anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD nie dostarcza paczek do domu lub opóźnia dostawę o kilka dni

IgusiaQ
#1 Nowicjusz#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Chcialabym sie dowiedzieć czy jest dużo przypadków, ze korzystajac z Allegro Smart kurier DPD nie dostarcza paczki przez kilka dni i przedkłada codziennie dostawę, bądź zostawia w przypadkowym punkcie DPD (mimo, że jestescie w domu), a nie najblizszym miejscu zamieszkania i oznacza ze nie bylo Was w domu? U mnie to juz 3ci raz i telefon do Kuriera oraz DPD nie pomaga... zastanawiam sie czy to kwestia tego konkretnego Warszawskiego oddzialu czy moze globalna i przesyłki są traktowane jako drugi priorytet przez to że to Smart Allegro...

 

Sprawa byla tez zglaszana do DPD.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@IgusiaQ nie mam za bardzo jak odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ takie zgłoszenia do mnie nie trafiają. Przykro mi, że masz problem z kurierem DPD, trudno odnieść mi się też do tego jako kupujaca, ponieważ najczęściej zamwiam przesyłki z dostawą do punktu, lub automatu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@IgusiaQ globalna w Szczecinie jest podobnie, mniejsze paczki trafiają czasem do punktu od razu 😞 a kiedyś miałem przypadek że była przesyłka z 6 paczek, 2 zawieźli do punktu a 4 dostarczyli do mnie, dziwny bałagan, albo paczka do odbioru w punkcie po nieudanej próbie doręczenia a jak stawiłem się po paczkę to okazało się że paczka na samochodzie w doręczeniu  😞 przestałem zamawiać DPD bo szkoda nerwów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

potwierdzam wpis @kostas11 w Szczecinie DPD to kabaret i totalny chaos

nam nie odbierają w terminie przesyłek - brak możliwości technicznych - tak napisało mi allegro po złożonej reklamacji - mimo, że nadal serwis z uporem deklaruje naszym kupującym że jest inaczej

przesyłki codziennie (nie dotyczy to allegro) próbuje do nas do firmy dostarczyć 3 -4 różnych kurierów dpd o różnych losowych godzinach, czasami jak piszą przedmówcy po kilkudniowym przetrzymywaniu

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED kilka dni temu dostawa 2/2 i zgadnij, jedną przywozi kurier o 12 a drugą o 13 gościu na rowerze z Punktu, po rozmowie dowiedziałem się, to że są razem nie ma znaczenia paczki do 10 kg trafiają na punkty a paczki cięższe i gabaryty rozwozi inny kurier, kabaret 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Novamente1
#8 Zapaleniec#

Sytuacja wydaje się od połowy 2022 roku jakby coraz bardziej rosła i rozwijająca się... Kiedyś nie znałem lepszej firmy kurierskiej (pomijając sprawny InPost) ... w tej chwili uważam DPD za żenadę na rynku kurierskim... również Warszawa / Białołęcki Tarchomin - Nowodwory. Paczki dostarczane na noc, często po kilku dniach... po tygodniu lub prawie dwóch... Po magazynowaniu kilkukrotnym... Szkoda, bo lubiłem tą firmę bardzo... i często napiwkowałem kierowców... Nigdy więcej!

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@Novamente1 może to kwestia samego kuriera? Po drugiej stronie Wisły nie narzekam. W mojej dzielnicy kurier super, zawsze wszystko dostarcza i, wg śledzenia, jest tego dnia, w który powinien. 

oznacz moderatorów

Novamente1
#8 Zapaleniec#

już wszystko wiem 🙂 Magazyn Centralny i jego wysłannicy paczkowi mają na klienta wywalone... ogólnie firma ma problemy z brakiem ludzi do pracy, młodzi mają wywalone na przełożonych i stabilność pracy i nie słuchają przełożonych podlegając pod konkretny punkt na dzielnicy... aroganccy, po prostu "wolni" jak im się póki co wydaje... Życie zweryfikuje...

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Ogólnie kurier to firma zewnętrzna (podwykonawca). Nie jest on pracownikiem DPD, więc nie ma on przełożonego w DPD (ale może mieć w swojej firmie). 

oznacz moderatorów

anka1004
#7 Wielbiciel#

Kurier DPD notorycznie zostawia przesyłki w punkcie pick-up, mimo obecnosci w domu. Nawet nie podejmuje próby dostarczenia pod adres. Przesyłki od razu laduja w punktach typy żabka. Nie odbieram takich przesyłek, zgłaszam to do sprzedawców i dpd, ale nic się nie poprawia. Fatalna firma kurierska. 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

U mnie jak się zmienił kurier na rejonie to standard, pije kawę z rana przy oknie, wiem że ma dla mnie paczkę, podjeżdża pod blok, paczki dostarcza chyba tylko na parter a później cyk dostaje wiadomość że paczka do odbioru w Żabce po drugiej stronie ulicy 

Osobiście mi to nie przeszkadza gdyż mogę paczkę sobie w dowolnej chwili odebrać 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

U mnie pod Grodziskiem podjeżdża pod żabkę i przez 2 godziny pali papierosy z ładnymi dziewczynami ze sklepu później bierze kawe na wynos i jedzie do domu. 

Co to bedzie jak wprowadzą 4 dniowy tydzien pracy.

oznacz moderatorów

Bart8dwa
#1 Nowicjusz#

U mnie we Wrocławiu to samo, już drugi raz. Cały dzień w domu, w ciszy, a oni dostarczają to do punku pick-up, do którego mam 3 kilometry…

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

DPD doręcza pod adres lub punktu, jeżeli dostawa pod adres jest niemożliwa lub zbyt kosztowna.
Tak samo jak większość firm kurierskich.

oznacz moderatorów

anka1004
#7 Wielbiciel#

No nie, problem w tym że DPD dostarcza do punktu zawsze, bez próby dostawy pod podany adres. Co to znaczy że dostawa jest zbyt kosztowna?? To niech się nie podejmują zlecenia skoro "zbyt dużo kosztuje" Z żadną inną firma jakoś nie ma problemów. To jest po prostu zwykle oszustwo jak dla mnie. W dodatku nie mam żadnego wpływu na to gdzie kurier raczy zostawić paczkę. 

oznacz moderatorów

0PioPio095
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj nieźle się zdenerwowałem...
Do tej pory miałem dobre i b. dobre doświadczenia związane z DPD.
Myślę że to ze względu na dwóch kurierów pracujących w mojej okolicy, którzy zawsze dzwonili przed podjechaniem.

Ale dzisiaj czekałem na ważną przesyłkę. Cały dzień byłem w domu, nie dostałem żadnego telefonu i nagle na maila informacja ->  Przesyłka niedoręczona (błędny adres)
no k...... wchodzę w aplikację i widzę jakieś nowe nazwisko kuriera.
Dzwonię na infolinię (po batalii z automatem udało się), i dostaję informację że kurier był w miejscowości obok kilka kilometrów dalej kiedy kliknął zmianę w systemie. Nawet baranowi nie chciało się podjeżdżać tylko stwierdził, że oleje tą przesyłkę. 
Jak tłumaczyłem na infolinii, że to ważna przesyłka to po chwili dostałem informację, nie mogą skontaktować się z kurierem i jutro będzie kolejna próba... a no i nie dodałem że jak dzwoniłem do kuriera na podany w aplikacji i sms telefon to kurier miał telefon wyłączony...

Podsumowując ZŁOTO CHŁOPAK...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@0PioPio095 ty się ciesz, że dpd było w tym wypadku uczciwe

w wielu takich sytuacjach przesyłka zmienia status na doręczoną - kurier nie ma płacone za ponowne doręczenie

oznacz moderatorów

0PioPio095
#8 Zapaleniec#

Uczciwe to by było gdyby kurier przynajmniej zadzwonił z pytaniem gdzie ma podjechać...
Nie wie czy mam szczęście, ale nie zdarzyła mi się sytuacja że na drugi dzień nie było ponownego dostarczenia (z różnych przyczyn nieodebrania w pierwszym dniu), ale jeżeli tak mają w umowie którą zawierają ze sprzedającym to nie jest to żaden przywilej, a zwyczajniej ich obowiązek. I zupełnie nie obchodzi mnie czy kurier ma płacone czy nie - każdy kto podpisuje swoją własną umowę o pracę i zna jej warunki.

Dziękuję za pocieszenie :), to co piszesz to już najprostsze chamstwo i patologia tej branży... Dlatego jak tylko mogę zamawiam do punktu odbioru. Tam na x tysięcy paczek raz miałem dziwną sytuację (ale do wyjaśnienia), a z kurierami to ... 

oznacz moderatorów