anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać utracone pieniądze?

Client:36367535
#8 Zapaleniec#

Witam miałam do zapłaty 12,50 taka kwota wyświetlała mi się na payu a pobrało mi z Kinga po wpisaniu SMS autoryzacyjnego 5885,82 jak odzyskać utracone pieniądz w? Pomocy 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:36367535 kontaktuj się z bankiem i PayU, może uda się zablokować jeszcze transakcję. 

oznacz moderatorów

Client:36367535
#8 Zapaleniec#

Przelew już został zaksiegowany

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:36367535 tutaj nik Ci nic nie pomoże , tranaskcja poza allegro  , padłaś ofiarą oszusta czyli tylko policja .

oznacz moderatorów

Client:36367535
#8 Zapaleniec#

W tytule pisze Allegro dlatego tu pisze 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:36367535 "W tytule pisze Allegro" Nie obraź sią ale : Na płocie było napisane d... > pogłaskałem i mi drzazga weszła.🤣

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:36367535 Wiesz co ? Kiedyś przechodziłem koło płotu i pisała na nim d..a , chciałem pogłaskać i se drzazgę wbiłem .

oznacz moderatorów

Client:36367535
#8 Zapaleniec#

Takie komentarze nic nie wnosza

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:36367535 Ależ wnoszą > pomagają "włączyć myślenie" > już Ci napisałem > autoryzowałaś przelew nie czytając sms-a gdzie zawsze jest podana kwota przelewu. Ważne było, że dostałaś kod > reszta to "Pan Pikuś"?

Podejrzewam, że teraz każdy sms z autoryzacją przeczytasz dokładnie trzy razy. Ale cóż " mądry Polak po szkodzie"

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:36367535 A te 12,50 do zapłaty to przyszło na sms-a z linkiem do wpłaty?

Miałaś się zalogować do banku za pomocą tego linku i wykonac przelew? 

A po otrzymaniu sms-a do autoryzacji sprawdziłaś jaką kwotę autoryzujesz? Prawdopodobnie nie.

I pewnie przelew nie był zwykły tylko natychmiastowy?

Jeżeli było tak jak pisałem to Twoje pieniądze są już na 10 z kolei koncie > prawdopodobnie nie w Polsce. Pozostaje Ci tylko zgłoszenie sprawy na Policję > ale marne szanse. że cokolwiek zrobią. Mój znajomy stracił w ten sposób 2500 zł > bo akurat tyle miał na koncie > po jakimś czasie przyszło umorzenie "z powodu niewykrycia sprawców"

oznacz moderatorów

Client:36367535
#8 Zapaleniec#

To mnie nie pocieszyła wierze ze jest szansa na odzyskanie pieniędzy 

oznacz moderatorów

Client:36367535
#8 Zapaleniec#

Te 12,50 przyszło linkiem

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:36367535 Niestety ale padłaś ofiarą oszustwa.
Tyle się teraz o tym mówi, żeby nie klikać w żadne linki przysłane w smsach...

Pozostaje Ci zgłosić sprawę na policję ale niestety szanse na odzyskanie pieniędzy raczej niewielkie 😞

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To było oszustwo, dostałaś sms z linkiem i jak się zalogowałeś do konta to Ci je wyczyścili, udaj się do banku, zgłoś także na Policję.

oznacz moderatorów

Client:36367535
#8 Zapaleniec#

bank nie uznaje reklamacji w tej sytuacji 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Banki to złodziejstwo ale to temat na inny post, tylko Policja, ale czy coś da?😁

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:36367535 Bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka sytuacja. To nie był SMS od Allegro. Możesz zgłosić tę sytuację na policję. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:36367535
#8 Zapaleniec#

Link był wysłany na messenger a w tym czasie jak weszłam robiono zakupy które ja nieświadomie autoryzowalam

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:36367535 które ja nieświadomie autoryzowalam > i tu jest właśnie "pies pogrzebany" autoryzowałaś coś > sama nie wiedząc co > jakbyś nie weszła w ten link i nie zalogowała się do banku to by nie było sprawy. Przecież robiąc jakikolwiek przelew, żeby wejść na swoje konto i go wykonać trzeba przejść > w zależności od banku > 3-4 stopnie autoryzacji. Ja mam np tak : login, awatar, hasło, kod sms > wykonuje przelew > kod sms lub 3-D Secure, gdzie jest kod i jeszcze hasło. Jak to wszystko można zrobić nieświadomie?

oznacz moderatorów

Client:36367535
#8 Zapaleniec#

A ja tak nie mam bi mam inny bank zreszta juz wiadomo ze ktoś za te moje pieniądze zrobił zakupy na Allegro rzecznik praw konsumenta mówi ze bank powinien zadzwonić z pytaniem czy to napewno ja tobie te przelewy na tak duże kwoty raz koło razy a tu nic cisza i reklamacji nie uznajq

oznacz moderatorów