anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwne zachowanie sprzedawcy

szadok34
#7 Wielbiciel#

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem produkt u sprzedawcy,który towaru nie posiada na magazynie tylko podał moje dane osobowe innemu sprzedawcy na konkurencyjnej platformie sprzedażowej Am....Czy takie praktyki są zgodne z regulaminem Allegro i najważniejsze czy mógł podać moje dane osobowe innemu podmiotowi gospodarczemu bez mojej zgody? Pytam bo napisałem negatywną ocene sprzedającemu i otrzymałem pismo straszące pozwem śądowym. Mam wszystkie skany przesyłek potwierdzające to co napisałem. Wpisu nie zamierzam usuwać,ale interesuje mnie czy nie zostały przekroczne zapisy RODO?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mdrogeria
#21 Demiurg#

@szadok34 nie może bez Twojej zgody , jeśli bawi się w taką sprzedaż powinien przesyłkę podjąć na siebie i przeadresować na Twoje dane , a w odpiwiedzi na pismo zapytaj czy zdaje sobie sprawę z konsekwenji udostępnienia danych osobowych osobom trzecim ...

oznacz moderatorów

szadok34
#7 Wielbiciel#

I właśnie zadałem sprzedawcy to pytanie. Czekam teraz na odpowiedź. Z drugiej strony dziwię się,że allegro godzi się na takie praktyki.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@szadok34 allegro ni ma jak tego zweryfikować , trzeba zgłaszać , zaczekaj na obsługę  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

szadok34
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Zobaczymy czy ktoś z obsługi zainteresuje się ta sprawą,mam nadzieję,że tak.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@szadok34 na pewno odezwie się @la_nika

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@szadok34 sprawdź zakładkę o sprzedającym, Ci co zwierają umowę w Twoim imieniu z reguły mają to w regulaminie 🙂 A jak nie to kłania się RODO i możesz mu odpisać że w zamian za pismo sądowe zgłaszasz sprawę do UODO przetwarzanie Twoich danych bez zgody i przekazywanie osobom trzecim 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 tak z ciekawości, masz w swoim regulaminie, że przekazujesz dane kupującego przewoźnikom i innym podmiotom? Dopisałeś, że mogą to być różne podmioty jak allegro one losuje Tobie przewoźnika?

Przed zakupem w sklepie osa dokładnie wiesz kto wykona umowę wysyłki z magazynu zewnętrznego?

Kupujący przy zakupie zgadza się na przekazanie danych w celu wykonania umowy.

Sprzedawca ma prawo poinformować Kupującego, że ten narusza jego dobra osobiste

i wezwać do zaprzestania takich czynności, a gdy to nie pomoże może założyć sprawę w sądzie, który zdecyduje, kto ma rację

@szadok34 spróbuj śledzić przesyłki allegro one\

Publiczna aktywność, wpisy o innych osobach i firmach - to wszystko może podlegać ocenie prawnej, a komentarz mogło usunąć allegro bo reklamujesz w nim ich konkurencję

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@szadok34 czy możesz za pomocą formularza przesłać zrzuty ekranu (gdy wybierzesz kontakt przez e-mail, pojawi się możliwość dodania załącznika) z wiadomościami od sprzedającego z których wynika, że sprzedaż wygląda tak jak opisałeś? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

szadok34
#7 Wielbiciel#

Wysłałem screny. Pierwszy to numer przesyłki poczty polskiej o numerze EE111688654PL,który został odebrany w Zielonej Górze dnia 11.06.2024 o godzinie 12.04.43. kolejny scren to moja aplikacja inpost gdzie paczka ruszyła dopiero 11.06.2024r o godz 20:48 i przesyłka jest z **piiip**a. Otrzymałem ją 12.06.2024 o 13:03 i odesłałem ją dnia 12.06.2024 o godz 14:42 (błędny wymiar)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zagmatwane, więc poczekam na ruch moderacji.🤔

oznacz moderatorów

szadok34
#7 Wielbiciel#

Zgadza się ale jeśli wszystko poskłada się do kupy dzień,godzina to wszystko staje się jasne. Wszystkie numery przesyłek dotyczą mojego zamówienia 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@szadok34 dziękuję! Poczekaj proszę na odpowiedź w wiadomości e-mail, gdyby pojawiły się jakieś problemy, daj znać 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

szadok34
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

szadok34
#7 Wielbiciel#

Jeszcze jedno pytanie.Zmieniłem poczatek negatywnej opini ponieważ w piśmie było wezwanie o usunięcie ....Już ktoś.... i tylko to zmieniłem lecz teraz moja negatywna ocena zniknęła. Co sie stało?Nie zamierzałem usuwać mojej oceny. Czy jest możliwość aby przywrócić moją negatywną ocenę? Przepraszam zmiana w ocenie zmienia datę oceny. Wszystko w porzadku 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@szadok34 Twoja ocena jest widoczna na koncie sprzedającego

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów