anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

gwarancja- ile czasu

MAMY ROZWIĄZANIE!
GSY_art
#8 Zapaleniec#

Ile czasu wynosi minimalny czas gwarancji na elektronikę jeśli kupującym jest osoba prywatna, wielu sprzedawców ma 12msc, a  przypadaniem minimalny okres nie wynosi 24msc?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
vonNogay
#16 Inspirator#

Gwarancja może być do bramy, a później się nie znamy 😉 2 lata jest rękojmi.

oznacz moderatorów
GSY_art
#8 Zapaleniec#

czyli jak zakupiłem szczoteczkę elektryczną 24.12.2021 i dziś podczas mycia się wyłączyła i nie daje znaku życia to mogę w takiej sytuacji zgłaszać na rękojmię? 

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@GSY_art tak możesz, natomiast zakupu dokonałeś na starych zasadach i ciąży na Tobie ciężar udowodnienia, że to wada którą szczoteczka była obciążona w momencie zakupu - powodzenia 😉 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@GSY_art Oczywiście że składasz reklamację z tytułu rękojmi i składasz do sprzedającego ma 14dni na rozpatrzenie reklamacji, nie wiesz jak to zrobić możesz poprzez dyskusję masz tam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
GSY_art
#8 Zapaleniec#

@LEW433 a mam 2 lata na zgłoszenie reklamacji sprzedającemu czy na odesłanie produktu wraz ze zgłoszeniem reklamacji ponieważ za 2 dni się kończy ten okres a zapewne w tym okresie sprzedawca nie odpowie i nie wiem czy odsyłać czy tylko zgłosić i czekać na odpowiedź?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Liczy się kiedy złożyć reklamację a nie odesłanie, ale w 2 roku to na tobie spoczywa udowodnienie że to istotna wada. Otwórz dyskusję i opisz problem i to jest reklamacja.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Może nie być nic gwarancji udziela gwarant, często to producent.

oznacz moderatorów