anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu na odpowiedź ma sprzedający?

Kezigo
#8 Zapaleniec#

Kilka dni temu założyłem spór z pewnym sprzedającym z którym nie idzie się dogadać. Allegro po 24 godzinach wtrąciło się do dyskusji i napisali, że sprzedawca ma obowiązek wysłać dowód nadania paczki lub zwrotu pieniędzy. Moje pytanie brzmi ile czasu na to ma sprzedający? O tym już Allegro nie napisało.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Powinien to zrobić niezwłocznie tj.do 14 dni .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kezigo sprzedający ma 24h na udzielenie odpowiedzi (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt) gdy tego nie zrobi możesz prosić o pomoc pracownika Allegro, po 14 dniach możesz oznaczyć dyskusję jako nierozwiązaną i wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. Po nie udzieleniu odpowiedzi przez Sprzedającego przez 24h do dyskusji włącza się pracownik Allegro, możesz go również wywołać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Kezigo
#8 Zapaleniec#

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Pracownik Allegro już dawno dołączył do rozmowy i teraz napisał że sprzedawca ma obowiązek wysłania dowodu nadania paczki lub zwrotu pieniędzy i ja się pytam ile czasu sprzedawca na to ma??

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kezigo Sprzedawca ma 24 godziny na kolejną odpowiedź, więc ten dowód nadania lub zwrotu wpłaty powinien zamieścić w Dyskusji w tym czasie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Kezigo  to zależy jak bardzo zalezy mu na sprzedaży.

Teoretycznie w ogóle może sie nie wypowiadac w dyskusji. Wówczas pozostanie Ci zrobic jak napisała @la_nika .

Nie ma przepisu prawa obligującego do wypowiedzi a tym bardziej określającego jej termin. Jedyne zasady określa regulamin allegro ( który mówi o 24 godzinach w dni robocze) i jeśli sprzedający sie nie dostosuje myśle ze allegro wyciągnie konsekwencje. 

 

oznacz moderatorów