anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Grupa rodzinna - podziel się z bliskimi Allegro Smart!

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Masz konto zwykłe? Od 15 lipca 2021 r. możesz dzielić korzyści płynące z Allegro Smart! ze swoimi bliskimi. Wystarczy, że utworzysz grupę rodzinną. Jeśli bliscy nie mają własnych kont Allegro, podaj ich adresy mailowe. Osobom, które chcesz zaprosić do grupy, prześlemy link do rejestracji.

Grupa rodzinna to moc korzyści

Członkowie Twojej grupy będą mogli zamawiać z darmową dostawą i zwracać przedmioty bez ponoszenia dodatkowych kosztów, jeśli masz Allegro Smart! lub uczestniczysz w promocji Smart! na Start.

Codzienne zakupy w internecie staną się prostsze, gdy dołączeni do grupy będą mogli poprosić Cię o zakup jednym kliknięciem. Opcja “Poproś o zakup” będzie widoczna w każdej ofercie. Jeśli ją zaakceptujesz – zamówisz i opłacisz przedmiot wybrany przez członka rodziny, a przesyłka dotrze na jego adres. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy wśród Twoich bliskich są osoby mniej biegłe w obsłudze Allegro.

Łącząc konta, zachowujecie ich indywidualność i pełną prywatność!

Grupę rodzinną utworzysz 15 lipca tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

rafal_bajak
#9 Pomysłodawca#

@InteRadek co do komunikacji to, co najmniej dla mnie, jasne było od początku, że to nie jest włączenie smarta na innych kontach. Na tym mi w sumie nie zależało. Liczyłem, że dzięki temu nie będę musiał za każdym razem przeklejać całego koszyka od żony do siebie, lub przeklikiwać się przez masę podesłanych linków.

Po całej tej funkcjonalności spodziewałem się, że będzie ona działać z koszyka. Żona szykuje koszyk, wybiera dostawę, wpisuje wiadomości do sprzedawcy (np jaki kolor) i zamiast klikać "kupuję i płacę" klika "poproś o zakup", lub wybiera jako sposób płatności "admin rodziny" :-D. Całość zamówienia ląduje u mnie a ja tylko płacę.

W tym momencie nawet jak ten pojedynczy przedmiot łapie się na smarta, to i tak muszę np wpisać wiadomość do sprzedawcy, co jest już mocno upierdliwe. 

Niestety, ale w obecnym stanie cała funkcjonalność nie nadaje się do niczego.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rafal_bajak cały czas udoskonalamy Allegro Family i wasze sugestie są w tym bardzo cenne. Dziękuję, przekazałam Twoją do odpowiedniego zespołu!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#8 Zapaleniec#

'Z niczego nie trzeba rezygnować. Jeśli organizator ma Smarta i się nim dzieli, to mogą z usługi korzystać wszyscy członkowie grupy rodzinnej.'

To wlasnie jest ta komunikacja. W mailach tez sugerowano, ze po dodaniu czlonkow rodziny kazdy bedzie korzystal z funkcjonalnosci Smarta. Teraz okazuje sie, ze tylko jesli glowny czlonek rodziny zrobi dla tej osoby zakupy. Jaki tego sens, co sie zmienia, jesli do tej pory w ten sam sposob sie z rodzina dzielilem smartem-czyli robilem dla nich zakupy ze swojego konta uzywajac swojego smarta? Skoro chodzi tu o rodzine, z ktora przewaznie mieszka sie blisko lub ma na tyle dobry kontakt, ze mozna na telefon szczegoly a linka podeslac w formie linku do listy prezentow? Dodanie kogos spoza jednego adresu zamieszkania i pozamykacie konta bo sie bedzie wam wydawalo, ze to nie jest ktos z rodziny, tylko jakis znajomy albo odplatne udostepnienie smarta za 10zl rocznie 9 osobom(co sie bedzie oplacalo-smart 50 rocznie, sprzedaje 9 dostepow po 10zl mam 40 do przodu i smarta do tego w gratisie)

 

Samo slowo 'dzieli sie' jest mylace. Jesli dziele sie czyms to kazdy z obdzielonych ma to cos. Tutaj nikt tego nie ma, czyli pokazuje cukierka i sam go zjadam, a rodzina co najwyzej patrzy jak ja jem.

 

Poszukam jeszcze maila od allegro dot tej zmiany i wrzuce co tam bylo napisane. A byl to na pewno chwyt marketingowy, bo nie tylko ja tak zrozumialem, ale i wielu znajomych i kilku wspolpracownikow

 

EDIT nawet na glownej dot allegro family macie mylace info w faq 'czy w allegro fsmily mozna korzystac z allegro smart?' a odpowiedz: 'tak(...) Moga robic zakupy z allegro smart samodzielnie albo poprosic o nie organizatora' to w koncu albo czy tylko poprosic?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@InteRadek @Pawel_Miezianko @rafal_bajak 

Wracam do Was ze sprostowaniem. W ramach grupy rodzinnej poszczególne osoby mogą prosić organizatora o zakup i wówczas wszystko działa tak, jak pisaliśmy wcześniej. 

Możliwe jest również udostępnienie członkom rodziny usługi Allegro Smart!, która jest aktywna na koncie organizatora. Wówczas każdy członek rodziny może korzystać z darmowej dostawy w ramach Allegro Smart! niezależnie. 

Jak podzielić się Allegro Smart! opisaliśmy w tym artykule.

Przepraszam za wcześniejsze wprowadzenie w błąd.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#8 Zapaleniec#

O wlasnie, czyli jednak da sie dodac zonke i udostepnic jej smarta, zeby zamawiajac ze swojego konta miala darmowe dostawy

 

 

Zrobcie tylko jakies 'zabezpieczenie' bo patent ktory podalem wyzej zapewne zadziala i ludzie beda 'sprzedawac' smart za 10zl rocznie 9 osobom. Uwazam, ze jest to lekkie naciaganie, ale z drugiej-czemu moja siostra mieszkajaca w bloku obok miala by nie moc skorzystac skoro jest z mojej rodziny 🙂 ? Wiadomo, dodanie 9 osob z roznych stron Polski bylo by dziwne, ale tez mozliwe sa i takie rodziny

 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel_Miezianko Dzięki za wskazówki. Będziemy czujni 😉

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

indigo4
#2 Obserwator#

Witam Dlaczego będąc członkiem rodziny po dodaniu siebie do Allegro Family poprzez zaproszenie przez organizatora mającego Allegro Smart moje przesyłki nie sa smart i widzę, że musze zapłacić za przesyt e jakbym nie była w Family? Widzę siebie ze jestem w Family na koncie? Proszę o informacje i naprawę tego błędu lub podpowiedz jak kupywać ze smartem organizatora rodziny?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@indigo4 czy wybierane przez Ciebie oferty mają dostawy w ramach Smart!? W ofercie, którą zamówiłaś dzisiaj, sprzedający nie oferował takiej metody dostawy. 
Aby podczas wyników wyszukiwania otrzymywać tylko takie oferty zaznacz proszę zaznaczony na poniższym zrzucie filtr. 

la_nika_0-1638807753552.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

indigo4
#2 Obserwator#

Zrzut ekranu 2021-12-6 o 18.15.12.pngPani Moniko przesyłam zrzut z ekranu gdzie widać moje konto jako Family oraz ofertę którą chciałbym przykładowo zakupić. Jest koszt przesyłki nie skreślony? 

Tak samo wygląda to u mojej córki, która także jest dodana przez organizatora do Allegro Family.

Jak to w takim razie działa?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@indigo4 a gdy przechodzicie dalej do formularza płatności i dostawy. To czy cena dostawy wygląda jak na poniższym zrzucie? 

la_nika_0-1638812092575.png

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

linda_jj
#1 Nowicjusz#

Mam ten sam problem. Korzystam ze smarta już jakiś czas i wszystko było w porządku. Teraz na koncie wyświetla się informacja ze mam 4 smarty do wykorzystania, a potem mam zapalić na miesiąc lub rok, czy nadal Smart działa w Allegro Family?

oznacz moderatorów