anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sprawdzić całą historię zakupów na Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
jacekni2
#7 Wielbiciel#

witam, chciałbym przejrzeć historię zakupów wcześniejszych niż te które są w historii, do kwietni 2018r. Interesują mnie zakupu przed tym okresem, a zwłaszcza w latach 2010-18. Jak można tego dokonać?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

W tej sprawie skontaktuj się z odpowiednim działem Allegro na czacie lub przez formularz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e9a08961-adcb-41a5-8cd9-142dd478e1fc

oznacz moderatorów
CZARITO
#7 Wielbiciel#

Takie pytanie kontrolne - w jakim celu Allegro usuwa starszą historię zakupów? Jest to tak droga opcja/usługa ażeby obciąć ją do ostatnich 2-3 lat? Po co utrudniać użytkownikom dostęp do takich treści - i prośba bez zbędnych korpo bełkotów o dostosowywaniu oferty do potrzeb etc.  Na chińskim **piiip**s jest historia od początku istnienia konta. A teraz generowanie raportów - co to ma być friendly UX? Chyb nie bardzo - mam nadzieję, że pojawi już niedługo inny portal który przetrzebi zapędy grupy Allegro - pycha kroczy zawsze przed upadkiem. Allegro to nie **piiip**.

oznacz moderatorów
CZARITO
#7 Wielbiciel#

A o autocenzurze niektórych słów nawet portali konkurencyjnych nie będę wspominał........

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@CZARITO Archiwizacja zakupów jest jedną z form optymalizacji, którą stosujemy. Jeśli masz pełną świadomość, że tak działamy, możesz we własnym zakresie i na własnym dysku gromadzić na bieżąco informacje dotyczące przeprowadzonych transakcji. Wówczas zawsze będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich zakupów niezależnie od tego ile czasu upłynie.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
CZARITO
#7 Wielbiciel#

A jednak korpo bełkot - forma optymalizacji - szkoda, że nie optymalizujecie i nie ścinacie prowizji - generalnie brakuje Wam konkurencji - wszystko oczywiście do czasu. Ciekawe czy jak np. prokuratura by się do Was zgłosiła lub US to też byście się zasłaniali optymalizacją gdzie dane finansowe musicie trzymać min. 5 lat + rok? No bez przesady.....

oznacz moderatorów
FiniT0_del_Fini
#8 Zapaleniec#

To Allegro powinno dbać o potrzeby klienta i się rozwijać w tym kierunku, a nie kazać mu sobie samemu archiwizować historię zakupów.

Allegro schodzi na dno i życzę mu mocnego upadku.

PS: też utylizujecie swoje dokumenty po 2-3 latach? czy tak jak oczekuje od tego skarbówka. Bo my oczekujemy od was trzymania pełnej historii.

oznacz moderatorów
Client:48591534
#2 Obserwator#

Co za bełkot, jestem w szoku jak ten portal upadł, chciałem sprawdzić swoją historię zakupów z przed kilku lat a tu taka niespodzianka.. 

oznacz moderatorów
arekmX
#7 Wielbiciel#

Jest to beznadziejne rozwiązanie ponieważ pozbawia użytkowników opinii o produktach po dłuższym okresie ich używania.

 

Np teraz chciałbym opisać wrażenia o produkcie z takiego ponad 2 letniego okresu używania i nie mogę bo nie widzę produktu w historii zakupów.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@jacekni2 Na tej stronie https://allegro.pl/pobieranie-swoich-danych/utworz-raport możesz sobie wygenerować "dane dotyczące zakupów".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Caltha_palustris
#8 Zapaleniec#

Dobrze wiedzieć! 😄 

oznacz moderatorów
CZARITO
#7 Wielbiciel#

Link nie działa.........

oznacz moderatorów
seba-pele
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
lieft
#7 Wielbiciel#

To jest właśnie chore, że allegro, właściciele, szefowie tego **piiip**ianego serwisu, kasują dane wg nich starsze. Jak np chcesz za jakiś czas kupić patelnię, tylko nie pamiętasz jaki rozmiar, to powinienem móc wejść na moje zakupy, tam sobie wpisać i tyle. Tak jest na **piiip**ie. Firma syf jakich w polsce nie mało.

oznacz moderatorów
iDominik
#7 Wielbiciel#

Nie wiem, czy posiada pan podstawową wiedzę na temat pamięci komputerowej. Jeśli nie, tutaj chodzi o to, a żeby zapisywać dane w formie wymagającej najmniej pamięci - stąd mówią na to 'forma optymalizacji'. Dane w takiej formie nie mogą być wyświetlone "od tak" na stronie, bo potrzeba je odszyfrować. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników wzrasta potrzeba na przechowywanie co raz to więcej danych, a że każda korporacja tnie koszty, wolą rozwiązywać to w ten sposób.

oznacz moderatorów
Client:48203596
#1 Nowicjusz#

Co za bzdury. To ile kosztów na tym przytną? Możemy to oszacować. Weźmy sobie przybliżenia grubo na wyrost żebyś się nie czepiał i przyjmijmy, że pojedyncze zakupy zajmują 1MB pamięci. Teraz powiedzmy, że każdy Polak codziennie robi jedne zakupy na allegro czyli 1MBx40 000 000 ~= 40GB danych dziennie co daje ~15TB/rok. Przyjmując, że 1TB będzie kosztował ok. 250zł to roczny koszt inwestycji w pamięć wyniesie ich 3 750zł  (trzy tysiące siedemset pięćdziesiąt złotych) - żeby się czasem w złocie nie utopili przy takich "optymalizacjach". Do tego wypadało by jeszcze doliczyć to tego ile tracą przez to, że ludzie nie mają dostęp do historii i zamiast odszukać wcześniej zakupiony produkt szukają go ponownie przez wyszukiwarkę nieallegrową po czym kupują ten produkt (lub podobny) w innym sklepie)...

oznacz moderatorów
arturo_kanguro
#1 Nowicjusz#

1 MB x 40 MLN Polaków to 40 000 000 MB, czyli 40 000 GB, nie 40 GB :-).

oznacz moderatorów