anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie i w jaki sposób mogę zgłosić nie uczciwego sprzedawce?

Client:42571868
#1 Nowicjusz#

Gdzie i w jaki sposób mogę zgłosić nie uczciwego sprzedawcę? Sprzedawca w aukcji deklaruje że sprzedaję oryginalne produkty lecz po sprawdzeniu tego w stacjonarnych sklepach możnaby zweryfikować że produkty nie są oryginalne. Mogę gdzieś to zgłosić by zaniechał takich praktyk?? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Musisz wejść w zakładkę pomoc ,znaleźć "zgłoś naruszenie zasad" ,wybrać powód z listy i przesłać zgłoszenie do allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:42571868 Tak, możesz zgłosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e...

Musisz mieć dowód na nieoryginalność sprzedawanych produktów. Otrzymasz od Allegro odpowiedź na zgłoszenie, w którym serwis poinformuje Cię o podjętych działaniach lub o braku podstaw do działań. Przygotuj się na to, że Allegro będzie próbowało Cię zbyć informując, że zgłaszać podróbki może tylko uprawniony podmiot, czyli właściciel marki. To nieprawda, zgłaszać może każdy - zgodnie z ustawą musi to być zgłoszenie wiarygodne, a nie od przedstawiciela marki. Jeżeli przedstawisz dowody na nieoryginalność produktu, Allegro także może odmówić podjęcia działań odpowiadając Ci, że nie ma 100% pewności co do nieoryginalności. Będziesz musiał ponawiać zgłoszenie wielokrotnie w tej samej korespondencji i za każdym razem udowadniać, że to podróbki. To droga przez mękę, ale jeżeli nie odpuścisz i dopniesz swego, Allegro w końcu zacznie usuwać zgłoszone oferty. Po usunięciu sprzedawca może je wznawiać, więc ponownie będziesz musiał zgłaszać.

 

oznacz moderatorów