anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Filtr faktura VAT

LukasJaniec
#7 Wielbiciel#

Ten filtr po prostu nie działa. Jeśli chce Fakture VAT to F-VAT, a nie fakture-marża czy bez VAT. Ten filtr jest bez sensu i nie działa tak jak powinien!!!!!!!

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@LukasJaniec Dziękuję, że podzieliłeś się swoją opinią.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_notdo rozważenia wprowadzenie filtra : Faktura VAT i Faktura VAT-marża. Ostatnio szukałem telefonu i wywalało mi mnóstwo komisów które wystawiały tylko fakturę VAT-marża.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

BOOBASS
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, też mnie to irytuje. 

Czy w końcu będzie filtr np. Faktura 0%, Faktura 23%? 

Ciekawe, czy się doczekamy 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@BOOBASS 

popieram, Kupujący ma prawo wiedzieć jaki otrzyma dokument

allegro nie pozwala w swoim regulaminie na zapisy w aukcji jaką

fakturę otrzyma kupujący - aukcje z taka informacją są usuwane

 

i kto tu łamie prawo?

oznacz moderatorów

przem0210
#7 Wielbiciel#

Dla kupującego bez znaczenia 0% czy Marża - podatkowo wychodzi na to samo.

oznacz moderatorów

33Suchy
#8 Zapaleniec#

Słyszałeś może o VAT?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BOOBASS jak już to trzy albo więcej bo 0% to nie to samo co marża 😞

Faktura 0%

Faktura 23%

Faktura Marża 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

luki_1090
#7 Wielbiciel#

Wiadomo coś w tym temacie?

oznacz moderatorów

przem0210
#7 Wielbiciel#

Nie wiem, na ile moderatorzy Allegro czytają to, co jest tutaj napisane. Mam nadzieję, że czytają i prędzej, czy później zareagują.

Przyłączam się do prośby poprzedników. Chciałbym, aby filtr "Faktura VAT" rozdzielić na faktury z VAT-em 23% i pozostałe. Kilka razy już się naciąłem, że sprzedawca oferował towar z Fakturą z VAT, a podczas dostawy okazało się, że to Faktura bez VAT

a więc szanowne ALLEGRO. Proszę o jak najszybszą modyfikację tego filtra.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@przem0210 czytamy, czytamy - niestety nie zawsze wszystko się da, nie wszystko da się też na "teraz" 🙂 widzimy natomiast każdy Wasz wątek.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Client:79593538
#9 Pomysłodawca#

A co np ze sprzedającymi, którzy mają zarejestrowaną działalność za granicą np w Niemczech i tylko tam wiec wiadomo iż nie wystawią fv a Allegro nic z tym nie robi i taki ktoś zaznacza w swoich ofertach iż wystawia fv. To jest nieuczciwa konkurencja i wprowadzanie kupujących w błąd a nie wiem czy nie nawet oszustwo. Wielu kupujących filtruje aukcje z tym parametrem, kupują u takiego kogoś i co? Otrzymują zwykły rachunek itd. Jako sprzedawca z EU nie musząc płacić podatku vat taki ktoś jest tańszy od sprzedawców krajowych o 23%? Czy problem aby opcję fv mogł oznaczać podmiot zarejestrowany w PL? Kiedyś zadałem to pytanie i odp Allegro była taka "nie możemy ingerować w to co deklaruje sprzedawca" A prawda jest taka, że ingerujecie tam gdzie Wam wygodnie i są z tego zyski a nie nie tam gdzie będą straty 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:79593538 

Sprzedawca z Niemiec gdyby się postarał to by wystawił fakturę z Polskim Vat

lub niemieckim - taką fakturę dostaniesz np z am azona

jeżeli nie wystawia to deklaruje eksport towaru i występuje o zwrot vat

a Kupujący staje się importerem

brak takiej informacji w regulaminie oferty - to już jest powód do usunięcia jej przez serwis - bo cena towaru musi być podana brutto

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@cloudcloud 

da się to zrobic na teraz i to szybko

wystarczy pozwolić informację o fakturze wpisać Sprzedawcy w ofercie

wg mnie informacja o typie wystawianego dokumentu sprzedaży/dowodu zakupu za towar - jest jedną z ważniejszych i istotnych danych w myśl ustawy konsumenckiej i kodeksu cywilnego

zmuszanie Sprzedawców by nie mogli takich informacji wpisywać można uznać za

łamanie prawa przez serwis

oznacz moderatorów

quiver5
#7 Wielbiciel#

Moderatorzy, skoro czytacie, to i ja pozwolę sobie dodać głos w dyskusji. Wyszukiwanie w Allegro przeszło daleką drogę odkąd zacząłem go używać prawie 20 lat temu i pozwala sprawnie wyszukać niemal wszystko, czego potrzebuję. Z wyjątkiem aukcji z fakturą VAT 23%.

Odkąd mam własną działalność dużo więcej zamawiam na Allegro i ZA KAŻDYM RAZEM irytuje mnie, że muszę ręcznie odsiewać otrzymane wyniki. Proszę, dodajcie tę opcję. To raptem jeden filtr więcej: "Tylko faktura VAT 23" - i macie rzeszę szczęśliwych użytkowników.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@quiver5 dziękuję za sugestię 👌

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

cysieks
#7 Wielbiciel#

Czy macie jakiś ETA dla tego filtru? Bardzo by się przydał

oznacz moderatorów

pawciu_a
#7 Wielbiciel#

Póki co podziękowano nam za sugestię 🙂 temat poruszany wielokrotnie, sam zgłaszałem ponad rok temu i cisza.

Lobby vatomarżowców jest silne, spadną im wejścia na podstrony jak zostanie dodany filtr faktury vat. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież wiadomo od zawsze że nikt nie lubi żeby go pouczano. Sądzę że nieprędko to przejdzie, chyba że ktoś z "góry" na to wpadnie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@pawciu_a  Pomysł już był zgłoszony, a jak obiecywali moderatorzy, wszystkie pomysły są analizowane 😄

W końcu to tylko zwykły filtr, więc nie jest to dla nich jakaś skomplikowana funkcja do dodania.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/filtrowanie-rodzaj-faktury/i...

oznacz moderatorów