anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak można zwrócić towar bez opłaty przesyłowej

jan29andrzej
#1 Nowicjusz#

Otrzymałem towar który mi nie odpowiada -opłaciłem towar wraz z przesyłką i teraz muszę go zwrócić i czy ja mam znowu ponieść koszty wysyłki - bo czytałem że są opcje zwrot za darmo -prosze o odpowiedź 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@jan29andrzej kupiłeś od firmy czy osoby prywatnej ?

Jak od firmy to odsyłasz na swój koszt, adres masz w zakładce zwroty, dołącz pismo o odstąpieniu, jest jako załacznik nr2 w ustawie konsumenckiej, sprzedawca odda Ci co wpłaciłeś za towar i najtańszą dostawę z oferty. Tak będziesz w plecy koszt odesłania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@jan29andrzej to zależy od konkretnej oferty i wybranej przez Ciebie formy dostawy. W zakładce zwroty masz informację jak to wygląda w tej ofercie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze za zwrot koszt ponosi kupujący, wyjątek to Smart>daje takie możliwości, paczkomat albo jak sprzedający udostępni taką możliwość w ofercie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ustawa jasno określa że koszt zwrotu i odpowiedzialność za zwrot do momentu dostarczenia do sprzedawcy leży po stronie kupującego, więc opłać sobie zwrotdowolną metodą i go nadaj. Po przyjęciu zwrotu przez firmę ma ci ona zwrócić kasę za najtańszą przesyłkę z oferty z jakiej kupkłeś i kasę zazwrot o ile dojedzie cały (za pakowanie odpowiadasz ty)

oznacz moderatorów