anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura na 0% z Francii

MAMY ROZWIĄZANIE!
kinlib
#7 Wielbiciel#

Sprzedający w opisie podał że wystawia fakturę VAT.Zdecydowałem się na zakup z myślą o zwrocie Vatu na firmę 23%.Przed zakupem wystosowałem zapytanie o fakturę VAT,co sprzedający potwierdził twierdząco.Po zakupie wystawił mi niczego wartą fakturę na O%,z Francji.Tym sposobem w zasadzie oszukał mnie na około 400zł.

Zataił przedemną fakt,że faktura na nic mi się nie przyda.

Jakie mam wyjście w obecnej sytuacji?

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65
Client:44052296
#21 Demiurg#

@kinlib sprzedawca powiedział Ci że wystawia fakturę z 23 % podatku? Raczej takie faktury to wewnątrzwspólnotowe z 0 % vatem.

oznacz moderatorów
kinlib
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca miał ukrytą tak wiadomość w opisie o sobie,czyli tylko dla dociekliwych.W opisie jest tylko ze wystawia fakturę, więc dla mnie to było jednoznaczne że chodzi o vat.23%.Zresztą pytałem go o wystawianie faktury,i nie wspominał że jest to inna faktura niż ta co obowiązuje w Polsce.Czekal aż kupię, a po fakcie mnie zbywa,mimo zgłoszenia sprawy na allegro. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kinlib a wysyłka była z polski ?

oznacz moderatorów
kinlib
#7 Wielbiciel#

Z Polski..firma  z Chin..faktura z Francji.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@kinlib Takie informacje Allegro pozwala umieszczać tylko w zakładce "o sprzedającym", więc niczego nie ukrył. Po prostu nie przeczytałeś.

@LEW433 Dobrze wiesz, że takich informacji nie wolno umieszczać w ofercie > więc nie podpuszczaj. Po to > wg, Allegro > jest zakładka "o sprzedającym" > a jak się komuś nie chce przeczytać, to czyja to wina > sprzedawcy ?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 widzisz ...post otworzył przedsiębiorca i na dodatek stawia zarzuty , Lef żądny wrażeń sugeruje dyskusję , ciekaw jestem jaki byłby jej finał .

oznacz moderatorów
kinlib
#7 Wielbiciel#

Jaki znowu przedsiębiorca?

Spółka dwuosobowa.

oznacz moderatorów
kinlib
#7 Wielbiciel#

Pytałem przeciez o fakturę na firmę.Jakby był uczciwy to by napisał jaką fakturę wystawia.

Tak trudno było to napisać?

Nie ja jeden dałem się zrobić w taki przekręt.

oznacz moderatorów
kinlib
#7 Wielbiciel#

Wystarczyło nie wspominać słowem o wystawianiu faktury VAT i nie byłoby zakupu i tematu.

oznacz moderatorów
kinlib
#7 Wielbiciel#

Jakby sprzedający dużymi literami napisał jaka to faktura ..w opisie o przedmiocie..to by było fair dla kupujących.Mozna to tak napisać by nie było nieporozumień. 

Tym bardziej że pytałem w korespondencji przed zakupem o fakturę.. nie kupowałem w ciemno.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kinlib Allegro zabrania umieszczania w opisie innych informacji niż dotyczące sprzedawanego przedmiotu , do pozostałych informacji jak faktura są przeznaczone specjalne zakładki .

Pytałeś o fakturę to otrzymałeś fakturę .

Poraz trzeci prosze Cię o podanie linku do oferty .

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kinlib   W zakładce o sprzedającym tej firmy jest całkiem duża informacja :

**Zgodnie z regulaminem sklepu wystawiamy faktury Francja VAT

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg złotko zdradź mi jak doszłaś do oferty 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria   Aaaaa, bo sprytna jestem 😂

A tak serio to założyciel wątku podał nazwę firmy. Przykładowa aukcja :

https://allegro.pl/oferta/cleaning-robot-roborock-s7-12121271829

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg ać noooo .. sprytna jesteś , jakoś nie zatrybiłem . pozdrowionka od scyzoryka🌸

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kinlib  

Jest duża w zakładce,ale większość ludzi czyta co jest na górze..a nie w piwnicy.

I zonk 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
kinlib
#7 Wielbiciel#

Jest duża  w zakładce,ale większość ludzi czyta co jest na górze..a nie w piwnicy.

Przeciez sprzedający mógł mnie uświadomić jaką fakturę wystawia,gdy w korespondencji o to pytałem.Trudno było napisać jedno zdanie?..lub sprostowanie jaka fakturę wystawia?..Chodzi tu o uczciwość, a nie szukania pretekstu do sprzedania wszelkimi sposobami.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kinlib Jesteś przedsiębiorcą i nie wiesz jak wyglądają wewnątrzwspólnotowe fakktury ??  i jeszcze masz na dodatek czelność pisać ,że Cię oszukał ?? 

Usuń szybko ten post bo wstyd ...

oznacz moderatorów
kinlib
#7 Wielbiciel#

Sprzedający nie wspominał o jakies wewnątrzwspólnotowej fakturze,więc po co ten komentarz?

M

oznacz moderatorów