anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać pieniądze?

Mamulinka89
#9 Pomysłodawca#

Witam, jestem kupującym i na Allegro lokalnym wylicytowałam duży zestaw Muliny w opisie nic nie było wspomnianym o jakich kolwiek wadach, pytając w wiadomości prywatnej była odp że wszystko z nią oki itp. Tak więc wygrałam licytację muliny i doszła do mnie przesyłka, po otwarciu przesyłki okazało się że mulina strasznie śmierdzi stęchlizną. Napisałam do sprzedawcy ale nie odpisywał więc założyłam że towar nie zgodny z opisem i rozpoczęła się dyskusja.. sprzedający nie ma sobie nic do zarzucenia twierdząc że muliny stan jest idealny a zapach jest magazynowy a ja wymyślam i wydziwam. Nie chcę przyjąć zwrotu, mimo że w dyskusji twierdzi że stracił na tej sprzedaży bo mulina jest warta ponad 1000 zł 🙈 a ja zakupiłam tylko za 201zl w licytacji... I tu moje pytanie co mam teraz zrobić?? Mulina śmierdzi okropnie stęchlizną a sprzedawca twierdzi że wszystko jest oki.. jak mam odzyskać swoje stracone pieniądze???  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

pinsplash
#21 Demiurg#

@Mamulinka89 poprosiłaś o udział w dyskusji pracownika Allegro? Jak nie, to zrób to. I nie zamykaj dyskusji.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Mamulinka89
#9 Pomysłodawca#

Dopiero jutro o 10.39 może dołączyć pracownik Allegro, jeśli się w dalszym ciągu nie dogadam ze sprzedawcą. Sprzedawca jest mega uciążliwy raz piszę jako kobieta raz jako facet 🙈🤦 myślę że konto jest celowo by oszukiwać ludzi. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Co to jest mulina? Daj link do oferty 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@az1rael materiał

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Screenshot_20230101-212417.png

oznacz moderatorów

Mamulinka89
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Sprzedający prywatny nie musi przyjmować zwrotów, a reklamację z tytulu niezgodności z opisem odrzucił. Allegro nie ma kompetencji na podważanie reklamacji u sprzedającego. Słabo widzę odzyskanie kasy.

oznacz moderatorów

Mamulinka89
#9 Pomysłodawca#

No właśnie 🙄 i to niby całe Allegro lokalne to słabo zabezpieczone prawa.. Sprzedający prywatny może sprzedawać byle co i zero konsekwencji.. kupujący z całym problemem zostaje sam 🙄

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Po 1 forma zgloszenia reklamacji 

Tzn napisz fachowa reklamacje z protokolem i wyslij jako zalacznik w dyskusji jak sprzedajaca jest niekumata to odpowie w takiej formie ze nie bedzie to uznane za odrzucenie reklamacji

Samo pisane w dyskusji pt hej mulina jedzie stechlizna i odpowiedz w rodzaju normalnie pachnie jak z magazynu to ani nie jest reklamacja ani odpowiedz na reklamacje. Mysle ze najlepesze co mozna ugrac to zwrot z pok bez obciazania sprzedawcy ale trzeba bedzie zachowac tresc i forme oraz pilnowac terminow plus zawracac konsultantowi allegro ostro tylek o wszystko np jakby sprzedajacy nie chcial udostepnic adresu do przyslania reklamacji. Nalezy zauwazyc ze nic w ofercie nie ma o zapachu wiec nie mozna zarzucic sprzedajacemu celowego wprowadzenia w blad kupujacego ze towar jedzie poniewaz jedna osoba poczuje odor a druga nic nie poczuje bo zapach jest wrazeniem subiektywnie zmiennym

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@az1rael 

Nalezy zauwazyc ze nic w ofercie nie ma o zapachu wiec nie mozna zarzucic sprzedajacemu celowego wprowadzenia w blad kupujacego ze towar jedzie poniewaz jedna osoba poczuje odor a druga nic nie poczuje bo zapach jest wrazeniem subiektywnie zmiennym

Oooo! Książki też nie mają parametru zapach. Chyba zacznę wystawiać papierowe śmierdziele, bo może trafię na kupującego co nie czuje odorów 😂

Dla mnie jesteś mistrzem wypisywania totalnych bzdur. 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg  napisał(a):

 

Dla mnie jesteś mistrzem wypisywania totalnych bzdur. 


Niestety masz racje 😞

LEF666 też jest czesto z logiką na bakier 😞

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:104371448 odszukaj sobie wątek o capiącej nowej kurtce sprzedanej na allegro lokalnie. Skończyło się na tym że sprzedawca kupującemu reklamację odrzucił i stwierdził żeby sobie wietrzył do skutku jak mu śmierdzi

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ty masz logikę? najlepszy żart tego roku.🤣Trochę tych kont masz od podnóżka do ruskiego trolla.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg To sobie wyroki poczytaj i przez analogie wydedukuj,
sprzedający prywatnie nie musi się znać na tym co sprzedaje i nie można mu zarzucić ani wymagać od niego naprawy szkody powstałej po zakupie jeśli reklamację odrzuci,. Sprzedający prawdopodobnie nie jest szwalnią ani producentem, nie ma wykształcenia ani umiejętności odnośnie wiedzy i użycia produktu. Sprzedający prywatnie to nie firma co musi wiedzieć co sprzedaję, w jakim stanie sprzedaje, jaka jest rzeczywista wartość rynkowa tego co sprzedaje. Chcesz przykładu to przez analogię zakupu samochodu od osoby prywatnej nie możesz dochodzić rękojmi i odszkodowania od sprzedawcy za uszkodzenia np skrzyni biegów, sprzęgła, dwumasy, silnika bo twierdzisz że sprzedał ci auto z wadą ukrytą bo jeśli sprzedający nie jest mechanikiem to się nie zna na stanie samochodu i wpisał używany i jeździ zgodnie z prawdą. Więc jak ci się auto zepsuje po miesiącu to sąd odrzuci twoje powództwo, bo sprzedawał w dobrej wierze o ile nie ma dowodów że wiedział o uszkodzeniu, a to ty masz udowodnić że wiedział. Tu to samo jest, tyle że do sądu nikt  nie pójdzie za 200zł. Allegro lokalnie proste prawo sprzedający nie musi przyjąć zwrotu, sprzedający odrzuci reklamację i co mu zrobisz? Allegro nie podważy decyzji reklamacyjnej zostaniesz zlany równo przez allegro ba policję co przyjmie zawiadomienie bo musi i umorzy. Jedyna opcja to że się kupująca tak będzie naprzykrzać allegro i/lub sprzedającemu w dyskusji że allegro odżałuje i odda kasę z pok bez obciążania sprzedającego, lub sprzedawca dla świętego spokoju zwróci kasę obniży kwotę zakupu i część kasy zwróci.  Ps stare książki też czasem śmierdzą stęchlizną zacznij je perfumować to może komuś japy nie urwie 😛 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@az1rael 

sprzedający prywatnie nie musi się znać na tym co sprzedaje i nie można mu zarzucić ani wymagać od niego naprawy szkody powstałej po zakupie jeśli reklamację odrzuci,. Sprzedający prawdopodobnie nie jest szwalnią ani producentem, nie ma wykształcenia ani umiejętności odnośnie wiedzy i użycia produktu. Sprzedający prywatnie to nie firma co musi wiedzieć co sprzedaję, w jakim stanie sprzedaje, jaka jest rzeczywista wartość rynkowa tego co sprzedaje. 

 

Powinieneś zostać rzecznikiem tych wszystkich prywatnych przekrętasów z Lokalnie 😂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg nie trzymam żadnej strony, a kupującej poradziłem jedyny sposób na wydarcie kasy z pok od allegro; AL to patologia skonstruowana przez allegro co ma ją głęboko w zadzie, patologia dwustronna od cwaniaków kupujących po cwaniaków sprzedawców 

oznacz moderatorów

Mamulinka89
#9 Pomysłodawca#

Mulina to takie nitki do wyszywania np: haftem krzyżykowym 

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Jak się pozbyć zapachu stęchlizny?

Najprostszy sposób to oczywiście pranie. Jeśli zapach jest wyjątkowo uporczywy, do prania warto dodać kilka kropel olejku sosnowego

-None-
oznacz moderatorów

Mamulinka89
#9 Pomysłodawca#

Ale muliny nie da się wyprać 🙈 przecież wszystkie nitki by się splatały w jeden wielki kłęb 🙊

oznacz moderatorów