anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odfiltrować w wyszukiwarce firmy od prywatnych sprzedających?

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

chodzi mi o wyszukiwarkę Allegro nie AL

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Tak do końca się nie da, możesz zaznaczyć fV będzie ich mniej są po prawie stronie filtry i tylko takie jakie są. Nie można także "wyrzucić" tych z Chin.

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

tak, to widziałam, ale to nie rozwiązuje problemu, bo wiele firm wystawia fakturę bez VAT, której tam nie ma 😞

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

😒

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chyba się nie da. Wiele JDG na ryczałcie nawet nie pomyśli o przejściu tu na firmowe konto bo wiąże się to z wysyłaniem paczek do smarta na 3 przymusowe sposoby, a od przyszłego miesiąca na 5. 

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

ok, jak ktoś nie chce przechodzić na konto firmowe to jego sprawa
ale czemu nie ma tu takiego prostego filtra jak konto firma / konto prywatny sprzedawca ??
na kontach prywatnych zwykle nie ma opcji zwrotu itp
chcę coś szybko kupić i mieć pewność że kupuję od firmy, ale nie da się ... muszę przekopywać się przez dziesiątki ofert z kont prywatnych czy AL ...
Allegro wymyśla co chwilę jakieś dziwne zmiany a takiej prostej funkcjonalność nie ma, ręce opadają

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Akurat rodzaj konta nie zawsze świadczy o tym, czy kupujesz od osoby prywatnej, czy firmy. Po prostu Allegro nie uznaje niektórych rodzajów działalności, więc takie osoby muszą sprzedawać z konta prywatnego, ale zgodnie z prawem kupującemu będącemu osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, przysługują prawa konsumenckie (nie ma tu znaczenia, że Allegro podaje inaczej). Przykładem takiej działalności jest działalność nierejestrowana czy rolniczy handel detaliczny (nie każdy rolnik ma REGON). A i wbrew temu, co pisze Allegro, samo posiadanie NIP-u nie wystarczy, aby mieć konto firma, trzeba mieć REGON.

 

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

dlaczego w filtrach wyszukiwania 'oferta z fakturą' nie ma opcji 'faktura bez VAT' ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ja_Nitka przekazałam Twoje pytanie i wrócę z odpowiedzią, gdy ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

  @la_nika czy coś już wiadomo?

Dlaczego nie ma prostego filtra pozwalającego oddzielić konta firmowe od kont prywatnych?

oznacz moderatorów