anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Grupa rodzinna - podziel się z bliskimi Allegro Smart!

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Masz konto zwykłe? Od 15 lipca 2021 r. możesz dzielić korzyści płynące z Allegro Smart! ze swoimi bliskimi. Wystarczy, że utworzysz grupę rodzinną. Jeśli bliscy nie mają własnych kont Allegro, podaj ich adresy mailowe. Osobom, które chcesz zaprosić do grupy, prześlemy link do rejestracji.

Grupa rodzinna to moc korzyści

Członkowie Twojej grupy będą mogli zamawiać z darmową dostawą i zwracać przedmioty bez ponoszenia dodatkowych kosztów, jeśli masz Allegro Smart! lub uczestniczysz w promocji Smart! na Start.

Codzienne zakupy w internecie staną się prostsze, gdy dołączeni do grupy będą mogli poprosić Cię o zakup jednym kliknięciem. Opcja “Poproś o zakup” będzie widoczna w każdej ofercie. Jeśli ją zaakceptujesz – zamówisz i opłacisz przedmiot wybrany przez członka rodziny, a przesyłka dotrze na jego adres. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy wśród Twoich bliskich są osoby mniej biegłe w obsłudze Allegro.

Łącząc konta, zachowujecie ich indywidualność i pełną prywatność!

Grupę rodzinną utworzysz 15 lipca tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80314972 @Client:44835443 Prześlijcie zrzuty ekranu, na których widoczny będzie zgłaszany problem. Postaramy się pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:80314972
#8 Zapaleniec#

Zaktualizowałam aplikację i się udało.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

.

oznacz moderatorów

OskarW85
#2 Obserwator#

Jeśli na obu kontach jest wykupiony Smart to co się stanie po połączeniu w grupie rodzinnej?  Jaka będzie ważność konta dla grupy? Czy trzeba będzie ręcznie zrezygnować ze Smarta na kontach "rodzinnych"?

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak ktoś z grupy podpadnie dla allegro i zablokują mu konto, to zostaną zablokowane również konta allegro całej grupy?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@krejzole Blokada konta to ostateczność i stosujemy ją tylko wówczas, gdy inne działania nie przynoszą lub nie przyniosłyby pożądanych efektów. Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ nie zawsze w przypadku blokady jednego konta, ograniczamy funkcjonalność innych (nawet wówczas gdy ich właścicielem jest ta sama osoba).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@OskarW85 Z niczego nie trzeba rezygnować. Jeśli organizator ma Smarta i się nim dzieli, to mogą z usługi korzystać wszyscy członkowie grupy rodzinnej.

Ważność Allegro Smart! się nie sumuje, jeśli usługa jest aktywna na kilku kontach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Vicia2000
#7 Wielbiciel#

Chyba warto dodać, że jest promocja na ekstra monety, na którą być może nie załapiemy się jeśli dodamy członków do grupy przed 17 lipca:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/allegro-family-promocja/m-p/231721#M79015

oznacz moderatorów

rafal_bajak
#9 Pomysłodawca#

@nat_not 

Właśnie miałem pierwszą okazję spróbować zakupić coś przez tą funkcję. Spróbować! bo mi się ta sztuka nie udała.

Żona chciała kupić dwie rzeczy od jednego sprzedawcy. Niestety w koszyku nie ma opcji prośby o zakup, jest tylko na stronie przedmiotu. Obie rzeczy pojedynczo były poniżej 40 zł, przez co akceptując zakup każdego przedmiotu zapłaciłbym łącznie 17.98 za wysyłkę. Nie jest to więc żadne dzielenie się smartem. 

Tu w zasadzie dwa pytania:

1. Dlaczego nie ma prośby o zakup w koszyku?

2. Dlaczego zaakceptowane prośby należy od razu opłacić a nie np. wysłać do swojego koszyka i tam dokończyć zakupy?

Możliwość prośby tylko o jeden konkretny przedmiot (nie patrzyłem czy można poprosić o kilka sztuk) jest jednak trochę bez sensu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@rafal_bajak Nie można połączyć zakupu kilku przedmiotów w jedną dostawę, żeby mieć Smarta????

oznacz moderatorów

rafal_bajak
#9 Pomysłodawca#

@LEW433 no właśnie ta sztuka mi się nie udała przy prośbach. Było by to straszne niedopatrzenie 😉 ze strony Allegro gdyby takiej możliwości nie dali. Jak jednak dali to liczę, że administracja pokaże jak to zrobić.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rafal_bajak, na razie dostępne są pojedyncze prośby o zakup. W tym momencie nie można zaakceptować jednocześnie kilku pozycji zakupów członka rodziny - jednak pracujemy nad tym, aby udostępnić tę możliwość. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

SySt3M
#7 Wielbiciel#

Bez kupowania całego koszyka ta opcja jest niemal zupełnie bezużyteczna

oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#8 Zapaleniec#

A ja mam pytanie. Mam smarta, dodalem zonke, ktora go nie ma. Czy smart udostepnia sie automatycznie? Bo piszecie 'jesli organizator udostepnia smarta'...

 

Czy zona musi poprosic mnie o zakup zeby miec smarta czy ze swojego konta moze zakupy robic i bedzie miala smarta(oczywiscie zgodnie z wymaganiami 40zl+)?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel_Miezianko Żona musi poprosić Cię o zakup w ramach grupy rodzinnej. Ustawienia na jej koncie się nie zmieniają. Nie może na nim korzystać z darmowej dostawy w ramach Allegro Smart!, jeśli jej nie aktywowała.

[edycja 31.08.2021] Możesz też podzielić się Allegro Smart! z żoną. Tutaj znajdziesz informację jak udostępnić jej swój Allegro Smart!

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#8 Zapaleniec#

No to jak musi kupic smarta to jaki sens grupy rodzinnej, skoro bylo info o dzieleniu sie smartem z czlonkami rodziny?

 

Przy kazdym zakupie jaki bedzie chciala dokonac musi mnie prosic o zgode?!

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel_Miezianko Działanie grupy rodzinnej polega na tym, że organizator otrzymuje prośby o zakup od członków rodziny i może je realizować, korzystając z darmowej dostawy w ramach Smart! Nie jest to program, który aktywuje Allegro Smart! na wszystkich kontach.

Program sprawdza się w przypadku osób, które nie potrafią, nie chcą lub nie mogą same dokonywać zakupów np. seniorów czy dzieci. Właśnie z myślą o tych osobach powstał.

Jeśli Twoja żona chce korzystać z Allegro Smart! samodzielnie, zachęcam ją do aktywowania tej usługi na swoim koncie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#8 Zapaleniec#

To taki troche bezsens, to samo, co zona z mojego konta zamowi...w mailu bylo o udostepnianiu smarta, a teraz sie dowiadujemy, ze to nie jest udostepnianie smarta tylko ze komus z rodziny mozemy zrobic zakupy...ze swojego konta...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel_Miezianko To nie do końca to samo. W ramach grupy rodzinnej zamawiasz coś na prośbę żony, ale zakup jest zapisywany na jej koncie. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

InteRadek
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się z przedmówcami, że komunikacja marketingowa nie jest do końca precyzyjna w tej kwestii i może prowadzić do błędnych wniosków. Ja również miałem wrażenie, że członkowie grupy rodzinnej mogą korzystać z mojego Smarta bez interakcji z mojej strony.

Nie miałem jeszcze możliwości skorzystać z tej opcji, jeśli jednak fukcjonalność zakupów ze Smartem przez innego członka grupy nie działa dla zakupów wieloprzedmiotowych, to powinno być to priorytetowo wprowadzone.

oznacz moderatorów