anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić sprzedającego, który ma w ofertach nieoryginalne oprogramowanie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:122552644
#9 Pomysłodawca#

Witam. Co można zrobić z oszustem na Allegro który sprzedaje pirackie oprogramowanie Windows 10,11 i dodatkowo pirackie office.

Jego sprzedaż odbywa się na trzech kontach i możliwe, ze posiada jeszcze inne. Przy złożeniu konta sprzedawał doładowania po 5zl aby narobić komentarze dla wiarygodności. 

To są jego konta:  (Soft_wear) (Soft_Sklep) (dobry_software) 

Oszukal  juz setki osób / jak nie tysiące

Przecież Windows są po 600zl w górę 

Podejrzewam, ze pootwierał konta na słupów, aby w przyszłości uniknąć konsekwencji ze sprzedaży. 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:122552644 jeśli masz wątpliwości co do oryginalności ofert tego sprzedającego, zgłoś je proszę za pomocą przycisku "zgłoś naruszenie zasad dostępnego w każdej ofercie na Allegro. Zgłoszenie zostanie zweryfikowane przez odpowiedni zespół. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:122552644
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
Client:122552644
#9 Pomysłodawca#

Taksi jest odpowiedz Allegro  na piractwo

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:122552644 przecież windowsy są po 600 zł w górę... są jak się nie umie w normalnej cenie legalnej wersji kupić to się przepłaca. Za nazywanie kogoś oszustem można dostać wyrok i zapłacić duże odszkodowanie jak sprzedawca się dowie że publicznie szkalujesz dobre imię jego firmy art 212 pomówienie

oznacz moderatorów
Client:122552644
#9 Pomysłodawca#

Ale ja nikogo nie pomawiam tylko nazywam rzeczy po imieniu. O jakim ty mówisz pomówieniu człowieku, jak to jest oszust. Kradnie ludziom pieniądze sprzedając pirackie oprogramowanie, a ludzie są nieświadomi. Dobre imię firmy to się wypracowywuje latami, a ten pan to firma krzak. Oprogramowanie po 129zl 🙂 

 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:122552644 Chodzi o to, że bez wyroku sądu nie możesz nikogo nazwać 'oszustem' - grozi za to odpowiedzialność.

oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@komis-bell może, najwyżej poniesie tę odpowiedzialność. Jak jest pewny, że to lewy towar to nie ma się czego bać:)

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:122552644 człowieku ty jesteś nieświadomy skoro kupujesz od windowsa za 650zł
ja swój oryginalny windows aktywowany na str microsoftu kupiłem za 189zł win 10 pro i za darmo podniosłem do 11 mam już 3 lata jakoś mnie nikt o piracenie nie oskarżył (a mam go przypisanego i aktywowanego w laptopie), a pakiet office kupiłem na własny użytek oryginał za 79zł i mam go aktywowanego na swoim koncie microsoft. to że ty nie ogarniasz cen nie znaczy że ktoś nie ogarnia i nie sprzedaje w normalnych cenach. 
A za teksty "Co można zrobić z oszustem na Allegro który sprzedaje pirackie oprogramowanie Windows" to możesz grube odszkodowanie beknąć. Nazywanie rzeczy po imieniu? tak to po imieniu nazywasz kogoś oszustem bez dowodów na to czyli podlegasz pod 212 kk 

oznacz moderatorów
Client:122552644
#9 Pomysłodawca#

Ja odróżniam piractwo od legalnego oprogramowania . Pewnie ze są orginalne taniej, ale nie będę nikomu robił lipy nie mając pewności. Opanuj się gościu 🙂 

oznacz moderatorów
Client:122552644
#9 Pomysłodawca#

Może ty jesteś jednym z tych co tez sprzedaje chiński badziew. Jak wam to ukróce 🙂 Ta handlowanie klinami piratami … 🙂 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:122552644 ty jesteś tym co pomawia sprzedawców odpisało ci allegro że oferta legalna to co się czepiłeś? Żal ci zad ciśnie że przewaliłeś za swój windows 650? Masz jakieś dowody że pirat kupiłeś i wysłałeś allegro i co dowody okazały się lipne skoro ci grzecznie kazali spadać na drzewo...

oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@az1rael to, że się dało aktywować to chyba nie jest argument, bo kiedyś sprzedawali klucze za 10 zł i też się dało aktywować. Czytałem też kiedyś o sprzedawanych na allegro lewych, pudelkowych Windowsach i kupujacy się o tym dowiedzieli po jakichś 2, 3 latach jak kazano im się zgłosić na komisariat albo policja przyszła do domu..

To, że allegro nie chce usunąć to swiadczy o tym, ze nie wiedzą, czy to lewizna czy legalny towar (ja tez nie wiem) albo udają, że nie wiedzą jak w przypadku licznych ofert podrobek w cenie kilka razy niższej od oryginałów.

oznacz moderatorów
Client:122552644
#9 Pomysłodawca#

Oni o tym wiedzą, ale ogłoszenie jest tak zmanipulowane, ze mamy wrażenie ze kupujemy dobrą rzecz. I tak właśnie aukcje wyglądają, ze te piraty są pod płaszczykiem oryginału. Tutaj jest jeden obrońca piractwa i mi zarzuca ze kupiłem Windows  za  650zl ahahha Założę się ze sam tyk handluje i dlatego tak broni zaciekle tego piractwa. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@la_nika proszę cię sprawdź panu pomawiającemu czy na moim koncie allegro kiedykolwiek wystawiono cokolwiek i sprzedano za te kilkanaście lat istnienia konta bo zarzuca mi tu paserstwo i handel piratami a nastepnie zbanuj go za pomówienia  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

1 raz wystawiłem ogloszenie o sprzedaży na allegro za 13 lat więc nie wmawiaj mi że handluję czykolwiek bo na allegro jestem wyłącznie konsumentem firmy także nie posiadam ani nie posiadałem @Client:122552644 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay mam konto microsoft od 15lat i mam tam 5 aktywnych urządzeń w tym 3 windowsy 8.0 8.1 10 wszystko legalnie aktywowane na stronie microsoftu i przypisane do konta do tego 3 pakiety office 2008 2011 2019 też przypisane licencje do konta i jakoś do tej pory nikt na mnie jakoś z policją nie wyskoczył że nie wspomnę o zablokowaniu mi jakiegoś urządzenia bo w laptopach klucz windows przypisujesz do płyty głównej i jest z nia już trwale połączony i nigdy nie zapłaciłem za te produkty stawek microsoftu bo musiałbym zbaranieć by przepłacać kilkakrotnie kupując u samego źródła skoro to samo mam z redystrybucji więc tak te ceny są jaknajbardziej normalne w ofertach a ponadto jakby zakładający posta się przyjrzał to polowa ofert dotyczy pakietów ofice 365 na który można sobie subskrypcję czasową kupić od min miesięcznej po dłuższe i im dłuższa tym tańsza i ich ceny też są normalne. Widocznie autor posta sam nie może sprzedać oryginalów wprost od microsoftu branych po cenie jak za wodę na pustyni i się oburza bo on dał 3x tyle za cos co ktoś może mieć taniej. Oczywiście z wyjątkiem świętego przekonania że to chiński pirat dowodów na podparcie tej tezy nie widać tylko spekulacje że tanie to podrabiane 

oznacz moderatorów
Client:122552644
#9 Pomysłodawca#

Wiec popierasz piractwo pewnie masz inne konta i sam je sprzedajesz skoro tak bronisz taka sprzedaż. 

oznacz moderatorów