anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozumieć komunikaty Allegro o statusie przesyłki?

annas14-firma
#16 Inspirator#

Tym razem mam pytanie jako kupujący.

W szczegółach transakcji można sprawdzić status przesyłki. Przykład:

annas14firma_0-1645622867969.png

No super. Jest to przesyłka: PRZEWOŹNIK I NUMER PRZESYŁKI Poczta Polska 00359007738972902375

Link do śledzenia PP

annas14firma_1-1645623187636.png

Niespodzianka !!!  Doręczono, ale po decyzji o  zwrocie do nadawcy. 

Oczywiście jako kupujący nie rozumiem dlaczego Allegro pokazuje, że przesyłkę odebrano skoro jej nie otrzymałem.

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@annas14-firma nie sugeruj się tym co pisze allegro i poczta , w systemie dzieją się czasem cuda ., czekaj na paczkę spokojnie , 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@annas14-firma Skoro nie przyjąłeś przesyłki to poczekaj na aktualizację na stronie sledzenia prawdopodobnie dzisiaj wieczorem. Jak nie przyjąłeś przesyłki to dla PP ona jest odebrana (takie cuda) i dopiero  w godzinach wieczornych jak kurierzy wracają na WER następuje aktualizacja status, jak zdadzą paczki. A część kurierów potrafi jeździć do 18.00

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma daj proszę znać jutro czy status się zmienił, jeśli nie, będę to weryfikować. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Dzięki wszystkim @la_nika  @Ziolko39 @mdrogeria @LEW433 za szybką reakcję.

Wasze odpowiedzi, jako doświadczonych użytkowników, tylko potwierdzają, że dla normalnych kupujących te komunikaty są nie do ogarnięcia.

Fakty:

  • Przesyłka do odbioru w punkcie Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch (Sklep ABC 719820) została nadana 2022-02-21 14:06
  • Urząd pocztowy WER Warszawa stwierdził, że adresat jest nieznany i zarządził zwrot do nadawcy 2022-02-22 08:52.
  • Dziś 2022-02-23 13:07 dostarczono mi niedoręczoną przesyłkę.

00359007738972902375.jpg

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Dzwoń na infolinię PP. to musiał być jakiś błąd w WER Warszawa. Z tych bazgrołów pocztowych niczego nie wiadomo, albo sklep zrobił błąd i nie przyjął paczki

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@la_nika Wasz system, nie rozpoznaje po prostu właściwie statusów (wielu brakuje). Przesyłkę doręczono ale do nadawcy, nie do punktu odbioru. Wy natomiast odnotowaliście ją jako doręczoną do odbiorcy.

To co w wielu miejscach odnośnie nowego narzędzia wielokrotnie poruszano, macie status w zamówieniu "w drodze" obejmuje on tak naprawdę wiele zdarzeń, w tym nieprzewidzianych (zwrot do nadawcy, zatrzymanie na sortowni itd itp)... Dlatego tak brakuje podglądu rzeczywistych statusów, które są w obecnym WzA.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@annas14-firma Ten punkt może już nie istnieć, został zlikwidowany ???. Sklepy otwierały takie punkty odbioru przesyłek przez paczkomaty, aby mieć możliwość handlu w niedziele. Jak weszła nowa ustawa o zakazie handlu nawet jak się posiada punkt przesyłek kurierskich, to po co im dodatkowe obowiązki - pracy sporo, a kasa grosze. Więc zaczęła się likwidacja. Fizycznie może już nie byc, a z powodu bezwładności w systemie istnieje. Może dlatego paczka wróciła ?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Ziolko39 Od razu sprawdziłem na stronie Poczty. Punkt był nadal wskazywany z podanie godzin otwarcia:

annas14firma_0-1645697860163.png

Zrzut sprzed chwili.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@annas14-firma Napisałem Ci o bezwładności systemu. Koło mojej córki był paczkomat, który Inpost zlikwidował 2 m-ce temu, a na mapie paczkomatów istnieje dalej. Kiedyś zamówiłem coś do tego paczkomatu, żeby córka odebrała to dostała od Inpostu info o przekierowaniu paczki do innego ( na szczęscie niedaleko tamtego) Zadzwoń do tego sklepu i tam zapytaj czy punkt istnieje.   61_658_33_00

oznacz moderatorów