anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak kupić słuchawki?

rzarajczyk
#8 Zapaleniec#

Planuję zakup słuchawek dousznych. Koszt - niemały, ponad 600 zł. 

I teraz tak: po przewertowaniu internetu wiem, że sprzedawcy traktują słuchawki jako produkt higieniczny, który z tej racji nie podlega zwrotom konsumenckim. I w sumie rozumiem, sam nie chciałbym dostać słuchawek które były w czyimś uchu, wybrudzone czyjąś woskowiną, nie wiadomo czy dezynfekowane itp.

Ale z drugiej strony mówimy o sprzęcie za duże pieniądze, który może po prostu nie pasować do mojego ucha, wypadać, uciskać. No nie ma bata, nie wyczytam czy pasuje do mojego ucha z informacji na pudełku 😕 Mogą też brzydko grać - ręcenzje recenzjami, ale mimo wszystko to subiektywne opinie recenzentów (lub nawet gorzej - artykuły sponsorowane). Zresztą jakieś kompromisy zawsze muszą być, w świecie audio rozmiar głośnika naprawdę ma znaczenie. Póki nie usłyszę jak grają moja ulubioną muzykę - nie będę miał pewności.

 

I teraz pytanie: to co, słuchawki douszne kupuje się w ciemno? Naprawdę nie ma lepszej drogi?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

az1rael
#21 Demiurg#

Kup słuchawki kostne lub to samo z przewodnictwem kostnym lepszy dzwiek a dopasowanie zalatwiasz kupujac sobie odpowiednie nakladki 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@rzarajczyk Temat ciężki - sam przerobiłem 3 różne pary słuchawek aż trafiłem na te idealne do mojego ucha ale miałem możliwość sprawdzenia sobie już używanych więc miałem łatwiej. 

Warto popytać znajomych, może mają i użyczą na sprawdzenie.
Jakimś rozwiązaniem jest też najpierw zakup używanych od przedsiębiorcy - nie mogą odmówić przyjęcia zwrotu bo słuchawki i tak były już używane. 
Tylko znowu kwestie higieniczne…

No i jest jeszcze kwestia tego, że taką „zabawą” wygenerujesz sprzedającym koszty których nikt im nie zwróci - warto wziąć to pod uwagę 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell mozna sobie jeszcze kupic te nakladki na sluchawki do uszu osobno i podczas probowania skorzystac ze swoich na pare pln samych sluchawek nikt w folie nie pakuje tylko nakladki 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael No można ale przy nowych słuchawkach zawsze istniej ryzyko odmowy przyjęcia zwrotu i będzie to zgodne z prawem. 
Przy używanych już nie ale też z doświadczenia wiem, że nakładki potrafią się bardzo między sobą różnić i potrafią mieć wpływ chociażby na komfort użytkowania. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@rzarajczyk Jest nie wszystkie oferty muszą i zapewne są takie które mają  zwrot, poszukaj dobrze a  nie mają wyłączony zwrot tylko ograniczony, poczytaj dokładnie o tym.

oznacz moderatorów