anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry, proszę pisać, czy Allegro Protect pomogło komuś w zwróceniu pieniędzy?

Client:99663187
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Pomogło sprzedającemu w zwrocie środków?

oznacz moderatorów

TwojaPasieka
#9 Pomysłodawca#

osobiście w moim przypadku nie ,

kupiłem nowa drukarkę przyszła uzywana i dotego zepsuta odrazu pojechała do serwisu i allegro na koniec całej akcji wypieło sie kompletnie także jest to pic na wode fotomontaż 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na szczęście kupuję tak bym nie musiał robić zwrotów ,miałem kiedyś jeden ale uległ uszkodzeniu w transporcie .Najpewniej kupować po dokładnym przemyśleniu i wyszukaniu sklepu z odpowiednimi opiniami co do obsługi jak i jakości sprzedawanych towarów.

oznacz moderatorów

TwojaPasieka
#9 Pomysłodawca#

jeżeli wchodzisz na aukcje kupujesz nowy sprzęt z papierami z faktura itd a potem okazuję się że to lipa odsyłasz a facet ci mówi że sprzęt juz nosi ślady użytkowania także nie gadaj głupot bo na allegro jestem 18 lat 

i serio serwis się w końcu wypiął 

maja to głęboko w czterech literach

oznacz moderatorów

TwojaPasieka
#9 Pomysłodawca#

także allegro nie pomaga a tylko patrzą ażeby kroić kasę 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Link do oferty podaj

oznacz moderatorów

TSUNAMI13
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Rozumiem ze zrobiles zwrot zamiast reklamacji i teraz jestes poszkodowany bo sprzedawca zgodnie z prawem rozliczyl zwrot? Jak cos przychodzi uszkodzone to skladamy reklamacje robimy od rzu protokol szkody dla sprzedawcy i niech sobie zlozy reklamacje u przewoznika a my chcemy nowy towar zamiast tego co przyszedl i piszemy zeby nam z nowym odebral ten co lezy u nas. A bylo pewnie tak drukarke wyslano z tonerem w srodku a ten podczas podrozy i wstrzasow zapackal nowa drukarke plus jak jeszcze kurier pare razy paczka ciepnal to ja nie dziwie sie ze nie dziala i wyglada jak uzywana. Zdobnie z prawem sprzedawca moze pomniejszyc kwote zwrotu jak towar stracil na wartosci co pewnie uczynil... skoro zastosowales zwrot a nie reklamacje skoro nie zglosiles uszkodzenia po odebraniu i skoro odeslales rozwalona drukarke a sprzedawca odpakowal i stwierdzil ze towar stracil na wartosci to czego oczekujesz? Zgodnie z ustawa za zwrot odpowiada kupujacy za spakowanie i za to w jakim stanie dotrze. 

oznacz moderatorów

TwojaPasieka
#9 Pomysłodawca#

mój błąd że odrazu nie rozpakowałem i nie sprawdziłem sprzętu

potem na zwrot było już za późno i drukarka była odrazu zwalona wysłałem do serwisu i okazało sie że walnięta płyta główna

na naprawę czekałem ok 1,5 miecha bo okazało się ze sprzęt nie jest produkowany na polski rynek i ściągają części z zagranicy

i szczerze to allegro wywaliło się na mnie i ten cały protect to lipa maja cie gdzieś 

wazne że im się kasa zgadza

nawet czekałem z wystawieniem negatywa niestety minął termin i go nie mogłem wystawić

poprostu czekałem na reakcję sprzedającego chciałem być fer

jak napisałem do nich to nawet nie raczyli odpisać 

ot całe Allegro dla nich liczy się tylko kasa

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Mało tych informacji, tylko stwierdzenie że się Allegro wywaliło na Ciebie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:99663187 no twój błąd zgodnie z prawem masz sprawdzić towar po odebraniu i dlatego masz 7 dni na sporządzenie protokołu szkody i reklamację. Nie zrobiłeś tego więc nie można już założyć że sprzedawca wysłał uszkodzony i przewoźnik uszkodził w transporcie bo odebrałeś towar bez zastrzeżeń i nic z tym nie można zrobić bo nie udowodnisz już że tak nie było nawet jakbyś zgłosił reklamację do przewoźnika to ten nie odpisze ci np że paczka była źle spakowana tylko powoła się na art o doręczeniu bez zastrzeżeń i upłynięciu terminu. Ap nie może być przyznane bo nie ma dowodów że to nie ty sam rozwaliłeś sprzęt niestety ale nieznajomość prawa szkodzi teraz już wiesz od razu sprawdź zawartość paczki po odebraniu. Były na forum przypadki np kabina prysznicowa za 5k stwierdzono uszkodzenie po rozpakowaniu po 3 miesiącach jak w trakcie remontu sobie kupujący zamówił przed rozpoczęciem a wyskoczyło przy montażu i kupujący 5k w zadek bo nie udowodni że dostał uszkodzone a ekipa remontowa mu tego 5x nie stratowała w mieszkaniu przypadkiem

oznacz moderatorów