anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak ponownie otworzyć dyskusję?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ifsi
#2 Obserwator#

Podczas rozpoczęcia dyskusji która miała na celu zgłoszenie reklamacji sprzedawca poinformował że wysyła kuriera w celu zabrania wadliwego produktu do naprawy i prosi o zamknięcie dyskusji, i tak zrobiłem.

I po dwóch tygodniach odesłał kosiarkę nie naprawioną a jak by było tego mało w znacznie gorszej postaci jak była wysłana, jak wcześniej przez rozmowy telefoniczne wiedział że produkt trzeba naprawić bo jest na gwarancji to od teraz wymyśla że zniszczenie powstało z powodu braku oleju w kosiarce ale nie chcę słyszeć o źródle powstania uszkodzenia którym była wadliwa uszczelka w misie olejowej.  I co mam teraz zrobić z tak nieuczciwym sprzedawcą ??

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#

Poproś Allegro o ponowne otwarcie dyskusji:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b standard, tak naciąga się kupujących, nigdy nie zamyka się dyskusji jak nie zostanie problem rozwiązany, masz nauczkę.

oznacz moderatorów
ifsi
#2 Obserwator#

Wykonywałem coś takiego jako pierwszy raz i to właśnie jest nauczka

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ifsi wszystko Ok , ale sprawdzanie poziomu oleju w siilniku leży w obowiązkach użytkownika , jeśli stwierdzasz  ,że ubywa w nadmiernej ilości należy zgłosić wadę , a nie czekać , aż silnik się zatrze . Sprzedsawca wydał decyzję reklamacyjną podając przyczynę jaką jest zaniedbanie użytkownika .

oznacz moderatorów
ifsi
#2 Obserwator#

Tutaj nastąpiła gwałtowna utrata bo wadliwy była uszczelka przy misie olejowej więc to trwało około 20 min i było wszystkimi

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ifsi co zrobić 
1 dać do serwisu i poprosić o ekpertyzę co było przyczyną zatarcia, niestety będziesz musiał za to zapłacić
2 jak będziesz miał papier że silnik zatarł się z powodu wadliwej uszczelki to możesz wystąpić do allegro o przywrócenie dyskusji i zażądać od sprzedawcy zwrotu wszelkich poniesionych nakładów związanych z zakupem i albo ci naparwi/ wymieni albo zwróci kasę
W tym momencie jest słowo przeciwko słowu jak się pojawią jakieś dowody rzeczowe od strony trzeciej można powalczyć, ale teraz to możesz iść do sądu cywilnego z pozwem przeciwko sprzedawcy ale będziesz i tak będziesz musiał tam udowodnić że to towar miał wadę. Więc skoro i tak potrzebujesz kosiarki to sugeruję naprawić za swoje a przy okazji może wyjdzie że jest możliwość odzyskać kasę później bo masz 2 lata rękojmi

oznacz moderatorów
ifsi
#2 Obserwator#

czyli kupujący musi liczyć na szczęście a sprzedawca zawsze może i będzie mijał się z prawdą. A ja posiadając wykształcenie mgr.inż mechaniki i budowy maszyn akurat znam zasady działania takich urządzeń, dokładnie wiem że sprzedawca zachowuje się wymijająco, bo mówi o zatarciu z braku oleju ale nie chce słuchać dlaczego była ta utrata oleju.   

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ifsi no to gratuluję znajomości mechaniki , mając ,, wyszsze ,, tematyczne wykształcenie powinieneś wiedzieć jak się zachowuje silnik w którym poziom oleju osiąga stan krytycznie niski .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ifsi poprosiłam o ponowne otwarcie dyskusji, poczekaj proszę na wiadomość od nas 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ifsi
#2 Obserwator#

Dziękuję bardzo i mam nadzieję że to pomoże załatwić tą frustrującą sytuację.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ifsi otrzymałam odpowiedź, że dyskusja nie zostanie wznowiona, ponieważ sprzedający odrzucił reklamację. Nie martw się dalej możemy pomóc!
Jeśli towar po powrocie jest wadliwy, możesz wycenić naprawę w dowolnym serwisie tego typu sprzętu, a o zwrot kosztów naprawy wystąpić w ramach rekompensaty z Allegro Protect. 
Gdy otrzymasz wycenę, napisz proszę do nas za pomocą tego formularza
Dodatkowo kwestie możliwych uszkodzeń transportowych powinieneś zgłosić kurierowi, być może przesyłkę uszkodzono w transporcie. Dlatego zrób proszę zdjęcia uszkodzeń oraz protokół szkody, mogą to się przydać w późniejszym etapie zgłoszenia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Allegro bogateeee az przypomina mi sie ta sprawa iphona na lokalnie gdzie kupujacy sprzedajacemu zarzucil ryske na ekranie i chcial 200zl upustu, sprzedajacy odrzucil propozycje, bo wszelkie usterki byly na zdjeciach. Allegro zaproponowalo wycene na co kupujaca rzucila kwota 700zl ze niby serwis za wymiane wyswietlacza tyle chce, na co sprzedawca odrzucil reklamacje i allegro zaproponowalo ze calosc pokryje z protecta. Wiec kupujaca poszla z telefonem do oficjalnego serwisu apple i kwota za naprawe wyniosla nagle magiczne 3000zl na oryginalach...  

oznacz moderatorów