anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak można zgłosić nieuczciwego sprzedawcę

zOrg666
#8 Zapaleniec#

Jak mogę zgłosić nieuczciwego sprzedawcę.
Chodzi o poważne naruszenia regulaminu Allegro, działanie na szkodę serwisu i kupujących oraz podawanie nieprawdziwych informacji i wprowadzanie w błąd. @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Ziolko39
#21 Demiurg#

@zOrg666 Masz przycisk "zgłoś naruszenie zasad" > podaj link do aukcji to popatrzymy.

oznacz moderatorów

zOrg666
#8 Zapaleniec#

zgłosiłem tydzień temu i cisza...
zresztą nie chodzi o zgłoszenie tylko mojej aukcji lecz o całą działalność tego sprzedawcy. 
przykładowe naruszenia to żądanie zapłaty zwykłym przelewem poza systemem allegro co skutkuje brakiem potwierdzenia opłacenia zakupu a sprzedający oznacza zakończenie aukcji przez brak ofert kupna. zabawne jest że te aukcje mają komentarze... chociaż zakończyły się brakiem ofert.
sprzedający ma konto prywatne a podaje się za amerykańską korporacje... ale to już zupełnie inna historia rajów podatkowych i unikania płacenia podatków i zus.

oznacz moderatorów

zOrg666
#8 Zapaleniec#

allegro nic z tym nie robi więc szukam pomocy w innych instytucjach.
to smutne że serwis nie dba o bezpieczeństwo swoich klientów. 

"Dzień dobry

Moja sprawa dotyczy nieetycznych praktyk osoby sprzedającej na serwisie aukcyjnym Allegro i innych serwisach.
Pomimo zgłoszenia do Allegro nie otrzymałem od serwisu potwierdzenia podjęcia jakichkolwiek działań wobec tego sprzedawcy.
Po zakończeniu aukcji sprzedający zadzwonił do mnie z żądaniem, żeby płatność przekazać mu zwykłym przelewem z pominięciem serwisu Allegro. Kupuję na Allegro od 12 lat i pierwszy raz spotkałem się z taką praktyką. Na moje szczęście wycofałem się taj transakcji ale obawiam się inni mogli nie mieć tyle szczęścia.
Przyjrzałem się dokładniej temu sprzedającemu i oto moje obserwacje.
- Oczekiwanie a wręcz żądanie płatności poza serwisem jest jego częstą praktyką.
Większość tak zakończonych transakcji sprzedający oznacza jako "zakończone bez ofert kupna", czemu przeczą wystawione do tych transakcji komentarze kupujących.
Od tak zakończonych aukcji sprzedający nie płaci prowizji dla serwisu Allegro ale co ważniejsze, kupujący jest pozbawiony jakichkolwiek szans na dochodzenie swoich praw z tytułu gwarancji i programu ochrony kupujących gdyż oficjalnie do transakcji nie doszło.
- Sprzedający ma konto o statusie "sprzedawcy prywatnego" chociaż w opisach jego aukcji jak też na stronie o sprzedawcy wyraźnie deklaruje że jest "Amerykańską korporacją" o bardzo wymyślnej nazwie. Po sprawdzeniu w rejestrze firm odkryłem, że faktycznie firma o takiej nazwie została zarejestrowana 28.05.2020 w raju podatkowym w stanie Wyoming przez, reklamującą się również w Polsce Kancelarie specjalizującą się w rejestracji firm celem uniknięcia opodatkowania i opłacania składek ZUS.
Czy faktycznie sprzedający jest z tą firmą związany nie wiem. Kancelaria zapewnia swoim klientom anonimowość.
- Ten sam sprzedający ma też konta na innych serwisach transakcyjnych, w tym również na rosyjskich.
 
Moim zdaniem takie działanie sprzedającego kwalifikuje się jako oszustwo Art.286 KK
oraz uchylanie się od opodatkowania Art.54 KKS.

Proszę mi pomóc zgłosić te nieuczciwe praktyki, szkodliwe dla potencjalnych kupujących jak też dla samego serwisu Allegro.

Oczywiście dysponuje wszystkimi dostępnymi danymi na potwierdzenie tego co napisałem powyżej.
 
Z poważaniem
Adam Rowgało"
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@zOrg666 prześlij mi proszę informacje jakie posiadasz na temat tego sprzedającego adres spolecznosc@allegro.pl, ale przede wszystkim napisz o jakie zamówienie chodzi oraz podaj jego login. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

zOrg666
#8 Zapaleniec#

Przesłałem na podany adres.
Dziękuję za odpowiedź.
Jak to wcześniej opisałem, ja wycofałem się tej transakcji bez strat natomiast warto byłoby zadbać o bezpieczeństwo innych kupujących, którzy mogą mieć mniej szczęścia... i w nagrodę za zakup złomu dostaną... życzenia świąteczne z wyjaśnieniem że topowy japoński producent to robi sprzęt z cienkiej blachy i się pogniotła (oczywiście w transporcie) a na korozje w odpowiedzi krótki wykład z metalurgii i uwagę, że takich ocen nie należy wystawiać "najbardziej znanej Korporacji w branży audio na siecie" bo się można ośmieszyć... 🙂

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@zOrg666 bardzo dziękuję, dostałam Twoją wiadomość mailową i już działam w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

zOrg666
#8 Zapaleniec#

ubawiłem się z samego rana:

masz nową wiadomość od [edycja]

Wiadomość od sprzedającego

''Szanowny Panie. Pan straszy Amerykańską Korporację Polskim kodeksem karnym ? wiele w naszej historii słyszeliśmy cudownych wypowiedzi konfidentów i donosicieli ale Pan już przeszedł samego siebie. Zgadza się w 2020 roku doszło do fuzji trzech Amerykańskich firm z czego powstała obecna Korporacja. Jesteśmy legalnie działającą Korporacją płacącą podatki w Stanach Zjednoczonych dysponującą corocznym certyfikatem Good of the Standing zatrudniającą ponad 200 pracowników na całym świecie. Wszelkie certyfikaty są dostępne na stronie Departamentu Stanu. Opłacamy też wszystkie prowizje na portalach internetowych w tym też na Allegro jak każdy. Zgodnie z Polską ustawą o pośrednictwie płatności nie ma obowiązku korzystania z systemu płatności jaką oferuje serwis Allegro. Każdy ma prawo wybrać sposób zapłaty przelewem tradycyjnym i z tego prawa korzysta. My nie korzystamy z Polskich systemów płatności ze względów bezpieczeństwa oraz z braku zaufania wobec instytucji finansowych. Pan się chyba za dużo TVP na oglądał jak to wasz minister pozywa TSUE do Polskiego Sądu. Jedyną instytucją której podlegamy jest Sąd Stanu Wyoming który reaguje tylko i wyłącznie w przypadku malwersacji finansowych na terenie USA oraz podejrzenie terroryzmu. Jeśli ma Pan dowody na posiadanie przez nas strony w Federacji Rosyjskiej chętnie się z nimi zapoznamy bo nam nic o tym nie wiadomo. Jak już pisaliśmy temat uważamy za zakończony i każdą następną Pańską wypowiedź uznamy za nękanie i zastraszanie a w tym przypadku będziemy zmuszeni do powiadomienia Wydziału Korporacyjnego FBI w Warszawie. Nie będzie wtedy Panu do śmiechu i żarty się skończą. Best Regards General Manager C.A. Loudspeaker & Italopeter Electronics & V.H. Electronics LLC 810 Pony Express Rd Cheyenne, Wyoming 82009 USA''

Nie ukrywam że wciąga mnie zabawa.

Ciekawe co będzie kiedy jego rodzice się dowiedzą... bo nie wierze, że rozmawiam z dorosłym człowiekiem.

oznacz moderatorów

zOrg666
#8 Zapaleniec#

zaryzykuję konfrontacje z wydziałem korporacyjnym fbi w warszawie dodam jeszcze coś:
moją odpowiedź:
Widzę, że poczucie humoru szanownego pana nie opuszcza. Wyjaśnijmy sobie coś. Jest pan drobnym sprzedawcą staroci a nie żadną korporacją. Nie tak dawno ta pańska największa na świecie korporacja w branży audio sprzedawała z tego konta trzewiki damskie na futerku.. no sorki. Co do sprzedaży na rosyjskich serwisach.. to że w Polsce strony rosyjskie są blokowanie nie znaczy że ich nie ma. Czy to nie strona użytkownika z pańskim loginem i tymi samymi ofertami na rosyjskim serwisie aukcyjnym?
[edycja]

oznacz moderatorów

zOrg666
#8 Zapaleniec#

Zaryzykuję konfrontacje z wydziałem korporacyjnym FBI w Warszawie dodam jeszcze coś,
moją odpowiedź:
Widzę, że poczucie humoru szanownego pana nie opuszcza. Wyjaśnijmy sobie coś. Jest pan drobnym sprzedawcą staroci a nie żadną korporacją. Nie tak dawno ta pańska największa na świecie korporacja w branży audio sprzedawała z tego konta trzewiki damskie na futerku.. no sorki. Co do sprzedaży na rosyjskich serwisach.. to że w Polsce strony rosyjskie są blokowanie nie znaczy że ich nie ma. Czy to nie strona użytkownika z pańskim loginem i tymi samymi ofertami na rosyjskim serwisie aukcyjnym?
[edycja]

oznacz moderatorów

zOrg666
#8 Zapaleniec#
odpowiedź Allegro w moim sporze z nieuczciwym sprzedającym:
"30 marca 2023 10:31
W związku z brakiem problemu transakcyjnego dyskusję uważam za zamkniętą.
30 marca 2023 10:31
Zakończyliśmy Dyskusję w związku z rozwiązaniem problemu."

No nie, problem nie jest rozwiązany i zamykanie dyskusji niczego nie zmieni. Sprzedawca nadal działa na Allegro i może wykorzystywać nieświadomych kupujących jak również serwis.
Nawet w ostatnim wpisie w tej dyskusji wskazuję kolejne naruszenia regulaminu przez sprzedającego a serwis zamyka dyskusje i nie widzi problemu!
Jest problem transakcyjny bo sprzedający jawnie żąda finalizacji sprzedaży poza Allegro!
Pal sześć waszą prowizje, nie powinno mnie to obchodzić bo to nie moja strata (niby nie powinno a jednak obchodzi) ale szkoda mi potencjalnych kupujących, którzy natną się na oszusta i zostaną bez pieniędzy za to z niedziałającym sprzętem.
Może zamiast ponoszenia kosztów związanych z programem ochrony kupujących Allegro powinno bacznie przyjrzeć się zarejestrowanym użytkownikom, zwłaszcza takim wobec których kupujący zgłaszają zastrzeżenia...
oznacz moderatorów