anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry. Sprzedawca dostał zwrot towaru po kilku miesiącach od zakupu, a nie zwrócił pieniędzy.

Bernard1980
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. W czerwcu 2023 roku kupiłem trzy drabiny aluminiowe od sprzedawcy Prodrab_PL dla Wspólnoty Mieszkaniowej. Pan ze Wspólnoty, który je odbierał nie obejrzał ich od razu tylko po dłuższym czasie. Okazały się uszkodzone i w ogóle słabe. Niestety minął mi już czas zwrotu z allegro. Firmy wysyłkowe nie chciały podjąć się transportu takiej dużej i długiej przesyłki.  Sprzedający przyznał w dyskusji, że miał ferelną partię takich drabin. Uzgodniłem je sprzedającym, że je zwrócę jak tylko znajdę transport. Za uprzejmość tego sprzedającego oceniłem z góry te drabiny dobrze (straszny błąd). Znalazłem w końcu transport i odesłałem je pod wskazany adres. Poinformowałem sprzedawcę kiedy zostały zwrócone i podałem numery listów przewozowych. Niestety sprzedający nie zwrócił pieniędzy i już nie odpowiada. Proszę o pomoc wobec takiego bezczelnego oszusta.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

az1rael
#21 Demiurg#

a dopełniłeś formalności? wysłałeś mu dokument reklamacyjny z odstąpieniem od umowy? minęło 14 dni od doręczenia towaru przewidziane na reklamację i zwrot?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bernard1980 poprosiłam o wznowienie dyskusji z tym sprzedającym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bernard1980 dyskusja jest ponownie otwarta, poprosiliśmy w niej sprzedającego o odpowiedź, jeśli nie zrobi to do końca poniedziałku (4.06) w prowadzonej dyskusji, poproś o pomoc pracownika Allegro.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Bernard1980 mam nadzieję, że posiadasz już wyrok sądu skoro nazywasz sprzedawcę oszustem. 

Wspólnota nie jest konsumentem prawdopodobnie i tak nie ma prawa odstąpić od umowy więc termin zwrotu tu nie miał znaczenia, rękojmia pewnie też wyłączona. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skoro zgodził się na zwrot odesłanie to dlaczego nie zwrócił środków?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Z tych wpisów to nie wiemy dokładnie kiedy otrzymał zwrot tych drabin i być może ma jeszcze czas na zwrot kasy ,bądź nawet może zwrócił tylko u odbiorcy jeszcze nie są zaksięgowane . 

oznacz moderatorów