anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Firma nie wystawia faktury, co w takim przypadku?

MWmwMW1
#8 Zapaleniec#

Jak to możliwe, że zdarzają się bardzo duże sklepy na allegro i nie chcą wystawić faktury?

 

Nie chodzi mi o fakturę VAT tylko po prostu o fakturę nawet jeśli firma jest zwolniona to bez VAT. 

Firmy te mają polski nip, nie żaden dropshipping czy inne cuda. Do zamówień nie ma też paragonów. Firma firmie ma obowiązek wystawić fakturę bez względu na formę rozliczenia.

 

Podpowie ktoś co w takim przypadku? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Client:44052296
#21 Demiurg#

A pytałeś się czemu nie masz faktury lub paragonu paczce ?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@MWmwMW1 

Jeśli chodzi o brak paragonu to mogą korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej, ale fakturę na życzenie kupującego wystawić muszą. Nie tylko firmie, osobie prywatnej też mają obowiązek wystawić jeśli o to prosi.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

MWmwMW1
#8 Zapaleniec#

O kasie fiskalnej wiem. O paragonie wspomniałem. Bo teraz z nową ustawą czasem dostajemy na nim nip i jest okej.

Dzwoniłem do nich i usłyszałem tylko "nie wystawiamy faktur" i się rozłączyli. W aukcji to samo.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wybieraj oferty , w których sprzedawca deklaruje wystawienie faktury , informację znajdziesz w parametrach pod miniaturką . Firmy oczywiście są zobowiazane do wystawienia dokumentu sprzedaży , ale jeśli w parametrach figuruje ,, nie wystawiam faktury ,, allegro Ci nie pomoże .Pozostaje tylko informacja do US ... bardzo szybko postawią takego ,,przedsiębiorcę ,,do pionu .

oznacz moderatorów

MWmwMW1
#8 Zapaleniec#

Niby jest to rozwiązanie ale nie zawsze. Temat zaczął mnie zastanawiać bo spotkałem się z tym kilkukrotnie już. Dziwi mnie że tak robią mimo obowiązku który występuje. Parametry aukcji napisać sobie możemy dowolne ale jak są niezgodne z prawem to nic nie znaczą. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MWmwMW1 oczywiście firma ma obowiązek wystawienia faktury z Vat-em czy też bez , a uchylając się od tego obowiązku dużo ryzykują , ale to ich problem i przyjdzie czas jak zrdowo b...ną . Allegro Ci nie pomoże ponieważ nie występuje niezgodność z opisem i tu na GADANE innej pomocy nie otrzymasz .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria A co na to US???

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 zapytaj wszechwiedzącą 😁 nie wskazuję konkretnej osoby .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Wolę wówczas nie wiedzieć.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 czemu ? , kto pyta nie wielbłądzi 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Wybieram wielbłąda, lubię zwierzęta.😂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Ty wielu rzeczy nie wiesz, wiec niewiele ci ubędzie. Najczęściej chodzisz po wątkach i wprowadzasz pytających w błąd. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

no i @lew433 już wie ... brawo 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@MWmwMW1 
nawet jeśli firma jest zwolniona to bez VAT

Jak firma jest "dużym sklepem" - to nie jest zwolniona.
Ale skąd pewność, że jest to zarejestrowany podmiot gospodarczy ? Podają dane firmowe i oświadczają, że "nie wystawiają faktury" ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@MWmwMW1  cóz jesli chcesz sie dowiedziec:

załóż dyskusje jako przedmiot niezgodny z opisem ( skoro sprzedawca deklaruje FV a jej nie wystawia to jest to niezgodnoiść z opisem) i tam popros o wystawienie faktury.

W dyskusji sprzedający musi zając stanowisko a Jego wyjasnienia o powodach braku faktury bedziesz miał na pismie.

oznacz moderatorów