anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak Allegro pozwala wybranym sprzedawcą oszukiwać klientów !!!

PanelDekoracyjny
#7 Wielbiciel#

Jakiś czas temu kupiłem lampy od sprzedającego memfis_pl ( https://allegro.pl/oferta/lampa-sufitowa-24w-led-plafon-natynkowy-do-pokoju-do-salonu-do-kuchni-loft... ) otrzymane lampy zupełnie się różnią od tych na zdjęciach które sprzedawca wrzucił do oferty. Oczywiście sprawę zgłosiłem do sprzedającego i poprosiłem go o zmianę oferty jeśli nie ma tych lamp które są na zdjęciu, następnie przeczytałem opinie o produkcie i klienci już kilka miesięcy temu zgłaszali że to nie są te lampy co na zdjęciach. 

Zgłosiłem ofertę do Allegro, klika razy pisałem w dyskusjach czy Allegro coś z tym zrobi i nie odpisali mi na to, moja sprawa trwa już długo, przypuszczam że nie tylko ja ich zgłosiłem do Allegro ( czytając komentarze ) a sprzedawca cały czas wpycha ludziom inne lampy które są po prosty brzydsze i to nie tylko moja opinia.  

Najgorsze w tym jest że Allegro potrafi zablokować konto czasem o naprawdę **piiip**oły a przyzwala od kilku miesięcy na oszukiwanie ludzi. Jest to o tyle smutne że zakupy na Allegro traktowałem jako bezpieczne i pewne a takich nieuczciwych sprzedawców czy same oferty, Allegro szybko blokuje. 

 Przechwytywanie (1).JPG

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#

@PanelDekoracyjny Dyskusja 14dni i oznaczasz jako nierozwiązana, teraz jak lampy są niezgodne z oferta to należy złożyć reklamację, masz dyskusję to ją tam złóż. 

oznacz moderatorów

PanelDekoracyjny
#7 Wielbiciel#

Jak zrobić zwrot to ja wiem, ale to nie chodzi o to jak mam to zrobić ale dlaczego szanowne Allegro pozwala na takie oszustwa, to nie jest świeży temat sprawa wysyłania innych lamp ciągnie się od miesięcy czytając opinie ludzi. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@PanelDekoracyjny Proszę, podaj mi numer oferty lub numer zamówienia, którego dotyczy Twoje zgłoszenie. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

PanelDekoracyjny
#7 Wielbiciel#

Numer oferty: 15382879188 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PanelDekoracyjny poproszę jeszcze login konta, z którego zostało złożone to zamówienie. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

PanelDekoracyjny
#7 Wielbiciel#

Nie szukam pomocy z tym sprzedającym, tylko odpowiedzi czemu tak się dzieje, dlaczego nikt z Allegro nie interweniuje mimo zgłoszeń od kupujących , czy są konta które mają więcej praw ponieważ mają duże obroty? 

Tak w skrócie, sprzedawca od kilku miesięcy sprzedaje lampy które bardzo ładnie wyglądają na zdjęciach a w rzeczywistości wysyła inne lampy gorszej jakości które zupełnie inaczej wyglądają niż na zdjęciach w ofercie.

Wiem że można zwróci produkt ale lampy są w tak niskiej cenie że pewnie połowa kupujących olewa to, co nie zmienia faktu że opisana sytuacja jest jawnym oszustem a sprzedawca pozbywa się towaru który mu zalega za przyzwoleniem Allegro ponieważ jak pisałem wcześniej trwa to już kilka miesięcy.    

Przechwytywanie (1).JPG

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

nie oni jedni

ja kiedyś zgłaszałam.

odpowiedź: jesli towar niezgodny z opisem - zwrot-reklamacja-dyskusja, cały program allegro protect.

konto z usunietymi przez kupujących 280 ocenami również nie wzbudziło smutku u Allegro.

allegro to jest zupełnie równoległy świat

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PanelDekoracyjny jeśli nie odpowiada Ci przedmiot, który otrzymałaś, masz prawo go zwrócić. Na Allegro mamy ponad 500 milionów ofert, nie mamy działu zajmującego się weryfikacją, czy produkt ze zdjęcia jest tak samo ładny jak na zdjęciu, zresztą nie mamy ku temu kompetencji. Jeśli nie satysfakcjonuje Cię to co otrzymałas, masz prawo zgłosić zwrot i odesłać ten przedmiot do sprzedającego. Nie zablokujemy konta danego sprzedającego tylko dlatego, że według Ciebie lampy w rzeczywistości są brzydsze niż na zdjęciu. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

PanelDekoracyjny
#7 Wielbiciel#

Nic nie pisałem o zablokowaniu konta sprzedającego, ale ta odpowiedź dużo mi wyjaśniła, czyli to co podejrzewałem wcześniej tzn. można sprzedawać produkty których się nie ma ale są trochę podobne a Allegro akceptuje takie praktyki, jedyne podobieństwo do tych lamp to to że są okrągłe i najwidoczniej to wystarczy dla Allegro. 


oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie złożysz reklamacji to Allegro nie zadziała.😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PanelDekoracyjny Nie robi się zwrotu w takim przypadku, tylko składa reklamację.

oznacz moderatorów

PanelDekoracyjny
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem to i chciałem wymiany na takie co są na zdjęciu ale sprzedający napisał w dyskusji że takich jak na zdjęciu nie ma lamp ale cały czas sprzedaje je z tymi zdjęciami i pracownikom Allegro to nie przeszkadza i nie widzą w tym problemu.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Bo masz narzędzia po swojej stronie 

reklamacje

dyskusje

zwrot

allegro protect 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@PanelDekoracyjny nie zawsze wina leży po stronie sprzedawcy, w wielu wypadkach producent przy tym samym eanie czy nazwie zmienia wygląd produktu

jak to wystawić na allegro by nie mieć podobnych zarzutów, można to zgłosić allegro - ale i tak to nie zadziała bo ktoś inny może mieć starą wersje produktów

 

niestety jako sprzedawcy nie możemy na allegro rzetelnie i dogłębnie opisywać produktów, oraz przedstawiać regulaminu sprzedaży w sposób zrozumiały dla konsumenta

bo allegro nam blokuje wystawienie takiej oferty

 

oznacz moderatorów

PanelDekoracyjny
#7 Wielbiciel#

Jest to zrozumiałe jak firmy działają na zasadzie dropshipping ale jak w opiniach produktu 4 miesiące temu już ktoś zgłaszał że lampy są inne i do tej pory sprzedawca nie zmienia oferty to z strony sprzedającego jest to celowe wprowadzanie w błąd kupujących.

Co do opisów to już jest inny temat, klienci kupują oczami widzą na zdjęciach ładny produktu i dopiero wtedy czytają opis, w tym wypadku klient już na starcie jest oszukiwany. 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@PanelDekoracyjny 

Tak jak pisał wyżej @RED nie zawsze jest to wina sprzedawcy. Czasem rzeczywiście producent wypuści nową wersję z tym samym kodem EAN, a katalog produktów dopasowuje produkty właśnie po kodzie EAN. Owszem sprzedawca może zgłosić zmianę w katalogu, ale nim Allegro dokona zmian, może minąć nawet kilka miesięcy (o ile w ogóle zmienią).

oznacz moderatorów

PanelDekoracyjny
#7 Wielbiciel#

Zdjęcia do galerii dodaje sprzedawca który może w każdej chwili je zmienić, kod EAN jak i katalog produktów nie ma tutaj znaczenia jak sprzedawca do oferty dodaje inne zdjęcia niż produktu.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Sprzedawca podpina produkt z katalogu Allegro. Gotowca. Ma zdjęcia, ean, parametry. Sam nic nie wstawia. Kiedyś tak było ale teraz się skończyło 

oznacz moderatorów

banitos_2006
#11 Animator#

Ja też zauważyłem w ostatnim czasie że pracownicy allegro mają wywalone na kupującego, wolą chronić nieuczciwego sprzedawce, niż pomóc oszukanemu kupującemu. Sam mam teraz sytuacje gdzie pracownica allegro stanęła po stronie sprzedawcy oszusta a mi napisała że moge sobie sprawe zgłosić do sądu. Nie wiem, nie rozumiem co sie tu dziać zaczyna, nigdy tak nie było.

oznacz moderatorów