anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dokonałem zwrotu przez allegro, paczka nie mieści się do inpost.

krzysw98
#7 Wielbiciel#

Witam, przyszła do mnie przenośna lodówka, która miała być nowa a okazała się używana, po rozmowie ze sprzedawcą zdecydował się na zwrot towaru i poprosił o darmowe przesłanie przez allegro.
Po wejściu na allegro , zakupione, dodaj zwrot miałem do wyboru INPOST (darmowy) oraz KURIER (dopłata z własnej ręki) więc oczywiście wybrałem inpost jednak przy próbie spakkowania paczki do skrytki okazało się, że jesst ona za duża a sama lodówka nie mieści się do mniejszej paczki. Zwrotu na allegro nie da się zmienić/anulować przynajmniej z tego co widziałem. Co należy zrobić w takiej sytuacji? skontaktowałem się ze sprzedającym ale wiadomo jest piątek 17:40 a nie chce zbytnio marnować czasu i czekać do poniedziałku na odpowiedź. Z góry dziękuję

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@krzysw98 jedyna rada to dostarczenie paczki do POP lub złapanie kurirera Inpost / najlepiej pod paczkomatem /  ,za czekoladę lub piwko zawiezie na oddział .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krzysw98 Jeżeli zakup był w Smarcie to poproś tu o pomoc, pomogą: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a09c2d7f-ef5c-4001-847a-cbe75830e40e

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Najlepiej wysyłać taka forma jak przyszła .

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Dokładnie, musisz dostarczyć do oddziału Inpost albo punktu przyjęć (np. epaka) i tam CI ją przyjmą, potem stwierdzą że jest zły gabaryt paczki i dostaniesz dopłatę 0,99 zł za błędny gabaryt.

Druga opcja - wysyłasz na własny koszt i nie możesz mieć do nikogo pretensji.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@krzysw98 
Jeżeli zwrot (odesłanie) jest efektem złożonej przez Ciebie reklamacji (towar niezgodny z opisem w ofercie), to w przypadku uznania reklamacji koszt odesłania poniesiony przez Ciebie - powinien Ci zwrócić sprzedawca.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów