwie paczki, przecież za te dwie musiał dodatkowo zapłacić? Czy to, że był to Smart ma jakieś znaczenie?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@hile

jak miał 4 paczki w zamówieniu to musiał nadać 4 bo system liczy, tak by mu wisiało że dwóch nie nadał na czas i po punktach 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@kostas11 aż musiałem przeglądnąć swoje statystyki wysyłek z ostatniego miesiąca jak przeczytałem tą informację...

Mam dwa zamówienia gdzie klienci mieli po 2 paczki przy zamówieniu, jedno w SMART, drugie bez SMARTa. Oba wysłałem w 1 paczce (za jedną przesyłkę oddałem klientowi pieniądze), do obu był dodany tylko jeden list przewozowy i w statystykach 100% nadanych paczek. 

Nie wiem skąd masz takie informacje, że system liczy paczki. Przez myśl nawet by mi nie przeszło żeby wysłać do klienta pustą paczkę i płacić dodatkowe koszty za przesyłkę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@hile ma znaczenie i nie zadawaj szczegółowych pytan , a ogólnie chodzi o pręgież jaki allegro nałożyło na sprzedawców

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo system widzi 4 więc jadą 4 a że niektóre puste...🤔

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Powód jest bardzo prosty jakby się trafił cwaniak to zalożyłby spór że nie dostał 2 paczek bo w systemie allegro nie ma śladu po 2 listach przewozowych a on ma tylko 2 przedmioty 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca musi tak wysyłać a wszystko przez słabą znajomość zasad allegro niektórych osób. Niestety nie wszyscy czytają kierując się przy zakupach logiką a tu w wielu przypadkach jej nie ma .

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@az1rael w tym przypadku taki cwaniak równie dobrze mógłby napisać, że dostał dwie puste paczki i tylko 2 przedmioty z 4

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ares_ owszem ale co jest bardziej prawdopodobne że na 2 listy dostał 2 szt czy  na 4 listy przewozowe dostał 2 puste paczki? zresztą paczki się waży przed wysyłką a to musiało być spore skoro wygenerowało się aż 4 paczki może opony? konsultant raczej wysokich lotów rozumem nie grzeszy łatwiej załapie 4 listy przewozowe = 4 paczki wysłane niż 2 paczki po 2 szt na 2 listy. Ba konsultant t pewnie pierwszy bot a ten sobie dane systemowe najpierw obczai

oznacz moderatorów